Paulas Rozes mājsaimniecības paradumi

26.06.2018

Veikalos Drogas no 26.06. līdz 15.07. norisinās akcija, kuras ietvaros saimniecības precēm un sadzīves ķīmijai ir atlaides līdz 40%. Tās ietvaros sadarbībā ar blogeri Paulu Rozi tapis raksts par viņas mājas uzkopšanas paradumiem un dažādiem padomiem. Lasi tālāk viņas ieteikumus un dalies ar saviem ieradumiem tīrot māju.

Esmu jau neskaitāmas reizes iepriekš stāstījusi, ka man patīk visu plānot, galvenokārt tāpēc, ka mana ikdiena sastāv ne vien no mammas pienākumiem, bet arī no daudziem interesantiem projektiem ārpus mājas sienām un bez efektīvas plānošanas es visticamāk ātri vien iebrauktu kādā grāvī. Kas interesanti, tieši mājas dzīves saimniecisko darbu organizēšana ir tas, kas no manis prasa vislielāko koncentrēšanos, jo teikšu, kā ir, es nepiederu pie tiem cilvēkiem, kurus nomierina grīdas mazgāšana, iepriecina logu tīrīšana vai sajūsmina veļas gludināšana. Man drīzāk ir tā, ka es iedalu šos mājas darbus nepatīkamajos un mazāk nepatīkamajos, tāpēc esmu sev izstrādājusi dažus darbības punktus, ko cenšos nekad, nekad nepārkāpt, lai māja tomēr vienmēr būtu tādā kondīcijā, lai man nebūtu kauns ielaist ciemiņus. Protams, mēs neesam perfekta ģimene, arī mums mēdz uzrasties tas slavenais drēbju krēsls (nu tas, uz kura pēkšņi attopas teju visa garderobe, jo ir bijis slinkums, vai vienkārši nav atradies laiks visas nedēļas garumā to sagludināt un salikt skapī) vai mēdz pazust lietas (bieži), vai putekļi vairojas ātrāk nekā truši, vai netīrās veļas kalns pietuvojas tādai stadijai, ka katrā kājā ir citādāka zeķe, bet, protams, tomēr ir nelieli knifiņi, kas palīdz ikdienu padarīt vieglāku, koordinētāku un galu galā arī vidi sakārtotāku, jo es tiešām ticu, ka no haosa brīvā telpā, arī domas, darbi un attiecības ir tīrākas, nu vismaz ir telpa, kurā var darīt jebko, kas sagādā patiesu prieku, jo nav jādomā par to, ka varētu aizrīties ar putekli. Šajos punktos labprāt padalīšos ar jums, jo iespējams kaut kas no šī visa var noderēt arī citiem.

Katru pirmdienu cenšos sev izkārtot brīvu, lai varu tā pamatīgāk uzkopt māju. Mans dzīves ritms vēl pagaidām man ļauj plānot savu laiku relatīvi brīvi, tāpēc arī to izmantoju pēc pilnas programmas. Pirmdienas man patīk iekārtot tā, lai es tās varu veltīt savas telpas, domu, darbu un ideju sakārtošanai pēc brīvdienām. Katru pirmdienu es sāku ar vīra un dēla pavadīšanu dienas darbos, tad seko brokastis un tad kopā ar meitu uzkopjam māju. Šādi pirmdienas ir neapzināti kļuvušas par apzināti iekārtotām spodrības dienām. Šai dienai nav obligāti jābūt pirmdienai, protams, bet mana ideja ir tajā, ka lielo mājas uzkopšanu ir jāieplāno, kā jebkuru citu svarīgu darbu, jo tad nebūs iemesla to atlikt – tam būs ieplānots laiks un tā tam būs būt. Kamēr mums ar vīru vēl nebija bērni, tad parasti lielo spodrības dienu rīkojām sestdien no paša rīta, lai nedēļas nogali var iesākt forši, tīri balti un nekad nav jādomā, ka varētu būt nepatīkami atgriezties nesakoptā mājā. Man arī ir iegājies, ka pirms braukšanas atvaļinājumā, piemēram, uz ārzemēm, es vienmēr uzkopju māju, pārklāju visās gultās svaigu gultasveļu un vienkārši padaru māju tādu, kādā būs patīkami atgriezties, lai pēc atpakaļceļa var vienkārši atpūsties savā miera ostā.

Man ir svarīgi mājas darbus veikt, kā pirmos no rīta, jo, atstājot tos uz vakaru, varu gluži vienkārši būt pietiekami nogurusi no dienas, lai to vairs negribētu darīt. Padaru visu no rīta un atlikušo dienu varu darīt, kas nu man vien ir padomā un ieplānots.

