Kosmētikas otas jākopj tāpat kā sevi!

21.10.2016

Kosmētikas otas ir mūsu mazie palīgi, kas nodrošina glīta un akurāta grima uzklāšanu. Lai tās ilgāk saglabātu labās īpašības, aicinām ņemt vērā ieteikumus kosmētikas otu kopšanai un uzglabāšanai.

Lai gan ikdienā vairāk pievēršam uzmanību kosmētikas derīguma termiņam, arī kosmētikas otu lietošanā ir savi likumi, kas jāievēro. Katru reizi pēc grima uzklāšanas uz otām nokļūst atmirušās ādas daļiņas un tauku slānītis. Tā ir baktērijām pateicīga vide, tāpēc, ar otām atkal pieskaroties sejai, tiek riskēts ar ādas apsārtumu un pat iekaisumu. Lai mazinātu ādas bojājumu iespēju, otas regulāri jātīra.

 

Kosmētikas otu kopšana

Katru reizi pēc grima uzklāšanas otiņas jānotīra ar speciālu līdzekli vai paštaisītu silta ūdens un kosmētikas noņēmēja maisījumu. Otas tajā jāiemērc ar mīksto galu, jāpatur dažas sekundes un jānosusina ar lupatiņu. Šo procedūru jāatkārto tik ilgi, kamēr uz lupatiņas vairs nepaliek kosmētikas nospiedumi. Pēc tam otām jāļauj dabīgi izžūt, noliekot tās guļus stāvoklī uz tīra dvieļa. Izvairieties no otu žāvēšanas vertikāli, jo, novietojot sariņus uz augšu, ūdens notecēs līdz vietai, kur sākas rokturis – tas var sabojāt līmi un pašu otiņu.

Reizi nedēļā atvēliet laiku pamatīgākai otu mazgāšanai. Vispirms samitriniet otiņas mīksto galu, un pamērcējiet to maigā šampūnā. Veicot rotējošas kustības, otu saudzīgi saputo. Pēc tam to kārtīgi izskalo un nosusina ar lupatiņu. Arī pēc šīs procedūras otai jāļauj kārtīgi izžūt. Mitras kosmētikas otas nevajadzētu atstāt žāvēties vannas istabā, citādi tās iegūs nepatīkamu aromātu. Ideāli, ja tās var novietot pie atvērta loga vai sildītāja tuvumā.

 

Kosmētikas otu uzglabāšana

Ikdienā kosmētikas otu uzglabāšanā jāievēro divi noteikumi:

 • Tām jāstāv tā, lai netiktu bojāta to forma
 • Tām jāatrodas sausā, labi vēdināmā telpā

Lai ievērotu pirmo noteikumu, otas ieteicams uzglabāt glāzē vai kādā citā traukā, kur tās iespējams novietot vertikālā stāvoklī ar sariņiem uz augšu. Trauku vari piepildīt ar kafijas pupiņām vai pērlītēm, kas palīdzēs noturēt otiņas savā vietā. Dodoties ceļojumā, otas jāuzglabā to oriģinālajos iepakojumos vai speciālā maciņā.

 

Gluži tāpat kā žāvējot, arī ikdienā kosmētikas otām jāatrodas sausā telpā. Lai gan daudzas no mums kosmētiku un tās uzklāšanai paredzētās otas glabā vannasistabā, šis ir ieradums, no kura steidzīgi vajadzētu atbrīvoties. Mitra un silta vide ir baktēriju mīļākā vieta, tāpēc, novietojot otas vannasistabā, tās kļūst par laika degli. Vislabāk otas turēt uz spoguļgaldiņa vai kāda plaukta guļamistabā, kurā parasti tiek nodrošināta bieža vēdināšana.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/8ea5f53fecbf46c5a1-44899280.jpg Eksperts: Drogas

Kosmētikas otas jākopj tāpat kā sevi!

Kosmētikas otas ir mūsu mazie palīgi, kas nodrošina glīta un akurāta grima uzklāšanu. Lai tās ilgāk saglabātu labās īpašības, aicinām ņemt vērā ieteikumus kosmētikas otu kopšanai un uzglabāšanai.

21.10.2016 Atvērt

Kā cīnīties ar sašķeltiem matu galiņiem?

13.10.2016

Mati ir mūsu skaistākā rota, par kuru pareizas kopšanas nepieciešamību ikdienā uzstājīgi atgādina sašķeltie galiņi. Ja arī jūs vēlaties iegūt veselīgus un stiprus matus, laiks ieviest dažus vienkāršus paradumus.

 

Nav galu, nav problēmu

Vienkāršākais veids, kā tikt galā ar sašķeltiem matu galiņiem, ir to likvidēšana. Tiesa gan, šis solis drīzāk noderēs ātram risinājumam un nepalīdzēs ilgtermiņā, tomēr mēs visas zinām, ka lai mati augtu veselīgi, tie ik pa laikam jāapgriež. Šāda procedūra apturēs arī matu šķelšanos visā to garumā un novērsīs nepatīkamo spurošanos.

Katru mēnesi ciemoties frizētavā gan nav nepieciešams, tomēr reizi astoņu nedēļu laikā būtu jāatrod brīvs brīdis, lai aplīdzinātu savu skaisto matu rotu.

 

Pareizā matu suka

Lai mazinātu matu bojājumus, jāizvēlas pareizie rīki to kopšanai un veidošanai. Ja ilgstoši nevar tikt galā ar spurainiem matu galiņiem, iespējams, pie vainas ir nepiemērota matu suka. Pārāk smalki un bieži sari vairāk plēsīs matus un traumēs to galus, īpaši, ja mati ir biezi vai lokaini. Labāk izvēlēties koka suku ar retākiem un lielākiem sariem.

 

Lutināt gan mitrus, gan sausus matus

Nav noslēpums, ka matiem nepieciešama barošana un mitrināšana, tomēr mēs visas mēdzam grēkot. Slinkuma dēļ uzklājam kondicionieri uz pārāk slapjiem galiem, bet laika taupīšanas nolūkā ļaujam tam iedarboties vien īsu mirkli. Ja no visas sirds vēlamies uzsākt cīņu ar sašķeltiem matu galiem, tie kārtīgi jālutina. Pirms kondicioniera vai maskas uzklāšanas mati jānosusina, jo slapjos matos produkts neturēsies un notecēs kopā ar ūdeni. Arī šeit noteikti jāievēro pareiza tehnika, izvairoties no spēcīgas matu burzīšanas un ņurcīšanas. Pēc tam produkts bagātīgi jāieklāj matu galos un jāļauj tam kārtīgi iedarboties. Lielākam efektam matus maigi izķemmē ar retu saru suku, lai vēlāk izvairītos no to sapīšanās.

