Vai nebūtu lieliski, ja Tu varētu pamosties vienā rītā un – skat, – Tavi mati ir tikpat gari kā Salātlapiņai? Diemžēl no sapņa tagad jāatmostas, jo mēs būsim atklāti, – patiesībā nav nekādas burvju nūjiņas, kas liktu taviem matiem izaugt nakts laikā. Centimetru pa centimetram, dienu pēc dienas – šis pasākums Tev prasīs laiku. Tas nozīmē, ka jārada pareizā vide veselīgu matu augšanai – bez jebkādiem sašķeltiem galiem, lūstošiem vai trausliem matiem. Tātad, ja trakoti gribas garus matus un nevari vien sagaidīt, kad tie izaugs, izlasi mūsu 10 ieteikumus, kas palīdzēs iegūt garākus, stiprākus matus.

#1 – IZVĒLIES PAREIZO ŠAMPŪNU

Mati nav muļķi – tie precīzi zina, ko vēlas. Un, lai palīdzētu matiem izaugt garākiem, Tev vajadzēs īpašu sastāvdaļu komplektu. Izcel labāko savos matos, izvēloties šampūnu, kas satur keratīnu – olbaltumvielu, kas dabiski atrodama katrā matu šķipsnā, un palīdz pasargāt matus no lūšanas. Jaunais L'Oréal Paris Elvital Dream Length atjaunojošais šampūns sniedz matiem tik nepieciešamo keratīnu to atjaunošanai. Formula satur arī rīcineļļu (sastāvdaļu, kas ir ļoti svarīga matu veselībai un ko iecienījušas DIY piekritējas), kā arī B un PP vitamīnus, lai arī iekšēji pasargātu matus no lūšanas.

#2 – NEMAZGĀ MATUS PĀRĀK BIEŽI

Vai zini teicienu, “kas par daudz, tas par skādi”? Tāpat kā keksiņi piektdienas pēcpusdienā: Pirmais ir patīkams grēciņš, bet – ceturtais jau apšķebina. Tātad, matu mazgāšana ar šampūnu ir laba lieta – tiešām laba –, bet, lai mati izaugtu gari, centies tos nemazgāt biežāk kā katru otro dienu. Pārāk centīgi attīrot matus, Tu atņem vajadzīgo arī galvas ādai un tā kļūst sausa, tāpēc matu augšana tiek spēji apturēta. Ja mati ātri kļūst taukaini, piedāvājam triku: Divreiz izmazgā un attīri (tāpat kā Tu to darītu ar ilgnoturīgo kosmētiku) matus tikai pie saknēm.

#3 – LIETO MATU BALZAMU GUDRI

Uz matiem attiecas tie paši ādas kopšanas pamatprincipi, Tev nepieciešams sagatavot pareizo pamatu matu augšanai – un te nu balzams izrādīsies labs draugs. Nelieto to pie saknēm - tās ātri var iesūkt produktu un vēlāk taukoties, labāk pataupi L'Oreal Paris Dream Length Super Detangler balzama kopjošo spēku matu vidusdaļai un galiem, sākot no zonas zem ausīm. Maksimāli palielini ieguvumus, pirms matu skalošanas viegli izspiežot sastāvu matu vidusdaļā un galos. Skaties – Tavu matu gali vairs nešķeļas. Tagad vari atcelt salona procedūru un sākt ataudzēt matus.

#4 – NEVEIDO PĀRĀK CIEŠAS FRIZŪRAS

Tā satriecoši stingrā zirgaste var šķist laba doma. Bet Tu jau zini, ka izskats var būt mānīgs. Atglaužot matus atpakaļ, Tu pamatīgi nospriego galvas ādu un matus, padarot matu lūšanu daudz iespējamāku. Tāpēc izvēlies matu gumiju, kas nesavilks matus pārāk cieši, piemēram, Invisibobble, un palaid zirgasti vaļīgāk. Tici mums, Tavi garie mati Tev būs pateicīgi.