Neatlikt mazās lietas, jo pēc tam lielā mājas tīrīšana nemaz nebūs tik liela. Piemēram, traukus nomazgāt uzreiz, veļu novākt no žāvētāja un salikt skapī uzreiz, uztaisot kafiju, iztīrīt kafijas automātu uzreiz, drupačas no grīdas saslaucīt uzreiz, bērna barošanas krēsliņu sakopt uzreiz pēc ēšanas, izlejot uzvārīto ūdeni no tējkannas, uzpildīt un uzvārīt jaunu uzreiz, ja ir izbeidzies tualetes papīra rullis, tad jaunu uzlikt uzreiz, pat ja traukus uzreiz nemazgāju vai nelieku trauku mašīnā, tad tos vienmēr vismaz noskaloju, lai ēdiens nepiekalst un to pēc tam ir vieglāk nomazgāt un tā tālāk. Beigās pamanīsi, ka tie kļūst par ieradumiem un mazie sīkumi ir sakopojušies lielās lietās un lielā mājas uzkopšana aprobežojas vien ar pamatīgāku putekļu uzslaucīšanu, grīdas mazgāšanu un vannas istabu un tualešu uzkopšanu. Šīs divas pēdējās pieminētās telpas tīru gan tikai tad, kad bērni vai nu guļ, vai viņi speciāli kaut kur tiek izvesti uz to brīdi, jo šajās telpās lietoju mazāk draudzīgus tīrīšanas līdzekļus un es nevēlos, lai bērniem nāktos elpot to smaku. Pēc mūsu rudens tikšanās ar Baltijas Vides foruma ekspertiem, es cenšos izvēlēties tādus tīrīšanas līdzekļus, kam sastāvā nav hlors, bet ir arī ķimikālijas, kuras jau ir pierādījušas savu efektivitāti un neko labāk tīrošu neesmu atradusi. Tieši tas pats attiecas uz logu un spoguļu tīrīšanu. Vēl man patīk lietas darīt pa ceļam. Ja, piemēram, vienā rokā nesu kādu netīru drēbi uz veļas grozu, bet pa ceļam pamanu, ka ir izlijusi bērna ūdens krūzīte, tad noteikti pa ceļam to arī uzslauku, lai neaizmirstu, tā daru ar visu, ko vien varu izdarīt pa ceļam.

Bērnu rotaļlietas revidēju vismaz reizi mēnesī un saplīsušās rotaļlietas, grāmatas un citas nederīgas vai pat potenciāli bīstamas lietas, bez žēlastības uzreiz izmetu ārā. Tādējādi mums izdodas uzturēt rotaļlietu daudzumu salīdzinoši sakarīgu, lai gan man tik un tā vienmēr šķiet, ka ir par daudz un es paredzu, ka drīzumā parūpēšos par vēl kādu metodi, lai vēl samazinātu apjomu, piemēram, aktīvāk atgādināt draugiem un radiem, lai mīlestību izrāda ar biežāku klātbūtni, nevis rotaļlietu kalniem.

Savu apģērbu revidēju reizi sezonā un, ja gadu neesmu attiecīgo apģērba gabalu uzvilkusi, tad bez ierunām to izmetu, pārdodu, atdodu, ziedoju un tamlīdzīgi. Man vairs nav ne mazākās intereses krāt skapī apģērbu relikvijas, jo man tiešām gribas atvērt skapi un patiesi arī lietot to, kas tur atrodas.

Kad mainu gultasveļu, tad segu vienmēr ielieku pārvalkā pēc vienas vienīgas metodes un man vairs neriebjas pārklāt gultu. Īsumā tas ir apmēram tā – izgriežu pārvalku uz kreiso pusi un iebāžu tajā abas rokas līdz esmu saķērusi abus galējos pārvalka stūrus un, kā ar zeķu lellēm, satveru segas stūrus un vienkārši izvelku segu cauri visam pārvalkam. Gatavs! Zemāk video attēlojums trīs etapos ar mazu sedziņu, bet tieši tāpat daru arī ar lielajām segām.

Mainot gultas veļu, vienmēr pamatīgi izvēdinu gan spilvenus, gan segu. Noteikti vienmēr izsūcu ar putekļsūcēju matraci pirms svaigās veļas klāšanas virsū. Es vēlos, lai tīra un svaiga sajūta ir ne vien pārvalkos, bet arī segā un spilvenos.

Grīdu uzkopšanai izmantoju tvaika slotu, tādējādi man vairs nav jāstaipa smags ūdens spainis pa māju un nav jāriskē, ka man nemanot kāds no maniem mazajiem aktīvistiem izdomātu ūdens spaini izliet pa visu māju.

Maksimāli daudz un bieži vēdinu māju. Mēs nedrīkstētu aizmirst par svaiga gaisa nepieciešamību mājoklī. Mūsu šī brīža mājvieta ir viena no tām, kurā galvenā problēma ir vājprātīgi sauss gaiss, tāpēc svaigs gaiss jebkurā gadalaikā ir absolūta vajadzība. Lai gan vēdināšana ir ļoti svarīga arī pārmērīgi augsta mitruma dzīvokļos. Mēs pavisam drīz pārvāksimies uz savu jauno mājvietu, tomēr es zinu, ka arī tur sauss gaiss varētu būt problēma, tāpēc ieradumi noteikti nemainīsies.

Gatavojot kaut ko blenderī, ko vasarā daru ļoti bieži (augļu kokteiļi, augļu saldējumi, biezzupas), to vienmēr ir drusku kaitinoši pēc tam mazgāt, tomēr tas ir ļoti viegli, ja pēc lietošanas un gardumu iztukšošanas, blenderī ielej lielu krūzi tīra, silta ūdens un kārtīgi uzblenderē, tad jau lielākā daļa netīrumu paši notek nost no sieniņām un arī nažiem. Atliek tikai netīro ūdeni izliet un ēdiena atliekas var viegli nomazgāt.

