Lai nodrošinātu vislabāko un pilnvērtīgāko www.drogas.lv lietošanas pieredzi, mūsu vietnē tiek izmantoti sīkfaili (cookies). Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.

Uzzināt vairāk

PIEKRĪTU

Drogas

5 ieteikumi veselīgam smaidam

01.07.2016

Smaids ir cilvēka vizītkarte – ar to sākas iepazīšanās, tas uzmundrina un iedvesmo, turklāt bieži vien smaids veido pirmo iespaidu par indivīdu kā personību. Tādēļ ir vērts paturēt prātā dažas vienkāršas pamācības, kas palīdzēs saglabāt mutes dobuma veselību un smaida pievilcību.

 

Zobu birste jāmaina vismaz reizi 3 mēnešos

Neatkarīgi no tā, kādu zobu birsti lietojat, tās sariņi ar laiku nodilst un nepilda savu funkciju – nolietota zobu suka ir neefektīva un var pat bojāt smaganas, ja tās sari ir sašķēlušies. Jauna zobu birste aplikumu notīra daudz labāk, nekā tāda pati zobu birste, kas tikusi lietota 3 mēnešus. Infekciozas vai vīrusa slimības gadījumā zobu birsti iesakām mainīt uzreiz pēc slimošanas, lai izvairītos no baktēriju izplatības. Ja dzīvojat kopā ar vēl kādu, ir vēlams nodrošināt, lai zobu birstes nesaskartos – it īpaši gadījumā, ja kāds no zobu suku īpašniekiem slimo.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Regulāri jātīra arī mēle

Likvidējot mēles aplikumu, var uzlabot garšas izjūtu, izvairīties no nepatīkama mutes aromāta, aplikuma, kā arī mazināt kariesa risku, tādēļ iesakām to darīt katru vakaru. Veikalos ir pieejami dažādu veidu mēles tīrītāji. Tie, kas veidoti no metāla (parasti vara vai nerūsējošā tērauda), ir izturīgāki un kalpos ilgāk. Plastmasas tīrītāji ir jāmaina biežāk, taču tie ir lētāki. Pēc tam, kad mēle notīrīta, mute ir jāizskalo, lai atbrīvotos no liekā aplikuma, kas ir notīrīts no mēles, taču palicis uz zobiem vai sieniņām.

 

Foto avots
 

Zobi ir jātīra aptuveni 2 minūtes no rīta un vakarā

Zobu tīrīšanai dienā ir nepieciešamas vismaz 4 minūtes – 2 no rīta un 2 vakarā. Ja ir vēlme un iespēja, to var darīt arī pēc pusdienām. Biežāk par 3 reizēm dienā gan zobus tīrīt neiesakām, jo tas var nodarīt pāri emaljai un smaganām, kā arī retākos gadījumos izraisīt smaganu atkāpšanos. Lai pareizi notīrītu aplikumu, zobu sukai jābūt novietotai pret smaganu slīpi 45 grādu leņķī un zobi jātīra īsām, vieglām kustībām.

 

Foto avots

 

Zobu diegu ir ieteicams lietot vienreiz dienā

Zobu diegu vēlams lietot vakaros, lai attīrītu zobu starpas no dienas laikā uzkrātajām ēdiena atliekām, jo tās nav iespējams iztīrīt ar zobu suku. Nekoptas zobu starpas var izraisīt nepatīkamus pārsteigumus – pamanīt caurumus, kas tajās veidojas, ir daudz grūtāk. Lai pareizi lietotu zobu diegu, sākumā ievietojiet to abās pusēs zobam, veidojot C formu ar atvērto daļu priekšpusē. Pēc tam, kustinot diegu turp un atpakaļ, pamazām virziet to augšup – atkārtojiet šo darbību visiem zobiem.

 

Vēlamais mutes dobuma skalošanas laiks ir 30 sekundes

Skalojamos līdzekļus drīkst lietot gan pirms, gan pēc zobu tīrīšanas, vislabāk to darīt divreiz dienā. Zobu skalošana palīdz gan priekšlaicīgi izvairīties no slimībām, gan ārstēt jau esošas kaites – līdzekļu ir daudz, un atliek izvēlēties to, kas vislabāk piemērots tieši Jūsu situācijai. Šķidrums mutē ir jāskalina visai spēcīgi, lai tas piekļūtu arī grūti sasniedzamām vietām. Izvēloties mutes skalojamo, kas jāatšķaida, precīzi jāievēro instrukcijā norādītās proporcijas, kā arī jāpievērš uzmanība derīguma termiņam.