Kad mati izmazgāti, pirms žāvēšanas tajos ieklāj vēl leave-in kondicionieri, bet galiņus var palutināt ar līdzekli, kura sastāvā ir kokosriekstu, argana, makadāmijas eļļas vai šī sviests.

 
Samazināt bojājumu iespēju

Krāsošana, taisnošana, žāvēšana un citas ikdienas matu procedūras neizbēgami pasliktina to kopējo stāvokli, tāpēc jācenšas izvairīties no vairāku šādu procedūru veikšanas pārāk bieži. Ja matus nepieciešams krāsot, tiem vēlams ļaut atgūties vismaz 48 stundas. Šajā laikā jāizvairās arī no mazgāšanas un pēc iespējas biežāk jāļauj matiem izžūt dabiski. Ideāli, ja fēnu izmantos vien ieveidošanai, kad mati ir vairs tikai nedaudz mitri. Tāpat nav vēlams aizrauties ar matu taisnošanu un lokošanu, bet, ja tas tomēr nepieciešams, obligāti jāizmanto speciālus līdzekļus, kas pasargās matus no karstuma.

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/mati_titulbilde.jpg Eksperts: Drogas

Kā cīnīties ar sašķeltiem matu galiņiem?

Mati ir mūsu skaistākā rota, par kuru pareizas kopšanas nepieciešamību ikdienā uzstājīgi atgādina sašķeltie galiņi. Ja arī jūs vēlaties iegūt veselīgus un stiprus matus, laiks ieviest dažus vienkāršus paradumus.

13.10.2016 Atvērt

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas

06.10.2016

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, izlaižam svarīgus grima uzklāšanas soļus.

 

Grima uzklāšana uz sausas, neattīrītas ādas

Uzklājot tonālo krēmu un citus kosmētikas produktus uz sausas ādas, tiks panākts maskai līdzīgs efektu. Sejas kopšanai reizi nedēļā jāizmanto skrubis, lai atbrīvotos no atmirušās ādas šūnām. Pēc tam (un katru reizi pirms grima uzklāšanas) noteikti jāizmanto mitrinošs sejas krēms.

 

Pārāk tumšs tonālā krēma tonis

Tonālā krēma pamatuzdevums ir ādas toņa izlīdzināšana un dažādu nepilnību maskēšana. Izmantojot pārāk tumšu tonālo krēmu, tiek panākts gluži pretējs efekts, radot krasas sejas, kakla un pat ausu toņa atšķirības. Lai iegūtu viegla iedeguma efektu, iesakām izmantot bronzeri.

Lai veikalā izvēlētos tonālo krēmu, iesakām uzklāt divus trīs sejas krāsai tuvākos toņus uz žokļa līnijas vai kakla, nevis plaukstas virspuses.

 

Nepareiza konturēšanas tehnika

Konturēšana nav raķešu zinātne, tomēr arī šo tehniku nepieciešams iemācīties pareizi. Ja pēc vairākkārt noskatītām video pamācībām nav pārliecības par savām spējām, labāk izmantot divu toņu tonālos krēmus – vienu sejas ādas un otru nedaudz tumšākā tonī.

 

Pārāk tumšu uzacu krāsošana

Izmantojot zīmuli dabīgo uzacu tonī, iegūsi pārāk smagnēju un uzkrītošu izskatu. Tā vietā izvēlies uzacu ēnas vai gaišāku zīmuli, viegli ietonējot uzacu formu.

 

Par daudz vaigu sārtuma

Mēs visas reiz esam kļūdījušās ar vaigu sārtuma daudzumu un toni. Šādas situācijas rada risku izskatīties komiski, tāpēc der atceries – vaigu sārtums nepieciešams tikai veselīga un dabiska mirdzuma izveidošanai. Uzklāšanas brīdī iesakām pasmaidīt un tad viegli ietonēt sārtumu uz vaigu kauliem. Pēc tam sapludināt ar sejas ādu, velkot otu šurpu turpu. Noteikti jāpārliecinās, ka nav redzamas izteiktas līnijas!

 

Par daudz skropstu tušas

Ne vienmēr “vairāk” nozīmē “labāk”. Ja pārlieku aizrausimies ar skropstu krāsošanu, tās salips un veidosies tušas kamoliņi. Lai izveidotu izteiksmīgi uzkrāsotas skropstas, tušu var klāt divās kārtās – vispirms, turot birstīti horizontāli, izveidot pirmo kārtu, virzoties no skropstu saknēm līdz galiņiem; otrā kārtā, turot birstīti vertikāli, var iegūt apjomu un pagarinājumu.

 

Lūpu krāsas uzklāšana uz sausām lūpām

Ja kosmētiku uzklāj uz mitrinātas sejas ādas, kāpēc gan darīt citādi ar krietni plānāko lūpu ādu? Arī tā regulāri jāatbrīvo no atmirušajām šūnām, tāpēc var izmantot speciālu skrubi vai cukuru, un pirms lūpu krāsošanas tās mitrināt ar maigu balzamu.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/grima_kludas.jpg Eksperts: Drogas

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, izlaižam svarīgus grima uzklāšanas soļus.

06.10.2016 Atvērt

Krāsu spēles!

29.09.2016

Lai arī klāt rudens, mēs par to neskumstam. Drogas priecājas par rudens sezonas jaunumiem modē, kosmē­tikā un skaistumkopšanā, ko varam piedāvāt mūsu klientēm, kuras rūpīgi seko līdzi visam stilīgajam un aktuālajam, kā arī sadaļā „Veido Drogas pati!” – „Kas uz sirds?” iesaka mums sortimenta papildinājumus.

Sadarbībā ar lielisku, profesionālu un radošo komandu ir tapusi Drogas kampaņa „Krāsu spēles”, kuru iemieso talan­tīgā un enerģiskā Māra Sleja. Aicinām lasīt tālāk, lai uzzinātu, kā tapa Māras grims.

 

1. Vispirms sejas āda tiek sagatavota ar bāzes krēmu, kas mitrina ādu un ļauj pārējiem produktiem klāties vieglāk un turēties ilgāk.

CATRICE COSMETICS Prime and Fine grima bāze, cena 5,19 €

2. Sejas āda jāizlīdzina ar tonālo krēmu, kas ir jāpiemeklē atbilstoši kakla ādas krāsai.

MAX FACTOR Face Finity 3 in 1 tonālais krēms, cena 10,79 € (16,69 €)

3. Sejas centrs tiek izgaismots un tumšie loki tiek nomaskēti  ar korektoru, kas ir toni gaišāks par tonālo krēmu.

RIMMEL LONDON Match Perfection konsīlers, cena 5,29 € (7,59 €)

4. Virs vaigu kaula un deguna centra daļu tiek izgaismota ar gaismu atstarojošu pūderi.

L'ORÉAL PARIS True Match Highlight izgaismojošs pūderis, 9 ml, cena ar Drogas karti 10,99 € (12,99 €)

5. Vaigu kaulus izcēļ ar tumšāka toņa pūderi. To klāj arī gar pieres sānu daļām un gar zoda līniju, lai vizuāli sašaurinātu sejas ovālu.