Cenšos iesaistīt uzkopšanas darbos bērnus, ar cerību, ka man neizaugs pusaudži, kuri pat savu zeķi neprot aiznest līdz veļas grozam vai vēl sliktāk – pieaugušie, kuri aizaug ar mēsliem pirmajās piecās minūtēs, kā ir pametuši vecāku silto ligzdu. Mazi bērni ir lieliski palīgi, jo viņiem ļoti patīk palīdzēt un tas nekas, ka vairumā gadījumu viss ir jāpārtīra un jāpārdara, bet neredzu citu veidu, kā iemācīties, tikai darot. Turklāt pavisam mazi bērni lieliski saprot, ka pēc paspēlēšanās savas mantiņas ir jāsaliek atpakaļ kastēs un tamlīdzīgi, par tīro trauku krāmēšanu no trauku mašīnas vai veļas nešanu no veļas mašīnas un izkāršanu pat nerunājot. Tās viņiem ir jautras lietas, kāpēc gan sabojāt to prieku jau pašā saknē, neļaujot palīdzēt? Protams, protams, ir reizes, kad ir steiga un ilgā palīdzēšana neder, bet tāda noteikti nav katra reize un bērnam vienmēr var izdomāt kādu darbiņu. Turklāt esmu pārliecināta, ka acis nepamirkšķinot, pienāks tas brīdis, kad bērni sadumposies un katra telpas uzkopšana būs mērena katastrofa pusaudžu uzkarsētajiem prātiem, tomēr es izvēlos sajūtu, ka vismaz viņi to prot, nevis nedara, jo nesaprot, kā.

Vienmēr visu daru vienādā vai līdzīgā secībā, lai neko nepalaistu garām un darbi ritētu raitāk. Vienmēr sāku ar virtuves zonas uzkopšanu, tad atbrīvoju visas virsmas no putekļiem, tad uzkopju vannas istabu un tualešu telpas, tad izsūcu grīdas visās telpās un tad tās mazgāju. Īsumā darbojos šādā secībā.

 

Vairāk info par akciju https://www.drogas.lv/lv/akcijas/mili-savu-maju/c/Mili_savu_maju

Lasi šo un citus Paulas Rozes blogus arī te.

* Rakstā publicētie attēli oriģināli pieejami blogā un to izmantošana saskaņota ar autori.

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/20180618_112703_-_copy.jpg

Paulas Rozes mājsaimniecības paradumi

Sadarbībā ar blogeri Paulu Rozi tapis raksts par viņas mājas uzkopšanas paradumiem un dažādiem padomiem. Lasi tālāk viņas ieteikumus un dalies ar saviem ieradumiem tīrot māju. 

26.06.2018 Atvērt

Kapsulas garderobes plānošana un izveidošana

21.06.2018

Katra no mums ir dzirdējusi par sievieti, kuras skapis ir pilns no augšas līdz apakšai, taču ko vilkt mugurā nav. Katra no mums arī kaut reizi dzīvē ir bijusi šī sieviete. Ja atpazīsti šajā scenārijā sevi – kapsulas garderobe ir tieši tas, kas tev nepieciešams. Ķeries pie darba un kapsulas garderobes izveidošanā ņem vērā stilistes Indras Salcēvičas Dāmu skolā sniegtos ieteikumus.

Kapsulas garderobe – kas tā ir?

Pēc savas definīcijas kapsulas garderobe sastāv no dažiem kvalitatīviem pamatelementiem, kas savstarpēji papildina viens otru, ir komplektējami un ļauj izveidot vairākus saderīgus tērpus. Klasiski kapsulas garderobes kodols ir 7 pamatelementi – klasiska stila žakete, blūze, bikses, mazā melnā vakarkleita, svārki un viegls trikotāžas džemperītis. Šie septiņi pamatelementi, kombinēti ar dažādiem aksesuāriem, paver daudz dažādu tērpu iespējas. Papildus tiek veidota garderobe hobijiem un aktīvai atpūtai.

Stiliste Indra Salcēviča uzsver, ka šis ir klasiskais variants, taču mūsdienās, veidojot kapsulas garderobi, svarīgāk ir veidot to, domājot par sevi un savu dzīvesstilu, nevis censties pieturēties pie šīs klasiskās formulas.

Kapsulas garderobes galvenais uzdevums  – atvieglot tērpu komplektēšanu un ģērbšanos ikdienā. Tā kā visi apģērba gabali ir savstarpēji saderīgi, tad vairs nav jāpavada laiks meklējot drēbes, kas kopā izskatās lieliski. Kā arī, izveidojot kapsulas garderobi, zūd nepieciešamība visu laiku iegādāties arvien jaunas lietas. Tādējādi tiek ietaupīti līdzekļi un tu vari atļauties iegādāties kvalitatīvākas lietas, kas kalpos ilgāku laiku. Ne mazāk svarīgs ir arī ekoloģiskais aspekts – patērējot mazāk un iepērkoties apdomīgi, tu saudzē resursus un dabu.