 

Foto avots
 

Smaidiet un baudiet vasaru!

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/5oral_padomi_titulbilde.jpg Eksperts: Drogas

5 ieteikumi veselīgam smaidam

Smaids ir cilvēka vizītkarte – ar to sākas iepazīšanās, tas uzmundrina un iedvesmo, turklāt bieži vien smaids veido pirmo iespaidu.

01.07.2016 Atvērt

8 lietas par skaistumkopšanu, kas jāzina katrai sievietei

21.06.2016

 1. Nepārspīlēt ar higiēnu. Sejas āda ir jākopj katru dienu, taču jāseko līdzi, kādus līdzekļus izmanto un cik bieži. Pietiks, ja sejas ādas attīrīšanu veiks no rīta un vakarā. Ja to veic biežāk, āda tiek lieki kairināta un var rasties jaunas problēmas.
 2. Ziepēm nē! Parastās roku ziepes nav paredzētas ādas kopšanai!
 3. Rokas nost no pūtītēm! Lai arī cik ļoti tās traucē un bojā dzīvi, aicinām nemēģināt tās izspiest un izturēt līdz tās pāriet pašas. Citādi tiek bojāta ādas virsma un pūtītē var iekļūt jaunas baktērijas.
 4. Mēs esam tas, ko mēs ēdam. Pareizie pārtikas produkti var darīt brīnumus – svaigi augļi un dārzeņi, mazāk saldumu, treknu un sāļu ēdienu, daudz šķidruma un ūdens.
 5. Sports un svaigs gaiss. Aktīvs dzīvesveids veicina vielmaiņu, asins cirkulāciju un skābekļa patēriņu. Tas viss ir skaistas un veselīgas ādas priekšnoteikums.
 6. Sargāt no saules. Saules stari var kairināt un sausināt ādu, kā arī stimulēt sebuma veidošanos. Tādēļ pirms došanās ārā jāuzklāj saules aizsarglīdzekļi.
 7. Nestresot! Lai gan vieglāk pateikt, nekā izdarīt, iesakām mēģināt uztraukties pēc iespējas mazāk. Stress rada ķīmiskas reakcijas smadzenēs, kas var likt aktīvāk darboties tauku dziedzeriem, bet tie savukārt var aizsprostot poras, āda kļūst netīra un rodas pūtītes. 
 8. Gulēt. Tas sen vairs nav noslēpums – miegs ir viens no labākajiem brīnumlīdzekļiem skaistumkopšanā. Guļot āda „atpūšas” un atjaunojas, lai no rīta būtu skaista un starojoša.

 

Sadarbībā ar Sebamed Clear Face.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/8padomi_titulbilde.jpg Eksperts: Sebamed

8 lietas par skaistumkopšanu, kas jāzina katrai sievietei

Ievērojiet šos padomus, lai pavisam vienkārši saglabātu skaistu un starojošu izskatu!

21.06.2016 Atvērt

Kosmētikas produkti, kurus var izmantot dažādiem mērķiem

16.06.2016

Reizēm gadās, ka kāds kosmētikas produkts ir beidzies, aizmirsts vai tiek lietots ļoti reti. Esam apkopojuši dažādus dekoratīvās kosmētikas produktus, kurus var izmantot vairāk nekā vienam mērķim, tādā veidā ietaupot vietu kosmētikas maciņā.  

 

1. UZACU ZĪMULIS VAI ĒNAS

Lai gan visbiežāk uzacu zīmulis tiek izmantots tikai tam, ko paredz tā nosaukums, šo produktu iespējams izmantot daudzos dažādos veidos. Krēmīgas konsistences zīmuli var izmantot acu līnijas iezīmēšanai – izpludinot to, var ātri izveidot dūmakainu grimu. Lai acis padarītu vizuāli izteiksmīgākas un lielākas, zīmuli vai uzacu ēnas var ieklāt acs ielocē (tieši virs kustīgā plakstiņa) un izpludināt ar pirkstu vai acu ēnu otiņu.

Uzacu zīmuli vai ēnas var izmantot arī vieglai vaigu konturēšanai – gaišie vai vidējie uzacu produktu toņi parasti lieliski noder šim mērķim, jo tie ir vēsi un dūmakaini. Tos uzklājot, iespējams imitēt ēnu. Savukārt, ja kādreiz sanācis domāt par to, kā izskatītos vasaras raibumi, tad gaišs uzacu zīmulis būs īstais, ar ko tos izmēģināt.
 