ESSENCE Sun Club Matt Bronzing kompaktais bronzas toņa pūderis, cena 3,99 €

6. Grimu nofiksē ar pūderi, kas ir tādā pašā tonī kā tonālais krēms.

MAYBELLINE NEW YORK Fit Me! Pūderis, cena 8,09 € (13,49 €)

7. Acs kustīgo plakstiņu sagata­vo ar acu ēnu bāzi, kas visu dienu notur acu ēnas vietā un neļauj tām savelties piciņās.

LUMENE Beauty Base bāze acu ēnu uzklāšanai, cena 6,22 € (8,29 €)

8. Atbilstoši koķetajam stilam veido melnu acu kontūrlīniju gar augšējo un apakšējo skropstu līniju.

FENNEL acu zīmulis, cena 1,03 € (1,29 €)

9. Lai acs forma atgādinātu kaķ­acs grimu un līnija būtu maigāka, to pa virsu zīmulim paplūdina ar tumšākām acu ēnām, ko pavelk uz āru.

BOURJOIS PARIS Smoky Stories acu ēnas, cena 9,75 € (16,29 €)

10. Ar kuplinošu skropstu tušu var izcelt skropstu ārējos stūrīšus.

BOURJOIS PARIS Volume Glamour Push Up skropstu tuša, cena 9,19 € (14,19 €)

11. Ja uzacis ir biezas, nav nepieciešams tās papildus krāsot. Pietiks saķemmēt to augšanas virzienā ar uzacu želeju.

DNC eļļa uzacīm un skropstām, cena 1,62 € (2,49 €)

12. Lūpu kontūru izveido ar lūpu zīmuli, kas palīdz lūpu krāsai noturēties visu dienu un neļauj kontūrai izplūst.

L'ORÉAL PARIS Couture lūpu zīmulis, cena 4,79 € (5,99 €)

13. Modē nāk 80. gadi, kad izcēla gan acis, gan lūpas, tāpēc modeles tēls papildināts ar koši
rozā lūpu krāsu.

MAYBELLINE NEW YORK Color Sensational lūpu krāsa, cena 5,49 € (9,19 €)

14. Koptēlam noteikti ir jābūt pa­pil­dinātam ar aktuālu toņu nagu laku.

FLORMAR Full Color nagu laka, cena 1,11 € (1,59 €)

15. Kad grims ir pabeigts, iepriekš izveidoto frizūru nofiksē ar matu laku, lai tā izskatītos izcili.

ISANA Style 2 Create matu laka, cena ar Drogas karti 3,49 € (4,99 €)

 

Kampaņas tapšanā piedalījās modele Māra Sleja, fotogrāfs Jānis Deinats, stiliste Žanna Dubska, grima māksliniece Dita Grauda, frizieris Ilmārs Rudzītis.

Vēlam katru savu dienu padarīt košāku!

 

* Cenas spēkā 19.09.-09.10.2016

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/bilde_dekkosmetika_titul.jpg Eksperts: Drogas

Krāsu spēles!

Sadarbībā ar lielisku, profesionālu un radošo komandu ir tapusi Drogas kampaņa „Krāsu spēles”, kuru iemieso talan­tīgā un enerģiskā Māra Sleja. Aicinām lasīt tālāk, lai uzzinātu, kā tapa Māras grims.

29.09.2016 Atvērt

Rudens grima tendences

23.09.2016

Grima māksliniece Dita Grauda stāsta, kas modē grima noslēpumos šajā sezonā un sniedz citus padomus labam izskatam gan ikdienā, gan reizēs, kad jāuzpucējas.

 

Vēl tumšākas lūpas

Jau kuro gadu pēc kārtas tumša un vēl tumšāka lūpu krāsa ir must have ne tikai rudens/ziemas sezonā, bet nu jau visu cauru gadu. Lūpu krāsa ir ne tikai ļoti pārliecinošs grima akcents, bet arī lielisks aksesuārs jebkuram tēlam. Variācijas ir ļoti plašas: izceļot lūpas, acis var krāsot tikai ar tušu un miesas krāsas acu ēnām, ar klasisko kontūrzīmuli vai ļoti dramatiskam tēlam – ar tumšām acu ēnām. Būtiskākais ir kopējo tēlu – apģērbu un matus — saglabāt pēc iespējas minimālākā stilā, lai lūpas ieņem galveno lomu!

Klasiski sarkanas lūpas

Klasiski sarkanas lūpas ir tikpat aktuālas kā mazā, melnā kleitiņa. Tās piestāvēs gan dienas, gan vakara grimam, tikai šajā sezonā nav jābūt profesionālai grima māksliniecei, lai tās uzklātu. Sarkano lūpu krāsu var uzklāt ar pirkstiem, iekrāsojot lūpu centru un mazliet papludinot tās pa visu lūpu formu, vai tieši no lūpu krāsas. Lūpu kontūra var būt gan perfekta, gan maiga un mazliet izplūdusi.

Nagu parāde

Viss, ko vien var iedomāties, ir modē, sākot no ļoti dabiskiem, miesas krāsas nagiem līdz pat īstai mākslai. Nagu krāsu var pieskaņot ādas krāsai, matu krāsai, apģērbam vai grimam. Domājot par rudens sezonu, nagi var būt pirmie, kas reizē ar kļavu lapām iegūst zeltainus, sārtus un brūnīgus toņus.

Melnas acu kontūrlīnijas

Šajā sezonā acu kontūrlīnijai vairs nav robežu. Tā kļuvusi īpaši melna, un tās variācijas ir neierobežotas. Sākot no klasiskām 50. gadu Merlinas Monro, 60. gadu smokey eyes Brižitas Bordo vai kaķacs Sofijas Lorēnas stila kontūrlīnijām. Ja gribat kārtīgākas melnās acu kontūrlīnijas, izvēlieties acu zīmuli, kas ir stingrāks un ne tik krēmīgs, vai arī šķidro acu kontūrzīmuli, bet, ja gribat šauro kontūrlīniju izplūdināt un iegūt roķīgāku, smokey eyes efektu, zīmulim jābūt īpaši maigam un krēmīgam. Visērtāk to izplūdināt ar mazu grima otu.

