Folskābe

Folskābe ir dabisks B vitamīna avots, kas veicina sarkano asins ķermenīšu veidošanos, kā arī augšanas procesu un smadzeņu darbības attīstību. Dabīgā veidā folskābe sastopama tādos pārtikas produktos kā lēcas, sparģeļi spināti, melnās pupas, tomēr to var uzņemt arī mākslīgā veidā – lietojot aptiekā nopērkamos vitamīnus.

Kosmētikā folskābe tiek uzskatīta par inovatīvu kosmētisko līdzekļu sastāvdaļu. Tai piemīt daudz pozitīvu īpašību – tā mazina ādas pigmentāciju, veicina iekaisušas ādas dzīšanas procesus, aizkavē priekšlaicīgu ādas novecošanos, pasargā ādu no ultravioletā starojuma, likvidē pinnes, atjauno veselīgu nagu struktūru, stiprina matus, tādēļ šo skābi izmanto kosmētikas līdzekļu ražošanā aizvien vairāk.

Drogas padoms: Lai novērstu ādas priekšlaicīgu novecošanos, folskābi jālieto ārīgi – tā aizkavē DNS molekulu noārdīšanos un veicina bojātu audu atjaunošanos. Viens no galvenajiem cilvēka ādu ietekmējošajiem faktoriem ir ultravioletais starojums, tāpēc folskābi saturošus kosmētikas līdzekļus ieteicams lietot vasarā, lai pasargātu to no UV staru ietekmes. Savukārt ikdienā ādas kopšanas produkti, kuri satur folskābi, ieteicami jutīgas un bojātas ādas kopšanai.