Foto avots

 

2. LŪPU KRĀSA

Papildu ierastajam pielietojumam lūpu krāsa var būt arī lielisks vaigu sārtums. Lai radītu gaisīgu un dabīgu efektu, tā jāuzklāj uz vaigiem un jāizpludina ar pirkstiem, otiņu vai kosmētikas sūkli. Neuzkrītošam dienas grimam jāizvēlas ļoti gaiši toņi, kas ir tuvi sejas ādas krāsai, savukārt vakarā var izvēlēties kaut ko košāku. Izvēloties īsto krāsu, dariet to uzmanīgi – košākā sarkanā lūpu krāsa, ja vien nav jāpošas uz karnevālu, šoreiz eksperimentam nederēs.

Pavisam gaišas un viegli mirdzošas lūpu krāsas var izmantot arī kā sejas izgaismotāju tieši virs vaigu kauliem un virs uzacs kaula. Tas dos ādai veselīgu un rotaļīgu mirdzumu.
 

Foto avots 

 

3. EĻĻAS

Vai zinājāt, ka eļļu var izmantot ķermeņa kopšanai no matu galiņiem līdz pat papēžiem? Atliek izvēlies tīkamāko un savam ādas tipam piemērotāko – avokado, mandeļu, olīveļļu vai kādu citu. Eļļu var lietot kā matu masku, to ieziežot matos un paturot 30 minūtes, vai izmantot matu galu mitrināšanai un matu spīdumam pirms vai pēc matu žāvēšanas. Tāpat to var iesmērēt ādā pirms peldes jūrā, lai iegūtu papildu aizsardzību no sāls.

Iemasēta sejas ādā pirms gulētiešanas, tā nodrošinās intensīvu mitrināšanu un ādas atjaunošanos. Problemātiskai ādai vislabāk derēs mandeļu eļļa, bet izteikti sausai sejas ādai piemērota būs olīveļļa. Savukārt iejaucot dažus eļļas pilienus tonālā krēma uzklāšanas brīdī, iespējams iegūt veselīgu, mirdzošu ādu. Un, protams, mīļāko eļļu var lietot kā ķermeņa ādas kopšanas līdzekli, lai skaisti izceltu plecus, rokas un kājas.
 

Foto avots

 

4. CAURSPĪDĪGAIS PŪDERIS

Caurspīdīgais pūderis ir perfekts tonālā krēma piepūderēšanai, kā arī vienkārši atbrīvo ādu no spīduma. Lielisks pielietojums šādam pūderim ir arī bronzera, vaigu sārtuma vai acu ēnu noslāpēšana, ja kāds no šiem produktiem netīšām uzklāts par daudz, vai dūmakaina acu ēnu grima maliņu izpludināšanai. Tas ir arī lielisks līdzeklis skropstu apjoma palielināšanai – uzpūderējot plānu kārtiņu starp divām skropstu tušas kārtām.

Viegli uzklājot pūderi uz lūpu krāsas, var veidot pašlaik aktuālo matēto efektu. Bet gadījumā, ja pie rokas nav sausā šampūna, dažas šķipsniņas pūdera par to var kļūt – atliek to viegli ieberzēt matu saknēs un izķemmēt.
 

Foto avots 

 

5. MATU LAKA

Matu lakas galvenais uzdevums ir frizūras savaldīšana. Taču, izrādās, tā palīdz sakārtot arī nepaklausīgas uzacis – vienkārši uzpūšot laku uz vecas zobu birstes, to var izmantot kā uzacu ķemmi savas ideālās uzacu formas veidošanai. Matu laka ir glābiņš arī tad, kad jācīnās ar zeķbikšu iršanu vai apģērba „elektrizēšanos”. Tā palīdz arī saimniecībā – lai vieglāk izmazgātu pildspalvas vai lūpu krāsas traipus no apģērba, nedaudz matu lakas jāuzpūš traipiem pirms mazgāšanas.
 

Foto avots 

 

6. BB KRĒMS

BB krēms jeb beauty balm (skaistuma balzams) ir veidots kā vairāku kosmētikas produktu apvienojums – tas vienlaicīgi aizsargā ādu no saules (lielākajā daļā BB krēmu ir norādīts SPF), pilda mitrinoša krēma funkciju un viegli slēpj ādas nepilnības.

Taču sajaucot BB krēmu ar lūpu spīdumu vai ietonējot to ar lūpu krāsu, var iegūt viegli lietojamu vaigu sārtumu. Pievienojot tumšāku BB krēmu ķermeņa krēmam, rodas viegli tonējošs krēms – tikai jāatceras, ka tas, tāpat kā cita kosmētika, var nonākt uz drēbēm.