Monohromā grima uzvara

Nav vienkāršāka un skaistāka grima par monohromo, kad viens tonis tiek izmantots acīm, vaigiem un lūpām. Tas ne tikai labi izskatās, bet ir arī ekonomisks variants. Krāsu izvēle ir diezgan plaša, sākot no miesas krāsas, rozā, persiku, brūniem un pat bordo toņiem. Visātrākais veids, kā šo grimu izveidot: izvēlieties lūpu krāsu, ko izmanto gan kā krēmveida acu ēnu, vaigu sārtumu un lūpu krāsu. Lai šo grimu nofiksētu, pa virsu klāj ļoti plānā kārtā kompakto vai birstošo pūderi. Koptēlu noteikti pabeidziet ar efektīvu skropstu tušas klājumu, kas šim grimam piešķirs vēl īpašāku noskaņu.

Lielisks grims trijās minūtēs

Aizmirstiet par sarežģītu grimu – jo vienkāršāk, jo labāk. Viss, kas šajā sezonā vajadzīgs, ir mitrinošs, viegls tonālais krēms, vaigu sārtums un lūpu balzams. Tas gan vairāk attiecas uz dienas grimu. Lai āda mirdzētu un laistītos, izvēlieties krēmveida produktus. Izņēmums ir taukaina sejas āda, kurai pa virsu var uzklāt mazliet pūdera.

Jaunais strobings

Gaismu spēle kļuvusi nopietna! No maigiem krēmveida un pūderveida produktiem strobings pārgājis pie gliteriem! Šajā sezonā uzmanīgi, bet ar pārliecību gliterus var izmantot gan vienus pašus, gan pa virsu acu ēnām un lūpu krāsām. Kāpēc nepamēģināt šo tendenci, dodoties uz kādu ballīti?

Dabiski mati

Kas var būt skaistāks par dabiskiem, veselīgiem matiem? Modē atgriežas viss dabiskais, tāpēc izvēlieties matu kopšanas produktus, kas matus padarīs spēcīgus un veselīgus. Mati ir sievietes skaistākā rota, tāpēc kopiet tos, rūpējieties par to mirdzumu un biezumu. Kā arī, izvēloties pēc iespējas dabīgāku matu krāsu, paveras vairāk iespēju eksperimentēt ar grima un modes tendencēm.

Visu veidu copes

Mati saņemti copē ir sezonas „karstākā” matu sakārtojuma tendence. Copes var būt gan elegantas un kārtīgas, gan kā vējā izbužinātas. Variācijas ir ļoti dažādas. Tās var veidot zemu, kas izcels kakla līniju, gan augstu, kas vizuāli  pagarinās īsu sejas ovālu.

Spēles ar matu tekstūru

Bieži vien viss, kas vajadzīgs, ir matu tekstūra vai spīdums. Izvēlieties dažādus matu kopšanas produktus, kas piešķir matiem tekstūru. Piemeklējiet matu kopšanas līdzekli, kas ir atbilstošs matu tipam. Ja jums ir dabiski viļņaini mati, paspilgtiniet to tekstūru un ļaujieties sprogām vai pludmales lokām, bet, ja mati ir taisni un gludi, tad padariet tos spīdīgus vai izveidojiet pašlaik tik aktuālo mitro matu efektu.

Matu rotas

Reizēm, lai papildinātu koptēlu, pietiek ar efektīgu matu rotu. Izvēlieties matu aksesuārus atbilstoši savam stilam, sākot no 20., 30. gadu Art Deco līdz mūsdienīgākām bohēmiskā  vai 90. gadu roķīgā stila rotām. Matu rotu toni var saskaņot arī ar apģērba, grima vai dabīgo matu krāsas toni, iegūstot monohromu koptēlu. Matu rota ir ne tikai labs aksesuārs, bet to var izvēlēties atbilstoši savam raksturam.

Astoņdesmitie ir atpakaļ!

Izvēloties stilu, vienmēr jāpadomā par tā sastāvdaļām.  Mati un grims ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai koptēls izskatītos moderns un ieturēts stilā. Tagad modē atgriežas astoņdesmitie, kad grims bija košs un pārspīlēts, bet mati – jo vairāk, jo labāk. Mazliet kā panki, mazliet kā rokzvaigzne. Vadieties pēc savām sajūtām un uz priekšu!

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/3U5A1844_-_Copy.jpg Eksperts: Dita Grauda

Rudens grima tendences

Grima māksliniece Dita Grauda stāsta, kas modē grima noslēpumos šajā sezonā un sniedz citus padomus labam izskatam gan ikdienā, gan reizēs, kad jāuzpucējas. 

23.09.2016 Atvērt

Kādas vielas nepieciešamas skaistiem matiem?

16.09.2016

Viens no svarīgākajiem matu kopšanas posmiem ir matu mazgāšana. Taču arī šim šķietami vieglajam procesam piemīt dažas īpatnības, kas jāņem vērā:

 • karsts ūdens nomazgā tauku kārtas aizsargslāni, tādējādi pastiprinot tauku dziedzeru aktivitāti. Attiecīgi mati ātrāk kļūst netīri. Tādēļ matus vislabāk mazgāt ar ūdeni istabas temperatūrā. 
 • pēc mazgāšanas nepieciešams izmantot kondicionieri vai masku. Tas pilnībā noslēdz kutikulas slāni, novēršot tajā kaitīgo netīrumu iekļūšanu, kuri grauj matu struktūru. Turklāt šie līdzekļi matus padara elastīgākus, gludākus un mirdzošākus. 

Arī matu krāsošana, ikdienas stress, kaitīgi ieradumi un mainīgi laika apstākļi ietekmē mūsu matus, tapēc nav mazsvarīgi, kādus kopšanas līdzekļus lietojam un kādas mazgāšanas un kopšanas līdzekļos iekļautās vielas palīdz matus atjaunot un palutināt.

Argana eļļa

 1. Satur unikālu E vitamīna koncentrāciju, kas spēj pasargāt matus no UV staru kaitīgās iedarbības
 2. Eļļa ļoti viegli un ātri uzsūcas, pilnībā iekļūst matu struktūrā, sniedz matiem dabisku spīdumu un  izteikti zīdainu matu efektu
 3. Nodrošina dziļu matu atjaunošanu
 4. Aizsargā matus no ārējiem faktoriem
 5. Mīkstina un baro matus
 6. Piemīt atjaunojoša iedarbība
 7. Aizsargā matus no mitruma iedarbības, lai mati nespurojas un neveidojas „pūkainu“ matu efekts
 8. Atgriež matu dabisko spīdumu

Phytorelax Laboratories līdzekļi ar argana eļļu ARGAN mitrina matus, piešķir tiem mirdzumu un zīdainumu. Šī līnija ir paredzēta smalkiem, trausliem un bojātiem matiem.