Lai izveidotu kapsulas garderobi, seko šādiem ieteikumiem:

  1. Indra Salcēviča iesaka sākt ar garderobes salikšanu pa plauktiņiem. Veic savas garderobes inventarizāciju un atbrīvojies no liekā savā skapī – apģērba, ko pēc iegādes tā arī neesi vilkusi, apģērba, kas tev neder vai ir nonēsāts, un apģērba, ko neesi valkājusi vienu, divus vai pat veselus desmit gadus. Tam visam skapī nav vietas.
  2. Pēc tam, kad esi veikusi sava skapja revīziju, nodod labdarībai vai pārdod nevajadzīgās lietas. Iespējams, kāds cits par tām būs sajūsmā.
  3. Kā Dāmu skolas semināra laikā uzsvēra Indra Salcēviča – modē ir personība. Paturi to prātā, veidojot savu kapsulas garderobi, un nebaidies būt pati! Kādas krāsas, piegriezumi un stils tev patīk? Kāds ir tavs dzīvesstils? Vai tavs darbs prasa ieturēt formālu ģērbšanās stilu vai vari atļauties ko brīvāku? Šie visi ir jautājumi, par kuriem vērts padomāt, veidojot savu kapsulas garderobi.
  4. Iespējams, pēc skapja tīrīšanas būs elementi, kas tavā garderobē iztrūks. Tādā gadījumā – sastādi sarakstu, ņem to līdzi, dodoties iepirkties, un pieturies pie tā. Domā par to, vai lietas, ko iegādāsies, saderēs ar tām, kas jau gaida skapī.

KLASISKAM STILAM

SPORTISKAM STILAM

MODES DĀMAI

PIEMĒRI

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/indra_salcevica.png

Kapsulas garderobes plānošana un izveidošana

Tavs skapis ir pilns no augšas līdz apakšai, taču nav ko vilkt? Ņem vērā stilistes Indras Salcēvičas Dāmu skolā sniegtos ieteikumus un ķeries pie kapsulas garderobes veidošanas!

21.06.2018 Atvērt

Kāpēc veidojas strijas un kā no tām atbrīvoties?

18.06.2018

Strijas ir izplatīta problēma ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem un pusaudžiem, un var radīt emocionālu diskomfortu, īpaši pludmales sezonas laikā.

Strijas ir kosmētisks defekts, kas nav kaitīgs veselībai un veidojas, kad āda tiek pārāk strauji izstaipīta. Āda izstiepjas tik ātri, ka ādas vidējais slānis tiek bojāts, kā rezultātā rodas ādas plīsumi. Strijas no pārējās ādas atšķiras ar savu krāsu un faktūru. Agrīnā stadijā tās parasti ir sarkanā vai purpura krāsā un laika gaitā kļūst gaišākas.

Striju veidošanās iemesli ir dažādi. Visbiežāk tās parādās topošajām māmiņām grūtniecības laikā, kad āda strauji izstiepjas, lai pielāgotos augošajam vēderam. Tāpat strijas var veidoties strauji palielinoties vai samazinoties ķermeņa svaram vai muskuļu masai, kā arī pubertātes laikā – straujas ķermeņa augšanas rezultātā. Arī ģenētika un hormoni var būt par iemeslu, kāpēc citām no mums ir strijas, bet citām nav.

Lai gan pats striju ārstēšanas process var būt sarežģīts un to pilnīga izzušana var šķist neiespējama, striju izskatu ir iespējams uzlabot. Atceries, jo ātrāk strijas uzsāksi ārstēt, jo labāks būs rezultāts. Kosmētikas ražotāju piedāvāto produktu klāsts cīņai ar strijām ir ļoti plašs – losjoni, krēmi, gēli, serumi un eļļas. Lietojot šādus līdzekļus, vēlamais efekts būs vislabākais, ja lietosi tos striju veidošanās agrīnajā stadijā – velti laiku krēma uzklāšanai, ar masējošām kustībām iemasējot līdzekli ādā. Lai sasniegtu vēlamo efektu, ļoti svarīgi ir ievērot regularitāti – lieto izvēlēto produktu katru dienu.

Gadījumos, kad striju ārstēšana pašas spēkiem neizdodas un nenes vēlamos rezultātus, nevairies meklēt speciālista palīdzību. Dermatologs noteiks, kāda procedūra vai procedūru kopums ir piemērots katram gadījumam, ņemot vērā veselības stāvokli, vecumu un striju stadiju.

Profilaktiski, lai samazinātu striju veidošanās risku, svarīgas ir rūpes par sevi – uzturēt augumam piemērotu, nemainīgu svaru, regulāri mitrināt ķermeņa ādu, veikt ķermeņa masāžas, pirts procedūras, kontrastdušas ādas tvirtumam, veikt fiziskas aktivitātes, kā arī lietot veselīgu, vitamīniem un minerālvielām bagātu uzturu.

Veikalos Drogas pieejami šādi līdzekļi: RE-GEN OIL eļļa ādas kopšanai, BIO-OIL eļļa, EKOHOUSE pretcelulīta / pretstriju eļļa, BABYDREAM ķermeņa eļļa grūtniecēm.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/pk3sjxs.jpg

Kāpēc veidojas strijas un kā no tām atbrīvoties?