Foto avots


7. KOREKTORS

Parasti korektoru lieto, lai paslēptu ādas problēmas vai negulētās nakts tumšos lokus. Vēl to var uzklāt uz plakstiņa, veidojot acu ēnu bāzi un tādā veidā padarot ēnas košākas, vienmērīgākas un noturīgākas.

Nedaudz gaišāks korektors ideāli noderēs kā izgaismotājs, uzklājot virs vaigu kauliem, deguna virspusē, uz zoda un pieres vidusdaļā. Tā tiks izceltas sejas aprises, un āda izskatīsies atpūtusies un starojoša.

Korektors glābs arī gadījumā, ja lūpu krāsa vai laineris jāpiekoriģē pavisam nedaudz – ar otiņu var uzmanīgi aizkrāsot radušās neprecizitātes. Savukārt izpludinot korektoru lūpu vidusdaļā, tās tiks vizuāli palielinātas.
 

Foto avots 

 

8. VAIGU SĀRTUMS UN BRONZERIS

Ja ir vēlēšanās nopirkt īpaši rozīgu acu ēnu toni, bet nav pārliecības, vai tas patiks un piestāvēs, vispirms var izmēģināt vaigu sārtumu. Iegūtajam acu grimam ar to pašu vaigu sārtumu var pieskaņot arī lūpu toni – viegli nopūderējot uzklāto lūpu balzamu. Savukārt dabīgam, iedegušam izskatam bronzeri var uzklāt acu ielocē un uzklāt tikai tušu. Tas būs ātrs un skaists grims.

 

Foto avots 

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/2016-06-16_18_04_15_produkti_titulbilde.jpg Eksperts: Drogas

Kosmētikas produkti, kurus var izmantot dažādiem mērķiem

Esam apkopojuši dažādus dekoratīvās kosmētikas produktus, kurus var izmantot vairāk nekā vienam mērķim, tādā veidā ietaupot vietu kosmētikas maciņā.  

16.06.2016 Atvērt

Superantioksidants skaistumam un veselībai

31.03.2016

Kas ir astaksantīns?

Astaksantīns ir pasaulē visspēcīgākais dabīgais antioksidants – pasaulē dēvēts par “superantioksidantu”, “antioksidantu karali”, “antioksidantu nr. 1, par ko jūs līdz šim nebūsiet dzirdējuši, bet kas jums noteikti būtu jālieto” un “brīnumlīdzekli pret itin visu, sākot no grumbām līdz pat demencei un vecuma izraisītam redzes zudumam”.

Astaksantīnu iegūst no vienšūnu mikroaļģes Haematococcus pluvialis, kas ir dabā bagātīgākais astaksantīna avots. Sarkanbrūnās aļģes Haematococcus pluvialis bagātīgi izstrādā astaksantīnu, jo tas ir veids, kā tām pasargāt savu šūnu DNS no UV starojuma radītajiem brīvajiem radikāļiem. Astaksantīnu satur arī tie jūras iemītnieki, kas ēd šīs mikroaļģes (brīvē auguši laši, foreles, krili, garneles, vēži un krabji). Tieši šis pigments iekrāso vēžveidīgos un zivis sārtos toņos.

Astaksantīna popularitātes vilnis sākās 2011. gadā, kad Opra Vinfrija savā sarunu šovā kopā ar dermatologu un rakstnieku Nikolasu Perikonu šo brīnumu darīja zināmu plašākai publikai. Kopš tā laika par astaksantīnu zina ne tikai profesionāļi, bet arī sievietes, kas priekšroku dod skaistai novecošanai. 

 

Astaksantīna iedarbība

Šī dārgā un efektīvā viela pamazām parādās arī dažu kopjošās kosmētikas produktu sastāvā, tomēr pilnu astaksantīna pozitīvās iedarbības spektru āda var iegūt to lietojot iekšķīgi.

Astaksantīns novērš ādas sausumu un raupjumu – epidermas līmenī astaksantīns bremzē melanīna pārprodukciju, mazinot neglīto un  nepatīkamo pigmentācijas plankumu veidošanos, dermā astaksantīna ietekmē tiek attālināta krunciņu veidošanās, jo tiek stiprināta kolagēna šķiedru izturību pret UV starojuma radīto bojājumu, savukārt hipodermā astaksantīns uzlabo ādas audu apgādi ar uzturvielām (3). 

