Vasks

Vasks ir bioloģiski aktīva, taukiem līdzīga un ūdenī nešķīstoša viela, ko visbiežāk iegūst no bitēm. Tāpat to mēdz iegūt no citiem augiem – rīsiem, eiforbijas jeb Āfrikas piena koka, hohobas (zināms arī kā žožoba vai jojoba) koka u.tml.

Bišu vaskam piemīt ādu mitrinošas, barojošas un nomierinošas īpašības. Tas palīdz saglabāt ādu jaunu, tvirtu un elastīgu, jo veido uz ādas dabisku aizsargkārtiņu. Tāpēc skaistumkopšanā vasku izmanto ļoti plaši – vaksācijas līdzekļu un matu vaska ražošanai, kā arī dažādu ķermeņa krēmu, losjonu, ķermeņa sviestu, lūpu balzamu un citu produktu ražošanai, jo vasks ne vien pozitīvi ietekmē ādu, bet arī veic dabīgā emulgatora jeb iebiezinātāja funkcijas.   

Drogas padoms: Vasku visbiežāk izmanto epilācijas procedūrām. Lai gan tiek uzskatīts, ka tas ir piemērots jebkuram ādas tipam, cilvēkiem ar jutīgu ādu epilācijas procedūrām ieteicams lietot rozā vasku, kas ir maigāks, saudzīgāks par citiem, tālab īpaši piemērots bikini zonas un padušu vaksācijai. Cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret bišu vasku vai nepatīk tā dabiskais aromāts, iespējams, piemērotāks būs no hohoba krūma vai no eiforbijas iegūtais vasks.