 ARGAN Oil līnijā ietilpst:

 • Maksimāla apjoma argana eļļas šampūns
 • Maksimāla apjoma argana eļļas kondicionieris
 • Barojošs argana eļļas šampūns
 • Argana eļļa matu atjaunošanai un kopšanai

 

 

Kokosriekstu eļļa

 1. Piemīt antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība, lieliski noder galvas ādas kopšanai blaugznu gadījumā
 2. Satur A vitamīnu, kas nepieciešams veselu audu, tai skaitā, matu attīstībai
 3. E vitamīns aizsargā šūnu membrānas un cīnās pret šūnu novecošanos, palīdz blāvu, lūstošu matu spēcināšanai un atjaunošanai
 4. Satur laurīnskābi un kaprilskābi, kas nomierina galvas ādu, mitrina un mīkstina matus

Phytorelax Laboratories kopšanas līdzekļi ar kokosriekstu eļļu COCONUT aizsargā matu saknes no mehāniskās un ķīmiskās iedarbības, ikdienas žāvēšanas, matu veidošanas un matu krāsošanas. Regulāri izmantojot kokosriekstu eļļas līdzekļus, mati kļūst veselīgi, ar izteiktu spīdumu, elastīgi.

COCONUT līnijā ietilpst:

 • Barojošs kokosriekstu eļļas  šampūns  sausiem, krāsotiem, dehidratētiem matiem
 • Atjaunojošs un mitrinošs kokosriekstu eļļas kondicionieris vitalitāti zaudējušiem matiem
 • Intensīvi barojoša kokosriekstu eļļas maska sausiem, bojātiem un krāsotiem matiem

 

 

Makadamijas riekstu eļļa

Makadamijas riekstu eļļa ir bagāta ar mononepiesātināto palmitololeīnskābi, kas ir cilvēka ādā un kas nav atrodama  nevienā citā eļļā. Tā ir sevišķi vērtīga trauslu, bojātu matu kopšanā.

 1. Mitrina un mīkstina galvas ādu un atjauno tās mitruma līmeni
 2. Spēcīgs antioksidants ar pretnovecošanās iedarbību, pantotēnskābe jeb B6 vitamīns regulē oksidācijas procesus
 3. Spēcīgi stimulē asinsriti – īpaši aktuāli cilvēkiem, kuri atrodas pastāvīga stresa apstākļos, jo stress veicina matu izkrišanu
 4. Palīdz atjaunot matus, kurus ietekmē laikapstākļu un krasu temperatūras svārstību maiņas (mitrums, sals, apkures sezona utt.)
 5. Makadamijas riekstu eļļā esošie B grupas vitamīni atbild par zīdainu, mirdzošu matu augšanu
 6. Eļļā esošais C vitamīns veicina normāla kolagēna veidošanos, A vitamīns nepieciešams veselu audu, tai skaitā, matu attīstībai, savukārt E vitamīns aizsargā šūnu membrānas un cīnās pret šūnu novecošanos, palīdz blāvu, lūstošu matu spēcināšanai un atjaunošanai
 7. Satur mikroelementus (Ca, Zn, dzelzs, Mg, Se, magnēzijs), kuri organismā nesintezējas, bet to klātbūtne ietekmē ādas un matu elastību, pasargā matus no UV staru kaitīgās iedarbības

Phytorelax Laboratories kopšanas līdzekļi ar makadamijas riekstu eļļu MACADAMIA atjauno matu struktūru, padara tos viegli ķemmējamus, piešķir vitalitāti un spīdumu.

 MACADAMIA kolekcijā ietilpst:

 • Tūlītēja spīduma šampūns ar makadamijas riekstu eļļu
 • Tūlītēja spīduma kondicionieris ar makadamijas riekstu eļļu

 

 

Keratīns

Vesels mats 70-80% sastāv no tīra keratīna. Tieši pateicoties keratīnam, dabā visam, sākot no ziedlapiņas un beidzot ar gliemežvāku, ir sava forma un elastīgums.

 1. Atjauno mata struktūru
 2. Pasargā matus no mitruma zaudēšanas
 3. Pasargā no UV kaitīgās ietekmes
 4. Satur sericīnu – zīda proteīnu, kas uzlabo matu elastību un izskatu

Phytorelax Laboratories kopšanas līdzekļos KERATINA esošais aktīvais keratīna komponents vienlaicīgi apņem matus no ārpuses un iekļūst matos, atjaunojot tajos  bojājumus pēc ķīmiskajiem ilgviļņiem, matu krāsošanas vai pat ikdienas žāvēšanas ar fēnu un matu veidošanas.

KERATINA kolekcijā ietilpst:

 • Atjaunojošs keratīna šampūns bojātiem, krāsotiem, vidēji gariem / gariem matiem
 • Atjaunojošs keratīna pieniņš bojātiem, krāsotiem, vidēji gariem / gariem matiem
 • Dziļi atjaunojoša keratīna maska bojātiem matiem

 

 

Uzņēmums Phytorelax Laboratories ir dibināts 1980.gadā Itālijā. Tā filozofija ir veidot sava veida tiltu starp cilvēkiem un bagātīgo dabas velšu pasauli – jau vairāk kā 30 gadus uzņēmums rada matu kopšanas līdzekļu formulas, kas satur vairāk nekā 98% dabīgo sastāvdaļu un tikai tīras izejvielas. Phytorelax Laboratories dabas vielu spēku un milzīgo potenciālu saskatīja un sāka izmantot bioloģiski tīros produktos vēl ilgi pirms tas kļuva par modes lietu. Inovatīvie produkti apvieno dabas un zinātnes sasniegumus – pie katra jauna līdzekļa strādā ķīmiķu, mikrobiologu un augu morfologu komanda.

Visi produkti ir ražoti Itālijā, nav testēti uz dzīvniekiem, nesatur parabēnus, formaldehīdus un minerāleļļas.

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/2016-09-15_19_02_08_titulbilde.jpg Eksperts: Phytorelax

Kādas vielas nepieciešamas skaistiem matiem?

Matu žāvēšana un krāsošana, stress, kaitīgi ieradumi un mainīgi laika apstākļi būtiski ietekmē mūsu matus, tapēc nav mazsvarīgi, kādas mazgāšanas un kopšanas līdzekļos iekļautās vielas izmantojam.

16.09.2016 Atvērt

Kā pareizi uzklāt sarkanu lūpu krāsu?