Kāpēc tas ir spēcīgāks par pārējiem antioksidantiem? 

 • Jo sargā abas šūnas membrānas puses no brīvo radikāļu kaitējuma, pretēji lielākajai daļai citu antioksidantu, kas vai nu strādā membrānas iekšpusē (E vitamīns un beta-karotīns) vai ārpusē (C vitamīns). Šo darbību nodrošina astaksantīna unikālā struktūra – pateicoties polārajām grupām astaksantīna garās molekulas abos galos, tas spēj izvietoties gan šūnas membrānas iekšējā, gan ārējā slānī.
 • Jo pretēji citiem antioksidantiem astaksantīns nekad nekļūst par prooksidantu jeb brīvo radikāļu veicinātājvielu.
 • Jo savas atšķirīgās molekulas dēļ nokļūst audos, kuros citi antioksidanti netiek klāt, tajā skaitā, piekļūst acu un smadzeņu audiem. Tas pasargā šūnas no postošo molekulu iedarbības.

Latvijā vienīgais dabīgā astaksantīna avots ir uztura bagātinatājs LYL ASTAXANthin, kas pieejami arī Drogas sortimentā.

LYL ASTAXANthin ir uzturu bagātinošs komplekss, kas satur pazīstamākos antioksidantus: 4 mg spēcīgākā no dabā zināmajiem antioksidantiem – astaksantīnu  un ievērojamu daudzumu E un C vitamīna.  Šī antioksidantu kombinācija ir papildināta ar vērtīgo B12 vitamīnu.

LYL ASTAXANthin ir 100% tīrs un dabisks produkts, jo tā iegūšanā netiek izmantoti ķīmiskie šķīdinātāji, bet gan tikai ultra augstā spiediena oglekļa dioksīda ektrakcijas tehnoloģija DeepExtract™.  Astaksantīna kompleksu iegūst pilnīgos bezskābekļa apstākļos un maigā temperatūrā, kas garantē LYL ASTAXANthin maksimālo, dabā paredzēto efektivitāti un koncentrāciju. LYL ASTAXANthin  ir tīrs no jebkura nevēlama vides piesārņojuma.  Turklāt ekstrakta sastāvs ir nemainīgs, neatkarīgi no izmaiņām dabā un mikroaļģu sastāva ekstrakta iegūšanas brīdī.

LYL ASTAXANthin ir pirmais šādā veidā iegūtais Haematococcus pluvialis ekstrakts, kuru apstiprinājusi Eiropas Savienība. ES tirgū tas ir atļauts kopš 2004.gada, balstoties uz ES Regulu 258/97 par jauniem pārtikas produktiem un jaunām pārtikas produktu sastāvdaļām. LYL ASTAXANthin atbilst visiem noteiktajiem kritērijiem par sastāvu, uzturvērtību, ietekmi uz vielmaiņu, lietošanas mērķi un nevēlamo vielu daudzumu.

 

(1) Debasis Bagchi, Ph.D. Pharmacy Sciences, Creighton University School of Health Sciences, June 2001
(2) Ranga Rao Ambati, Phang Siew Moi, Sarada Ravi, and Ravishankar Gokare Aswathanarayana.. Mar Drugs. Jan 2014; 12(1): 128–152. Published online Jan 7, 2014. doi:  10.3390/md12010128 PMCID: PMC3917265
(3) Tominaga K, Hongo N, Karato M, Yamashita E. Cosmetic benefits of astaxanthin on humans subjects. Acta Biochim Pol. 2012;59(1):43-7. Epub 2012 Mar 17.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/titulbilde.jpg Eksperts: LYL ASTAXANthin

Superantioksidants skaistumam un veselībai

Astaksantīns ir nepārspēta dabas velte veselībai un skaistumam, kas var novērst priekšlaicīgu organisma novecošanos!

31.03.2016 Atvērt

Skaistu un biezu matu recepte

18.03.2016

Kupla, bieza un veselīga galvas rota noteikti ir katras sievietes sapnis. Matu kopšana ir ļoti nopietns process, kas neaprobežojas tikai ar regulāru matu mazgāšanu ar šampūnu.

