Antioksidanti

Antioksidanti ir minerālvielas, fermenti un vitamīni, kas palīdz aizsargāt organismu no brīvo radikāļu veidošanās. Brīvie radikāļi ir aktīvi atomi vai atomu grupas, kas rodas UV staru un citu nelabvēlīgu vides faktoru ietekmē un var nodarīt bojājumus šūnām, vājinot imūnsistēmu un tādējādi veicinot infekciju attīstīšanos. Tiek uzskatīts, ka brīvo radikāļu radīts bojājums ir organisma novecošanās pamatā.

Visvairāk antioksidantu ir dzērvenēs, mellenēs un kazenēs. Svarīgs antioksidantu avots ir arī persiki, mango un melones. Mazāk antioksidantu ir ābolos un žāvētos augļos, piemēram, plūmēs, datelēs, vīģēs un rozīnēs. Bet vislabākās reģenerējošās īpašības piemīt antioksidantiem, ko iegūst no vīnogu kauliņiem, jūras aļģēm, alvejas un diedzētiem kviešu graudiem.

Drogas padoms: Antioksidantus saturoši ķermeņa kopšanas līdzekļi lieliski mitrina ādu, piešķirot tai jauneklīgu tvirtumu un veselīgu izskatu, tālab ieteicami sievietēm no 25 gadu vecuma, bet īpaši dāmām, kuras bieži apmeklē solāriju un ļaujas saules peldēm brīvā dabā. Savukārt antioksidantus saturošu matu kosmētika ieteicama sausu un bojātu matu kopšanai. Īpaši piemērota tā ir krāsotiem un balinātiem matiem, kā arī matu kopšanai pēc ķīmisko ilgviļņu procedūrām.