Strijas ir izplatīta problēma ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem un pusaudžiem, un var radīt emocionālu diskomfortu, īpaši pludmales sezonas laikā.

18.06.2018 Atvērt

Mājas uzkopšanas pamatkomplekts

04.06.2018

Lai uzpostu māju un uzkopšanas darbu rezultāts būtu efektīvāks, svarīgi katrai virsmai piemeklēt atbilstošus tīrīšanas līdzekļus.

Pamatkomplektā būtu jāiekļauj slota un netīrumu savākšanas lāpstiņa, slota mazgāšanai, lupatiņas virsmu tīrīšanai, mikro šķiedras lupatiņas (tās ir paredzētas dažādām virsmām), noderēs arī raupjāka materiāla lupatiņa vai birstīte noturīgāku traipu noņemšanai, stikla virsmu tīrīšanai paredzētas birstes vai papīrs, cimdi abrazīvāku vai skābi saturošu tīrīšanas līdzekļu izmantošanai.

Putekļu slaucīšanai pietiek vien ar mitru lupatiņu, bet taukainas virsmas tīrīšanai var būt nepieciešams izmantot speciālus mazgāšanas līdzekļus. Atceries, ka grīdas un virsmu tīrīšanas lupatas labi jāskalo un bieži jāmaina.

Uzkopjot grīdas, izmanto līdzekļus, kas paredzēti konkrētajam grīdas seguma veidam. Tomēr ne vienmēr grīdas uzkopšanai nepieciešams pirkt speciālus līdzekļus – ikdienas tīrīšanai pietiek ar siltu ūdeni un nedaudz etiķa. Lai grīdas mazgāšanai paredzētais ūdens būtu aromātiskāks, tam var pievienot dažus pilienus ēterisko eļļu, kas telpām piešķirs ēteriskās eļļas aromātu.

Logus un spoguļu virsmas no netīrumiem vislabāk notīrīs tiem speciāli paredzētie logu mazgāšanas šķidrumi, kas efektīvi notīra stikla virsmas. Ja logi ir īpaši netīri, pirms speciālo līdzekļu lietošanas tos var nomazgāt ar siltu etiķūdeni vai ziepjūdeni.

Ja mājās ir mājdzīvnieki, spalvas no mīkstajām mēbelēm var viegli un ātri noņemt ar speciālām sukām, drēbju rullīti vai samitrinātu gumijas cimdu, kas labi pieķer dzīvnieku spalvas. No mēbeļu virsmām spalvas var noņemt ar lupatiņu, kas apsmidzināta ar līdzekli pret statisko elektrību.

Flīžu tīrīšanu atvieglos tiem paredzētie līdzekļi. Tualetes podu un miskastes vislabāk tīrīt ar dezinficējošu līdzekli. Virtuves un vannas istabas izlietnes un kanalizācijas caurules nepieciešams tīrīt regulāri, lai nerastos aizsprostojumi.

Ja uz paklājiem parādījušies traipi, notīri tos pēc iespējas ātrāk, samitrinot ar ūdeni un notīrot. Ilgāk esošus traipus nāksies tīrīt ar paklājiem paredzētiem līdzekļiem. 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/titulbilde.jpg

Mājas uzkopšanas pamatkomplekts

Cik un kādus tīrīšanas līdzekļus vajag, lai uzpostu māju?

04.06.2018 Atvērt

Izcel skatienu: acu ēnas atbilstoši acu krāsai!

28.05.2018

Lai gan grimā un modē strikti noteikumi neeksistē, nenoliedzami katrai acu krāsai ir toņi un krāsas, kas padara to īpaši piesātinātu un mirdzošu. Lasi Drogas sagatavoto rakstu un uzzini, kuri toņi liks izcelties tavai acu krāsai!

Tavai zilajai acu krāsai lielisks kontrasts ir siltie toņi. Zilās krāsas pretkrāsa – oranžā krāsa – īpaši izcels tavu acu skaistumu, piešķirot hipnotizējošu mirdzumu. Ja tomēr oranžas acu ēnas ir pārāk tālu no tavas komforta zonas, izvēlies ēnas, kurām oranžais ir apakštonī, piemēram, vara vai terakotas. Tāpat tev lieliski piestāvēs koraļļu, persiku, zelta, bronzas vai mirdzošie šampanieša toņi. Atceries, ka zila krāsa ir delikāta – tumšas, ļoti pigmentētas krāsas, piemēram, melna vai tumši brūna, būs pārāk nomācošas.

Pelēka acu krāsa tiek uzskatīta par retu un unikālu. Tās īpašniecēm vislabāk piestāvēs metāliskie toņi, tādi kā sudrabs, dažādu toņu pelēkie un violetie, visi vēsi zilie un zaļie toņi. Izvēloties violetas vai zilas acu ēnas, pelēkas acis absorbēs acu ēnas toņus un izskatīsies ar zilu vai violetu nokrāsu. Grimā droši vari izmantot melno krāsu, piemēram, veidojot dūmakainu acu grimu jeb smokey eyes.