Katru dienu pieaugušam cilvēkam izkrīt 100-150 matu, kas ir tikai normāli. Taču šo skaitu var palielināt ļoti daudz faktoru:

 • Nepareiza matu kopšana. Matu krāsošana, balināšana, fēnošana, ilgviļņi, piesārņots gaiss, UV starojums, hlorēts ūdens, nepareiza matu kopšanas līdzekļu izvēle var ļoti sabojāt matu veselību un veicināt izkrišanu.
 • Karsta ūdens izmantošana, mazgājot matus, sausina matus un galvas ādu.
 • Cieši matu sakārtojumi. Tie veicina matu lūšanu, kā arī bojā matu saknītes.
 • Hormonu svārstības. Tās ļoti ietekmē matu kopējo vizuālo izskatu.
 • Ādas infekcijas. Sabiedriskās vietās, piemēram, publiskajās pirtīs un sporta kubos, ir liela iespēja iegūt sēnīti.
 • Pastāvīga sausā šampūna lietošana.
 • Galvas ādas kasīšаna. Nemitīga galvas ādas kasīšana liela stresa laikā vai matiem nepiemērotu līdzekļu dēļ veicina matu lūšanu un izkrišanu.
 • Nepareiza matu slaucīšana un ķemmēšana.
 • Nepietiekama vitamīnu uzņemšana.

Ir ļoti svarīgi novērst matu izkrišanas cēloni, taču, lai to atveseļošanās procesu padarītu ātrāku, intensīvāku un kvalitatīvāku, ir izgudroti dažādi kopjoši līdzekļi.

Placenta ir unikāls bioloģiski aktīvu vielu komplekss, kuram piemīt dažādas ārstnieciskas īpašības. Tā satur olbaltumvielas, nukleīnskābes, aminoskābes, vitamīnus, imunostimulatorus, fermentus, kā arī citus aktīvus peptīdus.

Placentai ir mitrinoša un aizsargājoša iedarbība. Pateicoties tās augstajam aminoskābju saturam, tā spēj  ievērojami palielināt un nodrošināt ādas mitrināšanu, elastību un tvirtumu. Placenta spēj būtiski samazināt ūdens zudumus, veicinot mitrināšanu un saglabājot ādu veselīgu un skaistu.

 

 

 

 

PlacentActiv kapsulas ir radītas visiem matu tipiem; īpaši piemērotas plāniem un trausliem matiem. Regulāri lietojot, ekstrakts stiprina un baro matu saknes un palīdz novērst matu izkrišanu, veicinot dabīgu matu augšanu, mitrinot un barojot galvas ādu.

Optimāla rezultāta sasniegšanai vēlams lietot vienu ampulas saturu reizi divās dienās. Sasniegtā rezultāta saglabāšanai ieteicams lietot 1 vai 2 ampulas saturu vienu reizi nedēļā.

Lietošana: ampulas sastāvs jāieziež tīrās, mitrās matu saknēs un nav jāizskalo. Mati nepaliek taukani, tie kļūst tonizēti un veselīgāki, savukārt galvas āda – elastīgāka. Pēc lietošanas var veidot savu ierasto matu kārtojumu.

Rezultāts – no saknēm sāk augt jauni matiņi, tiek novērsta matu izkrišana un veicināta matu augšana.  

PlacentActiv Latvijā pieejams aptiekās un visos veikalos Drogas.

Rakstīt komentāru 2
Jautājumi un komentāri:
Santa - 2016-03-24 11:27:17
Hmm.. izklausās interesants produkts. Vai kāds jau ir izmēģinājis, ir atsauksmes?
Liga - 2017-01-10 22:50:12

Paldies, jums par rakstu, tas ir ļoti interesants, un pamācošs, jo mums arī rūp sava matu rota, lai nebūtu tā ka paliec bez matiem vispār.

Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/placenta_titulbilde.jpg Eksperts: Placent Activ

Skaistu un biezu matu recepte

Matu kopšana ir ļoti nopietns process, kas neaprobežojas tikai ar regulāru matu mazgāšanu ar šampūnu.

18.03.2016 Atvērt

Dabīgā kosmētika – kāpēc to izvēlēties?

05.10.2015

Viena no pēdējo gadu aktualitātēm ir izvēlēties dabīgo kosmētiku. Tā nav modes lieta, bet gan dziļāka izpratne par kosmētikas iespējām un efektu, kā arī ilgtermiņa attieksme pret savu organismu. Tāpēc zīmols MOSSA sniedz skaidrojumu, kā izvēlēties veselībai drošu un iedarbīgu kosmētiku un kā to atpazīt.