09.09.2016

Mēs visas kaut reizi esam mēģinājušas izveidot perfektu, liktenīgās sievietes cienīgu grimu, kā odziņu izmantojot koši sarkanu lūpu krāsu. Tomēr būsim atklātas, vai izdevās? Ja sarkanā lūpu krāsa joprojām vilina, aicinām ņemt vērā mūsu sagatavotos padomus, lai izvairītos no fiasko.

 

Lūpas jāsagatavo pārvērtībām

Lai nodrošinātu vieglu lūpu krāsas uzklāšanu, vispirms nepieciešams atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām. Ar pirkstu lūpās maigi iemasē speciālu skrubi, taču tas jādara ļoti uzmanīgi. Lūpu āda ir ļoti plāna un, lai gan tā sadzīst ātrāk, nekā citur uz ķermeņa, lūpas ir arī vieglāk satraumēt.

Pēc skrubja izmantošanas, lūpu āda kļūs gluda un maiga, tāpēc nākamais solis ir pienācīga mitrināšana – lūpu balzamam jāļauj iesūkties pēc iespējas ilgāk. Pēc tam lūpas jānotīra, lai tās būtu pilnīgi sausas.

Lai nodrošinātos pret lūpu krāsas izsmērēšanos, plānā kārtā var uzklāt konsīleri vai caurspīdīgu pūderi. Tādējādi arī lūpas tiks viegli matētas un būs vieglāk uzklāt lūpu krāsu.

 

Lūpu formu iekrāsošana

Lai gan parasti lūpu krāsošanu sāk ar kontūru iezīmēšanu, vispirms iesakām iekrāsot lūpu formu. Ja ievēros šādu secību, būs daudz vieglāk uzklāt lūpu zīmuli. Tas vieglāk klāsies un arī roka tik ļoti netrīcēs kā tad, ja vispirms tiktu iezīmētas lūpu līnijas.

Lūpu krāsas uzklāšanai vislabāk izmantot otiņu, kas ļaus precīzāk izveidot krāsas pamatu. Sākumā iekrāso augšējās lūpas vidu, pēc tam jāvirzās uz malām. Šādu secību jāievēro arī apakšlūpai.

 

Lūpu kontūras iezīmēšana

Arī lūpu kontūru iezīmēšana jāsāk ar augšlūpas vidu. Vispirms iezīmē lūpas izliekumu, pēc tam virzās uz malām. Šādu tehniku jāievēro arī apakšlūpas līniju iezīmēšanai. Ja lūpas ir ļoti plānas, ar zīmuli var blēdīties un palielināt lūpu apjomu. Nedrīkst gan aizmirst iekrāsot jauniegūto lūpu formu.

Lai lūpas būtu sarkanas, bet ne pārāk košas, var izmantot dabīgajai lūpu krāsai atbilstoša toņa lūpu zīmuli.

Lūpu krāsas noturība

Lai lūpu krāsa būtu noturīgāka un ilgāk saglabātu sākotnējo izskatu, ar pirkstu uz lūpām uzklāj caurspīdīgu pūderi. Pēc tam vēlreiz iekrāso lūpas ar lūpu krāsu un otiņu.

Perfektam rezultātam var izmantot arī konsīleri – ar smalku otiņu to uzmanīgi uzklāj ap lūpu kontūrām. Šādā veidā lūpas kļūs vēl izteiksmīgākas, turklāt nomaskēs iespējamos lūpu zīmuļa uzklāšanas defektus.

 

Konsultēja grima māksliniece Dita Grauda.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/151548218_-_Copy.jpg Eksperts: Dita Grauda

Kā pareizi uzklāt sarkanu lūpu krāsu?

Mēs visas kaut reizi esam mēģinājušas kā odziņu grimā izmantot koši sarkanu lūpu krāsu. Aicinām ņemt vērā sagatavotos padomus, lai lūpas uzkrāsotu pareizi un tās izskatītos perfekti.

09.09.2016 Atvērt

Kosmētika un karstums – kā saposties karstās dienās?

26.08.2016

Lai cik ļoti mēs gaidītu vasaru, īpaši karstās dienās nākas lauzīt galvu par to, vai un kā uzklāt kosmētiku. Aicinām ņemt vērā mūsu sagatavotos ieteikumus, lai rūpīgi veidotais grims paliktu tieši tur, kur tam jābūt!

 

Mitrināt un aizsargāt ādu

Vasarā kosmētika mēdz „notecēt” un izsmērēties ne tikai karstuma un sviedru dēļ, bet arī sejas izstrādāto eļļu ietekmē. Siltākā laikā āda vairāk taukojas, tāpēc pirms kosmētikas uzklāšanas seja jāattīra no liekā tauku slāņa.

 

Tāpat nedrīkst aizmirst par viegli mitrinošu sejas krēmu ar saules aizsargfaktoru (SPF). Krēms dienas laikā palīdzēs saglabāt ādas dabīgo mitruma līmeni un aizsargās no apkārtējās vides negatīvās iedarbības.

 

Sadraudzēties ar praimeri

Īpaši karstajās vasaras dienās bez praimera neiztikt. Tas parūpēsies, lai grims ilgāk saglabātos svaigs un kosmētika „nenotecētu”, kā arī padarīs ādu gludu un palīdzēs nomaskēt tās nepilnības.

 

Tonālo krēmu aizstāt ar vieglāku līdzekli

Karstajā laikā jācenšas pēc iespējas mazāk noslogot sejas ādu ar biezu kosmētikas kārtu, tāpēc ierastā tonālā krēma vietā ieteicams izvēlies tonējošu sejas krēmu. Veselīgai un normālai ādai BB krēmu, bet problemātiskai ādai noderēs CC krēms.

 

Izvairīties no krēmveida konsīlera

Varam uzelpot – arī karstajā laikā atļauts lietot konsīleri, tomēr jāizvairās no krēmveida  produkta, dodot priekšroku šķidram, ūdensnoturīgam konsīlerim. Tas jāuzklāj pavisam nedaudz zem acīm, jānomaskē pigmenta plankumi un apsārtumi.

 

Uzmanīgi ar pūderi

Vasarā nevajadzētu aizrauties ar pūdera izmantošanu, lai papildu nenosprostotu poras un neradītu pārāk mākslīgu izskatu. Var izmantot fiksējošu caurspīdīgu pūderi, lai nostiprinātu tonējošo krēmu un konsīleri. Pūderi jāuzklāj ar lieliem, viegliem vilcieniem, lai tas neizveidotu pārāk biezu kārtu.

 

Acu ēnas vai laineri?

Karstumā acu ēnas var sakrāties plakstiņa krokās un izsmērēties, tāpēc acu izcelšanai var izvēlēties ūdensnoturīgu laineri. Ja tomēr bez acu ēnām iztikt nav iespējams, pirms to uzklāšanas jāizmanto praimeri vai acu ēnu bāzi.