Tā kā zaļās krāsas pretkrāsa ir sarkana, tad zaļu acu izcelšanai iesaka izmantot ēnas ar sarkanu apakštoni. Jebkuras acu ēnas ar sarkanīgu pigmentu – rozā, purpura, plūmju, bronzas, rūsas, burgundijas un baklažāna – lieliski izcels tavas zaļās acis. Tāpat lielisku efektu iegūsi, izmantojot violetos toņus, jo tie acu krāsu padarīs īpaši piesātinātu. Neitrālākam, ikdienas grimam izvēlies acu ēnas ar maigi rozā vai rose gold toni.

Zaļganbrūnu acu īpašniecēm derēs daudzi toņi – veidojot grimu, atliek vien izlemt, kuru krāsu vēlies izcelt. Sarkanīgie, purpura un lavandas toņi izcels zaļo acu krāsu, savukārt zelta, bronzas un zaļie toņi tavās acīs izcels zeltaini brūno toni. Neitrālākam grimam izvēlies krēmkrāsas toņus vai joprojām aktuālo toni taupe – maigi pelēkbrūno toni ar ceriņkrāsas apakštoni, kas ir lieliski piemērots ikdienas grimam.

Ja esi brūnu acu īpašniece, tev ir laimējies! Tā kā brūna krāsa ir neitrāla, tev piestāvēs gluži vai viss! Violetie un zilie toņi, arī šobrīd aktuālais ultravioletais vai kobaltzilais tonis – tie visi padarīs skatienu apburošu. Lai piešķirtu acīm mirdzumu, izvēlies zaļos un zelta toņus. Ja nu tomēr spilgtas krāsas nav priekš tevis, arī zelta, bronzas un vara toņi ļaus acīm izskatīties lieliski.

Rakstīt komentāru 1
Jautājumi un komentāri:
Evelīna R - 2018-05-31 21:16:35

Un ja acu krāsa ir pelēkzila, pie zīlītēm pāriet uz brūnu.?

Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/acis_titulbilde.jpg

Izcel skatienu: acu ēnas atbilstoši acu krāsai!

Lasi Drogas sagatavoto rakstu un uzzini, kuri toņi liks izcelties tavai acu krāsai!

28.05.2018 Atvērt

Atsauksme par kopšanas līdzekļiem vīriešiem

10.05.2018

Gada sākumā Drogas klients Artūrs pārsteidza Drogas ar plašu vēstuli un savu atsauksmi par dažādiem bārdas kopšanas līdzekļiem. Izmantojot iespēju uzzināt vairāk, ko par kopšanu domā vīrieši un kas viņiem patīk, Artūram nosūtījām vēl dažus produktus.

Ar viņa atļauju publicējam atsauksmes un aicinām arī citus dalīties ar viedokli par mūsu veikalos izmēģināto.

Dear Beard citrusa bārdas eļļa – produkta iepakojums ir ērts un visai praktisks, jo tas nav pārāk liels (tilpums 50 ml), kas atvieglo tā lietošanu, taču ir grūti kontrolēt produkta lietojuma daudzumu, eļļa ir jāpilina. Priekšroku dotu eļļām ar pipeti, lai kontrolētu, cik daudz produkta nepieciešams.

Sajūtas: eļļai ir patīkams, viegls citronzāļu aromāts, kurš asociējas ar siltu, vasarīgu laiku un ir ilgstoši jūtams, taču nav pārlieku uzbāzīgs – salīdzinot ar citiem produktu aromātiem, no tā nereibst galva. Neilgi pēc uzklāšanas tas ir jūtams arī citiem – daiļajam dzimumam šis aromāts izraisa sajūsmu. Pats šo eļļu lietoju katru dienu līdz pat divām reizēm dienā – no rīta, pirms izeju no mājas, un vakarā pēc dušas, lai padarītu bārdu mīkstāku un patīkamāku.

Rezultāts: eļļa sākotnēji ir jūtama uz sejas, taču tā visai ātri iesūcas. Ražotājs sola, ka eļļa samazina ādas sausumu, taču īsti piekrist tam nevar – āda šķitīs mitrināta un barota, bet tas nedos ilgtermiņa rezultātus – ādas sausums netiek „ārstēts”. Neskatoties uz to, eļļa ir pietiekami laba, lai to iegādātos atkārtoti.

Vērtējums: 8/10

B.Barber balzams bārdai – produkts ir kompaktā iepakojumā (50 ml stikla tarā ar vāciņu), kas ļauj nepieciešamo produkta daudzumu viegli paņemt pirkstos un ieklāt to visā bārdas garumā. Lietojams katru dienu pēc nepieciešamības.

Sajūtas: balzamam ir īpatnēja konsistence ar vieglu, patīkamu aromātu, kurš uzklājot izgaist. Neatstāj lipīgu vai taukainu seju / bārdu, nejūt uz sejas, ātri iesūcas.