Iemesli, kāpēc izvēlēties dabīgu, ekoloģiski sertificētu kosmētiku:

 • Organiskā jeb dabīgā kosmētika ir iedarbīga, jo aktīvo vielu koncentrācija tajā ir daudz augstāka nekā konvencionālajā kosmētikā. Tas nozīmē, ka lietotājs saņem vispilnīgāko rezultātu. Organiskā kosmētika stimulē ādas atjaunošanās procesus dabīgā veidā.
 • Dabīgā kosmētika ir droša un hipoalerģiska – organisko kosmētiku var lietot jebkurš, t.sk. sievietes, kuras ir gaidībās, jaundzimušie un bērni, kā arī cilvēki, kuriem ir jutīga vai alerģiska āda.
 • Organisko kosmētiku sertificē atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Visbiežāk tiek izmantots ECOCERT standarts, kas apliecina produktu dabīgo izcelsmi. ECOCERT liedz produkcijai pievienot sintētiskos parfīmus un sintētiskos konservantus, piemēram, parabēnus, minerāleļļu, propilēna glikolu un citas sintētiskās izejvielas.
 • Organiskie ādas kopšanas produkti ir videi labvēlīgi, jo nepieļauj, ka to izejvielu ražošanā tiek izmantoti sintētiski mēslojumi, kaitēkļu iznīcinātāji vai ģenētiski modificēti organismi.

Kāpēc nepieciešama sertifikācija?

Dabīgās kosmētikas sertificēšanas standarti ir izstrādāti, lai atvieglotu pircēja izvēli. Šajā gadsimtā kosmētikā tiek izmantoti vairāk nekā astoņi tūkstoši dažādu izejvielu. Daļa no tām ir dabīgas – augu eļļas, ekstrakti, ēteriskās eļļas, bet liela daļa – laboratorijā sintezēti ķīmiskie savienojumi. Neviens nespēj atcerēties visas iespējamās sastāvdaļas, un tieši sertifikācijas zīmogs ir tas, kas palīdz atšķirt dabīgu produktu no sintētiska. Sertifikācija ir vienīgais instruments, kas 100% garantē produkta dabīgumu, jo likumdošana, kas saistīta ar kosmētiku, nenosaka, kas ir un kas nav dabīgs, tāpēc nereti uz produktiem tiek norādīts “Bioloģisks”, “Ar augu ekstraktiem”, tomēr sastāvs ir sintētisks un nav sertificēts atbilstoši dabīgās kosmētikas sertificēšanas standartiem.

Kā atpazīt dabīgu kosmētiku?

Jebkuram dabīgam un sertificētam produktam uz iepakojuma jābūt zīmogam. MOSSA produktiem zīmogs ECOCERT atrodas uz produkta kastītes un tūbiņas.

Zīmols MOSSA aicina uzlūkot ādas kopšanas produktus tā, kā to darām ar ēdienu.  Mūsdienu pasaulē pārtikas nozarē tiek izmantotas sintētiskas, mākslīgas sastāvdaļas, tomēr augsta līmeņa restorāna ēdienkartē neatradīsiet mākslīgās sastāvdaļas. Augsta līmeņa pavāri zina, ka īstas garšvielas un svaigi zaļumi rada smalkāku un ekskluzīvāku garšas buķeti un sniedz organismam kvalitatīvāku atbalstu.

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/Mossa-870x550_-_Copy.jpg Eksperts: Mossa

Dabīgā kosmētika – kāpēc to izvēlēties?

Viena no pēdējo gadu aktualitātēm ir izvēlēties dabīgo kosmētiku. Tā nav modes lieta, bet gan dziļāka izpratne par kosmētikas iespējām un efektu, kā arī ilgtermiņa attieksme pret savu organismu.

05.10.2015 Atvērt

Zeķes, zeķītes un zeķbikses

08.06.2015

Zeķbikses ir viens no būtiskākajiem aksesuāriem katras sievietes garderobē. Šķiet, jebkurš zinās, kas ir zeķbikses un kā tās lietot, bet retajam ir zināms, ka to pirmie valkātāji bija vīrieši.

 

  


Interesanti fakti par zeķbiksēm

„Moderno” zeķbikšu izcelsme meklējama jau Viduslaikos, kad tika atklātas zīda diegu apstrādes iespējas un sāka ražot pirmās zeķes. Sākotnēji tās valkāja tikai vīrieši, līdz brīdim, kad arī sievietēm tika ļauts saīsināt svārku garumu un rādīt potītes – ar šo mirkli zīda zeķes kļuva par luksusa simbolu augstākajā sabiedrībā.