Vasarā dod priekšroku matētiem un dabiskiem toņiem.

 

Ūdensnoturīga skropstu tuša

Karstajā laikā vislabāk izmantot tikai un vienīgi ūdensnoturīgu skropstu tušu. Tā pasargās no izsmērēšanās un notecēšanas ne tikai lietū un pēc neparedzētas peldes, bet arī mitrā un karstā laikā, kad vairāk svīstam.

 

Iemainām lūpu krāsu pret tonējošu lūpu balzamu

Vasaras svelmē lūpu krāsa ātrāk izkūst, tāpēc, ja tā tomēr nepieciešama, vispirms uz lūpām var uzklāt plānu tonālā krēma kārtu vai pūderi. Bet citādi veselīgam vasaras grimam pietiks ar tonējošu lūpu balzamu, kas nodrošinās arī nepieciešamo mitrināšanu.

Lielisks palīgs vasarā, kam jābūt katras sievietes somiņā, ir matējošās salvetes spīduma un liekā eļļas slāņa noņemšanai. Padoms – āda ar salvetēm viegli jānosusina, nevis jāslauka! 

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/titulbilde_kosmetika_un_karstums.jpg Eksperts: Drogas

Kosmētika un karstums – kā saposties karstās dienās?

Lai cik ļoti mēs mīlētu vasaru, karstās dienās nākas lauzīt galvu par to, vai un kā uzklāt kosmētiku. 

26.08.2016 Atvērt

Laiks mainīt mājas uzkopšanas paradumus – efektivitāte garantēta!

15.08.2016

Pienākusi ilgi gaidītā nedēļas nogale, bet sanāk attapties pie milzu veļas kalna un nepadarītiem mājas darbiem, kuriem neredz ne gala, ne malas? Lai nenonāktu šādā situācijā bieži, pienācis laiks mainīt savus uzkopšanas paradumus!

Lai mājas tīrīšanu padarītu efektīvu, darāmie darbi laicīgi jāsaplāno. Mājas uzkopšana jāveic pakāpeniski, katram darbam atvēlot konkrētu dienu vai nedēļu.

Pirmdiena – veļas diena

Nedēļas pirmajā dienā jāorganizē netīrās veļas mazgāšana. Tādējādi jau pašā darba nedēļas sākumā izdosies atbrīvoties no lielā veļas kalna. Tiesa gan, tas nebūt nenozīmē, ka drēbes jāmazgā tikai pirmdienās. To var darīt arī vēlāk, tomēr sākumā jācenšas tikt galā ar lielajiem gabaliem – gultas veļu, dvieļiem, galdautiem un pārklājiem –, kā arī visu pārējo, kas sakrājies netīrās veļas grozā. Vēlāk pēc nepieciešamības var mazgāt arī citas drēbes, tajā pašā laikā atceroties, ka mazgāt veļu katru dienu nebūtu prāta darbs. Taupīsim ūdeni un elektrību!

Papildus veļas mašīnas darbināšanai šajā dienā jāatvēl laiks arī nelielai virtuves uzkopšanai. Noslaukiet visas virsmas un veiciet ledusskapja satura izpēti – vai plauktos nav redzami zinātnes projekta cienīgi eksemplāri? Jāpievērš uzmanība arī produktu derīguma termiņiem.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Otrdiena – pucējam grīdas

Lai ikdienā uzturētos tīrā vidē, otrdienā jāieplāno grīdu sūkšana, mazgāšana un paklāju tīrīšana. Ja mājā dzīvo vairāki cilvēki, noslogotu telpu ātrai uzkopšanai jāpievēršas arī citās dienās jeb ikreiz, kad uz grīdas tiek pamanīti putekļu kamoliņi, smiltis vai citi netīrumi. Regulāra priekšnama tīrīšana aizkavēs pārējo telpu pienēsāšanu ar no apavu zolēm izbirušām smiltīm.

Otrdienas mazais uzdevums ir 15 minūšu ilga noklīdušu mantu atgriešana vietā – bērnu rotaļlietas, aizmirstas krūzes, izmētāta kosmētika un citas lietas, kuras neatrodas tur, kur tām būtu jāatrodas.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Trešdiena – uzfrišinām virtuvi

Nedēļas vidus paredzēts virtuves sakopšanai. Ņemiet talkā tīrīšanas līdzekļus un notīriet virsmas, skapīšus, plīti un izlietni. Apmainiet dvieļus un neaizmirstiet iztīrīt atkritumu spaiņus. Ja ikdienā pēc katras ēdienreizes trauki tiks nomazgāti, nevis krāti, un virsmas noslaucītas, virtuves tīrīšanai nevajadzētu sagādāt lielas problēmas.

Pēc virtuves uzkopšanas var ķerties pie tīro drēbju locīšanas un gludināšanas. Skapī nekad nevajadzētu likt saņurcītu veļu, jo vēlāk visbiežāk par to aizmirstam.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Ceturtdiena – sakopjam vannasistabu

Šajā dienā aizmirstiet par visu citu un veltiet savu uzmanību tikai vannasistabas sakopšanai. Tas nozīmē gan vannas un izlietnes, gan arī flīžu šuvju tīrīšanu un spoguļu slaucīšanu. Ja mājā tualete ierīkota atsevišķi, ceturtdienā var pievērties arī šīs telpas uzkopšanai (jā, arī klozetpodam). Tāpat jānomaina dvieļi un jāpārbauda kosmētikas produktu iepakojumus – varbūt nepieciešams doties uz veikalu un papildināt krājumus?

Ņemiet vērā – speciālu tīrīšanas līdzekļu izmantošana iet roku rokā ar gumijas cimdiem! Taisnības labad gan jāsaka, ka vannasistabas tīrīšanai nevajadzētu aizņemt pārāk daudz laika. Ja ik vakaru tiks uzkopta izlietne, vanna un/vai dušas kabīne, virsmas daudz ilgāk saglabāsies tīras un tāda īsta beršana nemaz nebūs nepieciešama.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Piektdiena – notraušam putekļus

Nedēļas pēdējā darba dienā mēdzam ieplānot dažādus pasākumus, uzņemt viesus vai doties ārpus mājas, tāpēc šajā dienā var atvēlēt laiku pavisam nelielam uzdevumam – putekļu slaucīšanai. Vispirms jāatbrīvo virsmas no priekšmetiem un tikai tad tās jāslauka. Ja māja nav netīra, to nav nepieciešams berzt kā pavasara spodrināšanas laikā. Ja tiek pamanīts pirkstu nospiedums uz citādi pilnīgi tīra spoguļa, var pievērsties tikai netīrajai vietai.