Rezultāts: ražotājs apgalvo, ka ar balzama palīdzību var kontrolēt bārdas spurošanos un pūkošanos. Realitātē produkts dara to īslaicīgi, bārda no produkta paliek mīkstāka. Lietoju gadījumos, kad bārda „elektrizējās” un pūkojās, kā arī gadījumos, kad nepieciešams to ieveidot, dodoties uz kādu saviesīgu pasākumu. Fiksācija ir viegla, tāpēc nevar gaidīt vairāku stundu noturību. Par bārdas fiksāciju gan nav ko sūdzēties, tomēr ūsu fiksāciju tas nenodrošina – tam paredzēts speciālais vasks. Bārda neizskatās saķepusi vai taukaina – balzams nodrošina dabisku izskatu ar vieglu fiksāciju. Salīdzinot ar citiem bārdas balzamiem, tam nav visefektīvākā iedarbība, tomēr tā kā man nav izteikti bieza bārda, produkts veic savus uzdevumus.

Vērtējums: 6/10

B.Barber bārdas un sejas mazgāšanas līdzeklis – tas ir ērtā iepakojumā, taču pats produkts ir ļoti šķidrs, līdz ar to grūti kontrolēt nepieciešamo produkta daudzumu – šādam produktam būtu nepieciešams dozators. Pirmajā reizē izgāzu ļoti daudz produkta, jo biju gaidījis želejveidīgu konsistenci. Tas ļoti bagātīgi puto un saudzīgi attīra sejas ādu un bārdu.

Sajūtas: līdzeklis nekairina un nesausina ādu, kā arī tam nav izteikta aromāta. Lietojot līdzekli, bija jūtama atvēsinoša sajūta, kas mani īpaši neuzrunā. Ziemas periodā nešķita baigais pluss, bet iestājoties vasarīgākam laikam – šķiet arvien patīkamāk. 

Rezultāts: līdzeklis ir visai universāls – ar to var mazgāt gan seju, gan bārdu. Tas attīrīs seju un bārdu no visiem produktiem un netīrumiem, un padarīs to svaigu. Pats to lietoju vairākas reizes nedēļā, esot dušā. Pēc lietošanas lietoju mitrinošu līdzekli. 

Vērtējums: 7/10

MOSSA pīlinga maska – ērta, ātras iedarbības maska abiem dzimumiem. Viegli lietojama, nav bieza. Jāatstāj uz 5-15 minūtēm uz attīrītas sejas ādas, pēc tam seja jānoskalo. Lietojams 1-2 reizes nedēļā. Es noteikti neesmu sejas masku mīlis, tomēr šī maska uzrunāja. Tā kā uzklājot to, tā praktiski iesūcas ādā un tās pārpalikumi ir vienkārši jānoskalo, tas nerada nekādas grūtības lietošanā. Citiem vārdiem sakot – nav liekas ķēpas.

Sajūtas: ražotājs brīdina, ka produkts var izraisīt īslaicīgu ādas apsārtumu un kairinājumu, taču neko tādu neizjutu. Produktam ļāvu iedarboties visas 15 (un pat vairāk) minūtes. Masku lietoju aptuveni divas reizes nedēļā. Aromāts liekas visai salds un vasarīgs, kas man it nemaz netraucē.

Rezultāts: manāms uzreiz – sejas āda  kļūst maiga, tīra un, gribētos teikt, pievilcīgāka. Poras kļūst mazāk redzamas, sejas tonis vienmērīgāks. Lai arī līdzeklis ir stipras iedarbības, manai sejas ādai pat varētu lietot katru dienu, jo rezultāti nav ilgstoši. Kopumā rezultāta iedarbība ir teicama, ja ādas izskatu, vajag tūlītēji uzlabot.

Vērtējums: 8.5/10

L’Oreal Men Expert mitrinošs krēms sejai un bārdai – pagaidām mans favorīts no bārdu kopšanas līdzekļiem. Produkts paredzēts 3 dienu bārdai, tomēr ir teicams arī trīs mēnešu bārdai. Tas ir ļoti ērts un parocīgs lietošanai – gēla konsistences līdzeklis ar dozatoru – viegli kontrolējams nepieciešamais daudzums. Lietoju katru dienu – vakaros pēc dušas.

Sajūtas: lietojot produktu, sejas āda tiek mitrināta acumirklī, tā neliekas saspringta vai raupja, kā arī bārda kļūst mīksta. Produktam ir šķidra un viegla konsistence, kas ļoti ātri iesūcas ādā,  neatstājot lipīguma sajūtu, tomēr uz mirkli jūtams alkohola / spirta aromāts.

Rezultāts: mitrināta, elastīga un maiga sejas āda, kā arī mīksta bārda – garantēta. Iedarbīgs līdzeklis, kas uzlabo sejas stāvokli (piemēram, sausumu) un ir maksimāli ērts lietošanai. Produkts, ko ir vērts iegādāties atkārtoti.

Vērtējums: 9/10

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/arturs_-_copy.jpg

Atsauksme par kopšanas līdzekļiem vīriešiem

Drogas klients Artūrs dalās pieredzē par Dear Beard, B.Barber un L’Oreal Men Expert bārdas un sejas kopšanas līdzekļiem.

10.05.2018 Atvērt

Kā cīnīties ar taukainiem matiem?

08.05.2018

Ar taukainiem matiem ir tāpat, kā ar taukainu sejas ādu – dažreiz tie vienkārši ir gēni, citreiz svarīgu lomu spēlē arī matu kopšanas paradumi. Ja arī tu esi saskārusies ar šo problēmu, uzzini kādas izmaiņas ieviest savā matu kopšanas rutīnā, lai uzvarētu cīņā ar taukainiem matiem! 

