Perfekta tonālā krēma noslēpumi

Kā pareizi izvēlēties un lietot tonālo krēmu, lai iegūtu perfektu sejas toni atbilstoši ikdienas situācijai, sezonai un ādas stāvoklim? Tev noteikti noderēs šie knifiņi!

 1. Sagatavošana
  Lai tonālais krēms izskatītos lieliski, ir svarīgi vispirms parūpēties par ādas stāvokli, to pareizi kopjot atbilstoši savam ādas tipam un individuālajām vajadzībām.
 2. Higiēna
  Pirms tonālā krēma uzklāšanas pārliecinies, vai āda ir tīra, pietiekami un atbilstoši mitrināta, ka otas un sūklīši ir izmazgāti un nekrāj baktērijas, kuras var nonākt uz sejas un radīt nevēlamus izsitumus.
 3. Izmanto grima bāzi
  Lai tonālais krēms būtu noturīgāks, pirms tā lietošanas uz sejas uzklāj grima bāzi jeb praimeri. Ir pieejamas dažādas grima bāzes: matējošas, mitrinošas, mirdzošas, izlīdzinošas utt.. Izvēlies savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošāko.
 4. Izvēlies tonālo krēmu atbilstoši savam ādas tipam
  Matējošs tonālais krēms vislabāk der taukainai vai kombinētai ādai, taču sausu ādu tas padara vēl sausāku un izceļ atmirušās ādas daļas. Sausai ādai labāk izvēlēties mirdzošu vai mitrinošu tonālo krēmu. Ja tava āda ir problemātiska, tai būs piemērots ļoti sedzošs tonālais krēms.
 5. Izvēlies sev atbilstošu toni
  Tonālā krēma tonis jāpieskaņo kakla tonim, kas parasti mēdz būt nedaudz gaišāks. Ja mugurā ir apģērbs ar atvērtu dekoltē daļu, ieteicams tonālā krēma toni pieskaņot arī dekoltē daļai. Uzklāj nelielu daudzumu produkta uz žokļa līnijas un kakla, pagaidi pāris minūtes, lai tonālais krēms nožūst. Ja tas saskan ar kakla toni, tas ir tev atbilstošs.
 1. Izvēlies tonālo krēmu atbilstoši situācijai
  Dienas grimam izvēlies tonālo krēmu ar vieglāku sedzamību – tas padarīs tavu tēlu dabiskāku. Lieliska alternatīva tonālajam krēmam ir BB un CC krēmi, kas izlīdzina ādas toni, taču to pilnībā nenosedz. Vakara grimam droši vari izvēlēties pigmentētu, sedzošu tonālo krēmu, lai iegūtu perfektu grima pamatu.
 2. Nepilnību maskēšana
  Lai noslēptu ādas nepilnības, bet saglabātu vieglu bāzi, biezāku tonālo krēmu vai korektoru liec tikai vietās, kur vēlies papildu sedzamību. Pārējā sejas daļā vari klāt vieglu tonālo bāzi, tādējādi panākot dabīgu, bet uzlabotu ādas izskatu.
 3. Krāsu koriģēšana

Izmanto krāsainās grima bāzes un korektorus. Bieži vien pēc tonālā krēma uzklāšanas vai pēc tam, kad tas nonācis nost, cauri redzami nevēlami ādas toņi. Lai likvidētu ādas rozāciju, pigmenta plankumus u.tml., izmanto krāsainu palīglīdzekli, kas krāsu neitralizēs.

Lai maskētu sārtumu, izmanto zaļo toni; oranžīgi brūniem pigmenta plankumiem – violeto; pelēcīgiem vai violetiem lokiem vai pigmentācijai – persiku toni; ziliem lokiem – dzeltenu korektoru.

