Emulsija

Emulsijas ir divu dabiskos apstākļos nesavienojamu šķidru vielu maisījums, kurā viena no sastāvdaļām lielākoties ir ūdens. Šādu maisījumu stabilizēšanai izmanto dabīgos vai mākslīgi sintezētos emulgatorus jeb saistvielas, kas novērš vai aizkavē šķidrumu noslāņošanos. Emulsijas izmanto dažādās ražošanas nozarēs – pārtikas rūpniecībā, ziepju un dabīgā kaučuka izgatavošanā, medicīnā, glezniecībā u.c.

Skaistumkopšana ir viena no nozarēm, kurā emulsijas tiek izmantotas visvairāk, jo gandrīz visi kosmētiskie līdzekļi ir emulsijas. Maisījumi, kuru sastāvā dominē taukvielas, ir biezāki un barojošāki, tālab uz to bāzes bieži vien tiek gatavoti saules aizsargkrēmi. Savukārt emulsijas, kas veidotas uz ūdens bāzes, ir šķidrākas (piemēram, ķermeņa losjoni) un viegli klājas uz ādas, labi uzsūcas, turklāt pēc to lietošanas uz ādas nepaliek taukvielām raksturīgais mirdzums. 

Drogas padoms: Kaut arī šķidrās emulsijas ir ērtāk lietojamas, to pagatavošanā nereti tiek izmantoti agresīvi emulgatori, kas samazina ādas balansu, veicinot iekaisumus un alerģiskas reakcijas. Tādēļ ikdienā ieteicams izmantot kosmētiskos līdzekļus, kuru sastāvā taukvielu īpatsvars nav zemāks par 40%. Ņemot vērā veikalu plauktu bagātīgo piedāvājumu, izvēloties savam ādas tipam piemērotākos līdzekļus, nepieciešams konsultēties ar kosmetologu.