1589. gadā tika izgudrota adāmmašīna, kad zeķes tika ražotas mehāniski no kokvilnas, vilnas, zīda, lina, taču savu triumfa brīdi zeķbikses ieguva 1965. gadā, kad modes pasauli pāršalca neredzēts jaunums – mini svārki! Laika gaitā notikusi evolūcija un nepārtraukta attīstība izejmateriālu, ražošanas tehnoloģiju un dizaina ziņā un mūsdienās zeķbikses kļuvušas pieejamas visās varavīksnes krāsās, biezumos, dizainos un veidos.
 

   


Zeķbikses parasti tiek gatavotas no neilona un citu materiālu kombinācijām, piemēram, zīda, poliamīda, poliestera, elastāna, kokvilnas, likras. Neilons tika atklāts 1938. gadā amerikāņu uzņēmumā DuPont un jau 1940. gadā tirgū parādījās pirmās neilona zeķes, bet 1960. gadā – zeķbikses.

Zeķbikšu un zeķu mērķis ir ne vien rotāt sievieti un būt par stila odziņu, bet arī ļoti praktisks:

 • Slēpt dažādas ķermeņa un ādas nepilnības (defektus, rētas, nobrāzumus, vēnas) un modelēt figūru
 • Samazināt ādas berzi starp augšstilbiem vai pēdām un apaviem
 • Samazināt apakšveļas redzamību un izlīdzināt tās nospiedumus ādā
 • Sildīt vēsā laikā
 • Speciālās kompresijas zeķes un zeķbikses kāju un vēnu veselībai

           

   


DEN – pievērsiet uzmanību blīvumam 

Noslēpumainais „den” uz zeķbikšu iepakojuma apzīmē to blīvumu. Zeķbikses ar den 15-20 (un reizēm arī mazāk) ir ideāli piemērotas nēsāšanai vasarā un pavasarī – tās ir ērtas, plānas un caurspīdīgas.

Vēsākā laikā piemērotas būs blīvākas zeķbikses – ar den 30 vai 40, bet pavisam aukstā laikā jau vairāk, piemēram, den 80, 100 vai 120. Ziemai derēs arī zeķbikses ar kokvilnas, akrila jeb mākslīgās vilnas piejaukumu, jo tās būs ļoti siltas.

Noderīgi – tas ir jāzina!

 • Ja zeķbikšu sastāvā ir vismaz 12% elastāna, tās tiek uzskatītas par īpaši elastīgām. Šādas zeķbikses neizstaipīsies, nezaudēs formu un neveidos krokas.
 • Ja zeķbiksēm ir 50% kokvilnas, vilnas vai akrila, tās jau var uzskatīt par siltu apģērbu.
 • Vislabākais likras sastāvs zeķbiksēm ir 10-30%.
 • Ja zeķbikšu sastāvā ir mikrošķiedras, tās būs elastīgas, mīkstas un daudz izturīgākas, taču arī nedaudz dārgākas.
 • Zeķbikšu caurspīdīgums nav atkarīgs no to biezuma, bet gan no sastāva.
 • Zeķes un zeķbikses nevajadzētu uzglabāt mitrumā vai vidē, kurā paredzamas krasas temperatūras svārstības, jo diegi var kļūt trauslāki un neizturīgāki.
 • Maldīgi uzskatīt, ka mazāka izmēra zeķbikses kājas padarīs slaidākas – tās ātrāk saplīsīs.
 • Matētas, necaurspīdīgas zeķbikses kāju vizuāli padara resnāku.
 • Noirušu valdziņu var veikli saglābt ar caurspīdīgu nagu laku, līmi vai matu laku. Protams, ja plīsuma vieta nav acīmredzama.
 • Zeķes un zeķbikses ieteicams mazgāt ar rokām, izmantojot maigu mazgāšanas līdzekli. Ja mazgāšanai izmanto veļas mašīnu, obligāti jāizmanto speciāli tīkliņi vai maisiņi (ja nav to – var aizņemties spilvendrānu)!
 • Žāvējot zeķbikses nedrīkst atrasties tiešā karstuma avota tuvumā vai saules staros.
 • Nekādā gadījumā nedrīkst zeķbikses gludināt!

 

    

Avoti: google.com, filodoro.com, katanashop.lv, buduars.lv, pinterest.com

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2015-06-08_11_05_04_titulbilde.jpg Eksperts: Drogas

Zeķes, zeķītes un zeķbikses

Zeķbikses ir viens no būtiskākajiem aksesuāriem katras sievietes garderobē. Uzziniet vairāk par to vēsturi, kas ir "den" un kā pareizi izvēlēties zeķbikses.

08.06.2015 Atvērt
1 2 3