Lufa

Pretēji sabiedrībā valdošajam uzskatam, lufa ir nevis dzīvnieku fosilijas vai mākslīgi radīts sūklis, bet gan gurķim līdzīga, lēni augoša ķirbju dzimtas auga šķiedra. Faktiski lufa ir liāna, kas savvaļā plaši sastopama tropu un subtropu reģionos, kur tās augļus izmanto galvenokārt uzturā (piemēram, sautējumos, zupās un salātos) un medicīnā (tā lieliski pazemina temperatūru, uzlabo laktāciju, attīra plaušas u.tml.).

Mūsdienās lufu audzē gan dekoratīvos, gan arī rūpnieciskos nolūkos. Kaut arī šis augs ir izteikts siltummīlis, mājas apstākļos to var izaudzēt arī Latvijā. Visbiežāk izplatītās ir cilindriskā un aszobainā lufa, kas ir aukstumizturīgākas un ātrāk nogatavojas.

Skaistumkopšanā plaši izmanto lufas augļus. Pilnā gatavības stadijā tie kļūst sausi un šķiedraini, tālab gan kā švamme, gan arī kā piedeva dažādiem ķermeņa krēmiem (krēmu ražošanā izmanto lufas pulveri) izcili pilda dabīgā ķermeņa skrubja funkcijas. Lufas šķiedras uzlabo asins cirkulāciju, kā arī maigi attīra un atsvaidzina ādu, veicinot tās dabīgo atjaunošanos.             

Drogas padoms: Lufa ne tikai lieliski attīra ādu. Pateicoties savai uzbūvei, tā arī fantastiski tonizē ādu – pēc regulāras lufas vai tās izstrādājumu lietošanas āda kļūst gludāka un veselīgāka. Šī iemesla dēļ tā ieteicama kā efektīvs līdzeklis cīņā pret celulītu. Īpaši efektīvu rezultātu iespējams panākt, mazgāšanās laikā berzējot ādu celulīta zonās ar lufu virzienā no lejas uz augšu. Kas ir būtiski – lufa neizraisa alerģisku reakciju, tālab tā piemērota visiem ādas tipiem.