#5 – GALVAS MASĀŽAS IR SATRIECOŠAS – TĀPĒC VEIC TĀS BIEŽĀK

Pastāv niecīgi maz lietas, kas atslābina labāk nekā galvas masāža, tāpēc nav brīnums, ka Tavai galvas ādai tā tik ļoti patīk. Izmanto nomierinošu ēterisko eļļu vēl labākam efektam un uzspied galvas ādai ar pirkstiem, lai uzlabotu asinsriti tajā. Turklāt ir zināms, ka regulāra galvas ādas masāža samazina stresa hormonu līmeni, kas var veicināt matu izkrišanu. Kurš zināja, ka veselīgu matu augšanas noslēpums visu šo laiku slēpās Tavos pirkstu galos?

#6 – PALUTINI MATUS AR MATU MASKU REIZI NEDĒĻĀ, (JO LUTINĀŠANA PADARA TEVI UN TAVUS MATUS LAIMĪGUS).

Mēs saprotam: ir jāieliek jaunākā bilde Instagram, un jāpārlūko Snapchats. Vēl arī ir sabiedriskā dzīve un darbs. Bet katrs var atvēlēt desmit minūtes īpaši lutinošai matu maskai. Tu pamanīsi, kā ir palielinājies matu spīdums, spēks un maigums jau pēc dažām minūtēm.

1. SOLIS: Atver pirmo daļu un uzklāj balzamu uz mitriem matiem. Pārliecinies, ka mati jau ir izmazgāti ar šampūnu un izķemmēti (!)

2. SOLIS: Satin matus galvvidū vai izveido vaļīgu mezglu, tad uzvelc auduma cepurīti.

3. SOLIS: Maigi masē galvas ādu. Atslābinies un ļauj maskai iedarboties 10 minūtes.

4. SOLIS: Noņem cepurīti un rūpīgi izskalo matus. Izbaudi savus nevainojami garos matus!

#8 – NEKAD NEAIZMIRSTI PAR LĪDZEKLI, KAS AIZSARGĀ MATUS NO KARSTUMA (TAD GAN TU NOGRĒKOSIES PRET MATIEM).

Ja Tevi cepinātu 230 grādu karstumā, Tev arī tas nu nepavisam nepatiktu – tāpēc parūpējies par saviem nabaga matiem. Jā, daži aizsarglīdzekļi pieskaroties šķiet lipīgi – nemaz nerunājot par to ka tie ož pēc spirta. Bet L'Oréal Paris Dream Length neskalojamais No Haircut krēms patiešām iesūcas Tavos matos, nepadarot matus taukainus un sniedzot tiem aizsardzību pret karstumu, maigumu un spīdumu. Tā tekstūra ir tik viegla, ka tas neradīs lipīgumu pat sausos matos.

#9 – IK REIZI SUKĀ MATUS AR MEŽACŪKAS SARIŅU BIRSTI

Izglāb tos dažus matu galiņu centimetrus no nejaukajām šķērēm, gudri izvēloties matu suku. Mežacūkas sariņi matu mazgāšanas starplaikos vienmērīgi izkliedē dabīgās eļļas pa matu saknēm, vidusdaļu un galiem. Lai cik dīvaini tas nebūtu, šādi Tu varēsi ilgāk iztikt bez nepieciešamības mazgāt matus, tieši tāpat kā iesaka otrais padoms.

#10 – NOSUSINI NEBERZĒJOT – VĒLĀK TO NOŽĒLOSI

Tātad, Tev ir izdevies īstenot deviņus padomus, bet, klau, vienmēr ir vieta izaugsmei. Berzējot sausus matus ar dvieli, Tu tikai izraisīsi to lūšanu un pūkošanos. Tā vietā maigi nosusini matus ar dvieli, lai tas absorbētu lieko mitrumu. Spēcīgi, gari, gludi un spīdīgi – Tavi mati drīz būs gatavi pašbildei.