 

Foto avots - Shutterstock

 

Mājas tīrīšanai nav jābūt iknedēļas lielajam bubulim, no kura jācenšas izvairīties līdz pēdējam brīdim. Ja ikdienā rūpīgi plānosim darāmos darbus, nedēļas nogalē varēs tikt vaļā no slotas un putekļu lupatiņas, lai veltītu laiku atpūtai!    

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/titulbilde_tirisana.jpg Eksperts: Drogas

Laiks mainīt mājas uzkopšanas paradumus – efektivitāte garantēta!

Lai mājas tīrīšanu padarītu efektīvu, darāmie darbi laicīgi jāsaplāno. Mājas uzkopšana jāveic pakāpeniski, katram darbam atvēlot konkrētu dienu vai nedēļu.

15.08.2016 Atvērt

Pēdu kopšana mājas apstākļos

08.08.2016

Nav jābūt skaistumkopšanas salonu cienītājai, lai varētu lepoties ar skaistām un koptām pēdām. Ievērojot pareizo tehniku, mēs pašas varam sevi palutināt ar kvalitatīvi veiktu pedikīru mājas apstākļos.

Lai iegūtu profesionāļa cienīgu rezultātu, nepieciešami vairāki piederumi – ja nepieciešams, nagu lakas noņēmēju, knaibles, nagu un pēdu vīles, šķēres, kutikulu atbīdītāju vai kociņu, kutikulu eļļu, nagu laku, bāzi un lakas virskārtu, kā arī pēdu krēmu, skrubi un līdzekli pēdu vanniņai. Pačukstēsim, to visu var iegādāties veikalos Drogas par draudzīgām cenām!


Pēdu vanniņai jāpievieno maigs līdzeklis

Pirmais solis ceļā uz koptām pēdām ir vecās nagu lakas noņemšana. Acetonu nesaturošs nagu lakas noņēmējs efektīvi, bet pietiekami saudzīgi, atbrīvos nagus no vecās lakas paliekām.

Pedikīra patīkamākā daļa noteikti ir kāju vannošana, ko speciālisti iesaka darīt ne biežāk kā reizi nedēļā (ja pēdas ir veselas). Bļodu jāpiepilda ar siltu ūdeni un jāpievieno vannas sāli vai speciālu līdzekli pēdu vannai, kas papildināts ar dažādām minerālvielām. Ieteicams izvairīties no šķidro ziepju un dušas želejas izmantošanas, jo tie sausina ādu. Patiesi karaliskiem sajūtu mirkļiem ūdenī var izbārstīt rožu ziedlapiņas un pievienot dažus pilienus ēteriskās eļļas. Pēc apmēram 5 – 10 minūšu ilgas vannošanās pēdas var nosusināt ar mīkstu dvieli.
 

Foto avots - Shutterstock


Nagu forma jāveido taisna

Kad pēdas ir nosusinātas, var likt lietā abrazīvu vīli un atbrīvoties no raupjās ādas sabiezējumiem uz papēžiem un spilventiņiem. Ieteicams izmantot vīles smalko pusi, jo ar rupjo vīli var noberzt par daudz, veicinot plaisu veidošanos. Ja pēdu āda ir saplaisājusi, sabiezējumu vīlēšanu labāk veikt sausām kājām.

Nagu formas veidošanai var izmantot gan vīli, gan šķēres vai knaiblītes, tomēr abos gadījumos jāņem vērā, ka naga forma jāveido pēc iespējas taisna, ne apaļa. Tas nepieciešams, lai izvairītos no nagu ieaugšanas. Svarīgs ir arī nagu garums – tiem nevajadzētu sniegties pāri pirkstam, jo arī šajā gadījumā riskēsi ar ieaugušiem nagiem. Savukārt pārāk īsi nogrieztu nagu dēļ naga gals būs jutīgs.

Pēdas nepieciešams palutināt arī ar skrubi, lai atbrīvotos no atmirušās ādas šūnām un iegūtu gludas ādas efektu. Izvēlēto skrubi viegli jāiemasē ādā, bet pēc tam jāiemērc pēdas iepriekš sagatavotajā pēdu vanniņā vai jānoslauka ar mitru dvieli.
 

Foto avots - Shutterstock


Kutikulas jāatbīda ļoti uzmanīgi

Kamēr āda vēl ir mitra, uz katra pirksta pamatnes uzklāj un iemasē vienu pilienu kutikulu eļļas. Tā mīkstinās kutikulu ādu un padarīs vieglu to atbīdīšanu. Eļļai jāļauj iedarboties apmēram divas minūtes.

Kutikulu āda ir ļoti plāna un viegli savainojama. Vislabāk izmantot speciālu kutikulu atbīdītāju vai koka irbulīti, ar kuru maigi atbīdīt uz nagiem uzaugušo ādu līdz pamatnei. Pēc tam kutikulas vari nokniebt ar knaiblītēm, tomēr tas ir jādara ļoti uzmanīgi. Jāatbrīvojas tikai no tās ādas daļas, kas ir balta un atmirusi. Nokniebjot par daudz, var savainoties, bet āda pie naga var iekaist.
 

Foto avots - Shutterstock


Pēdu āda jāmitrina ar krēmu

Lai āda saglabātu mitrumu un būtu maiga, pēdās jāiemasē krēms. Vairāk uzmanības jāpievērš tieši papēžiem, pēdu spilventiņiem un nagiem. Krēmu nav ieteicams ieziest pirkstu starpās, jo tas var radīt ādas iekaisumus. Pirms turpināt pēdu lutināšanas procedūru, krēmam jāļauj pilnībā iesūkties.


Nagiem jāuzklāj bāze, laka un virskārta

Kad atlicis vairs tikai izdekorēt nagus, jāatceras, ka arī šeit darbojas manikīra likumi – vispirms uzklāj lakas bāzi un ļauj tai nožūt. Bāze nodrošinās vienmērīgāku lakas klājumu un pasargās nagus no iekrāsošanās. Pēc tam var ķerties klāt nagu lakošanai. Uzklāj vienu, pēc tam otru kārtu, nobeigumā izmantojot arī lakas virskārtu jeb stiprinātāju, kas saglabās ilgāku lakas noturību.
 

Foto avots - Shutterstock


Atliek uzvilkt sievišķīgas kurpes un doties izbaudīt vasaru!

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2016/pedas_titulbilde.jpg Eksperts: Drogas

Pēdu kopšana mājas apstākļos

Nav jābūt skaistumkopšanas salonu cienītājai, lai varētu lepoties ar skaistām un koptām pēdām. Ievērojot pareizo tehniku, mēs pašas varam sevi palutināt ar kvalitatīvi veiktu pedikīru mājas apstākļos.

08.08.2016 Atvērt