 1. Tonālā krēma uzklāšanas tehnikaTonālā krēma uzklāšanai var izmantot dažādas metodes un instrumentus.
 • Pats vienkāršākais ir izmantot savus pirkstus. Tie sasilda biezākus krēmveida produktus un viegli izlīdzina tonālo krēmu. Ja grimu uz sejas klāj ar pirkstiem, pārliecinies, lai rokas būtu tīras un dezinficētas.
 • Otas. Ja vēlies, tonālā krēma uzklāšanai izmanto otu. Biezākas, blīvākas otas nodrošinās blīvāku produkta klājumu, tādējādi bāze būs sedzošāka. Vieglākas, platākas otas izvēlies vieglākai sedzamībai un šķidrāku līdzekļu uzklāšanai. Ar vieglām apļveida kustībām to kārtīgi var iestrādāt ādā, nodrošinot dabisku, vienlīdzīgu toni.
 • Sūklītis. Ja izvēlies tonālo līdzekli uzklāt ar grima sūklīti, atceries, ka pirms lietošanas tas jāsamitrina, lai neuzsūktu lieku produkta daudzumu. Šī tehnika nodrošina vieglāku klājumu nekā ota un ir lieliski piemērota tieši sausas ādas īpašniecēm. Gadījumā, ja uz sejas ir atmirušas ādas daļas, tās netiek paceltas, bet tiek piespiestas tuvāk ādai un tādēļ neizceļas.
 • Dubultā tehnika. Lai iegūtu vienmērīgu sejas toni, perfektu segumu un dabīgas ādas izskatu, izmanto dubulto uzklāšanas tehniku. Uzklāj tonālo krēmu ar otu, tad uzklāj pavisam nedaudz produkta uz sūklīša un izpludini. Tādējādi uz sejas nepaliks švīkas no otas, āda būs perfekti noklāta un izskatīsies gludāka.
 1. Bez maskas efekta
  Lai ādas tonis būtu vienmērīgs, tonālo krēmu klāj arī uz kakla, ausīm, pat dekoltē zonā un neaizmirsti izpludināt to uz žokļa līnijas. Paskaties uz sevi spogulī ne tikai no priekšas, bet arī no citiem leņķiem, lai pārliecinātos, ka visas zonas ir noklātas ar tonālo krēmu.
 2. Kas par daudz, tas par skādi
  Lai izvairītos no maskas efekta un saglabātu dabisku izskatu, sāc ar nelielu daudzumu tonālā krēma. No sākuma uzklāj tonālo krēmu sejas centrā un tad vienmērīgi izpludini uz sāniem, pieres, zoda utt.. Ja radīsies nepieciešamība pēc papildu sedzamības, tonālo krēmu var uzklāt vairākās plānās kārtās – atkarībā no zonas, kur tas ir vajadzīgs. Ja tonālo krēmu uzreiz uzklāsi biezā kārtā, noņemt nost šo kārtu un sākt visu no jauna būs daudz laikietilpīgāk.
 3. Izmanto krāsu pigmentus
  Mainoties sezonām, mums bieži vien mainās sejas ādas tonis, tāpēc tonālais krēms, kas perfekti derēja vasarā, ziemā diez vai izskatīsies tikpat labi. Lai mainītu tonālā krēma toni, vienkārši piejauc tam nelielu daudzumu krāsu pigmenta vai arī sajauc to ar cita toņa tonālo krēmu.
 4. Mirdzošai ādai
  Lai iegūtu mirdzošas ādas efektu, savam tonālajam krēmam vai grima bāzei pievieno šķidro izgaismotāju! Āda iegūs starojošu un veselīgu izskatu.
 5. Nostiprināšana
  Ja vēlies, lai tonālais krēms būtu īpaši noturīgs, nostiprini to ar pūderi. Ja āda ir sausa, pūderi vari klāt tikai sejas centrā, tādējādi nesausinot ādu. Ja vēlies pavisam vieglu pūdera klājumu, izvēlies birstošo pūderi un uzklāj to ar vieglu otiņu. Jā āda ir taukaina, pūderi vari klāt uz visas sejas un droši izmantot kompakto pūderi. Ja neesi pārliecināta par pūdera krāsas izvēli, izmanto caurspīdīgo pūderi. Papildus nostiprināšanai vari izmantot grima fiksatoru.

Raksts tapis sadarbībā ar vizāžisti Lindu Šteinbergu.