Piens

Piens ir balts sekrēts, ko izdala zīdītāju piena dziedzeri mazuļu barošanai, tādēļ tas satur lielu tauku procentu un daudz mikroelementu (piemēram, kalciju, magniju, nātriju) un vitamīnu (piemēram, A, B1, B2, C, D). Vērtīgo sastāvdaļu dēļ piens (visbiežāk – govs vai kazas) svaigā un pārstrādātā veidā tiek lietots pārtikā, tomēr ir lietderīgs arī skaistumkopšanā. Ne velti latviešu tautasdziesma stāsta par „mutes mazgāšanu pienā”, bet Senās Ēģiptes valdniece Kleopatra esot gājusi ēzeļmātes piena vannā. 

No piena iegūst sūkalas – vielu, kas siera un biezpiena ražošanas procesā atdalās no pamatmasas. To sastāvā ir ap 200 bioloģiski aktīvo vielu, piemēram, olbaltumvielas, kas baro ādu, antibakteriālas un šūnu dalīšanos stimulējošas vielas, kas palīdz saglabāt ādas jaunību, un daudzas citas. 

Drogas padoms: Kosmētikas līdzekļi – ziepes, intīmās ziepes, dušas želeja, vannas piens un putas, kā arī šampūni, kuros izmantots piens vai piena sūkalas, maigi attīra, baro un mīkstina ādu. Tiem piemīt atjaunojoša un antioksidējoša iedarbība.