Matu taukainumu ietekmē galvas ādas tauku jeb sebuma izdalīšanās. Sebuma galvenais uzdevums ir saglabāt normālu galvas ādas virskārtas pH līmeni un pasargāt to no baktērijām. Tauku dziedzeriem strādājot pastiprinātā režīmā, sebums tiek saražots par daudz, līdz ar ko mats absorbē vairāk mitruma, kā būtu nepieciešams, un kļūst taukains.

Mazgā matus no rīta. Ja tev ir taukaini mati, visticamāk esi saskārusies ar problēmu, ka iepriekšējā vakarā mazgāti mati no rīta jau atkal izskatās taukaini. Tauku dziedzeri visaktīvākie ir naktī, tāpēc centies matu mazgāšanu ieviest savā rīta rutīnā.

Mazgā matus remdenā ūdenī. Ziemas aukstajos mēnešos, tā vien gribas sasildīties karstā dušā, taču karsts ūdens var atstāt sliktu iespaidu gan uz tavu ādu, gan matiem. Karstais ūdens kairina galvas ādu un paaugstina tauku dziedzeru darbību, līdz ar ko mati kļūst taukaināki.

 

Pabeidz matu mazgāšanu ar vēsāku ūdeni. Ja karsts ūdens atver matu kutikulu, tad auksts ūdens to aizver, ieslēdzot mitrumu mata iekšpusē. Beidzot mazgāt matus, kārtīgi izskalo tos ar vēsāku ūdeni. Tas pats attiecas uz matu žāvēšanu – arī to vienmēr nobeidz ar vēsa gaisa plūsmu.

Lieto atbilstošu šampūnu. Izvēlies šampūnu, kas paredzēts taukainu matu īpašniecēm un nesatur kairinošas vielas. Mazgāšanu ar pārāk intensīviem vai nepiemērotiem līdzekļiem, tauku dziedzeri uztvers kā signālu, lai strādātu ar vēl lielāku jaudu un atkal padarot matus taukainākus. Meklē šampūnus, kas maz puto un kuru sastāvā ietilpst lipoproteīni, alfahidroksiskābes vai augu ekstrakti un proteīni.

Izmanto kondicionieri tikai matu galiem – tā kā matu saknes jau ir pastiprinātā kontaktā ar ādas dabīgo eļļu, tad kondicionieri pietaupi tikai matu galiņiem. 

Centies pēc iespējas mazāk aiztikt vai spēlēties ar saviem matiem. Tādejādi tu izvairīsies, ka eļļas, roku krēms un netīrumi no tavām rokām nonāk uz matiem.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/shutterstock_488713816_-_copy.jpg

Kā cīnīties ar taukainiem matiem?

Uzzini kādas izmaiņas ieviest savā matu kopšanas rutīnā, lai uzvarētu cīņā ar taukainiem matiem! 

08.05.2018 Atvērt

5 ikdienas skaistumkopšanas kļūdas

26.04.2018

Kļūdīties ir tikai cilvēcīgi, un citreiz mēs pieļaujam vienas un tās pašas kļūdas vairākkārt, pat nepazinoties, ka tās pieļaujam. Iepazīsties ar 5 populārām skaistumkopšanas kļūdām, ko, iespējams, pieļauj katru dienu un uzzini, kā tās novērst.

Kļūda nr. 1 – tev ir pārāk ciešas attiecības ar skrubi. Pārāk bieža skrubja izmantošana atstāj negatīvu ietekmi uz ādu – tā zaudē mitrumu, kļūst apsārtusi un uzņēmīgāka pret baktērijām, kas var radīt jaunas pūtītes. Mehāniskā pīlinga vietā (skrubis/ sejas tīrīšanas birste), reizi nedēļā izmanto ķīmisko pīlingu, kura sastāvā esošās skābes vai enzīmi palīdzēs maigi atbrīvoties no atmirušās ādas virskārtas. Īpaši izvairies no skrubjiem, kuru sastāvā ir augļu kauliņu daļiņas, jo to asās malas var radīt mikroskopiskus ādas bojājumus.

Kļūda nr. 2 – tavs sejas kopšanas rituāls beidzas līdz ar zoda līniju. Bieži vien esam tik aizrāvušas ar sejas kopšanu, ka aizmirstam, ka vecums un apkārtējā vide ietekmē ne tikai sejas ādu. Kakls un dekoltē ir tās ķermeņa zonas, par kurām bieži tiek aizmirsts, lai gan šajās zonās āda ir daudz plānāka, neaizsargātāka un ātrāk zaudē elastību. Nenodod savu vecumu un, veicot sejas attīrīšanu un kopšanu, neaizmirsti uzklāt produktus arī uz kakla un dekoltē zonas.

Kļūda nr. 3 – tu berzē matus ar dvieli. Lielākā daļa no mums izmanto dvieli, lai nosusinātu matus pēc mazgāšanas, bet, darot to nepareizi, matiem var nodarīt bojājumus. Sašķelti gali un nelieli, pūkaini matiņi – tās ir pārāk agresīvas berzēšanas sekas. Tā vietā, lai izlecot no dušas uzreiz kārtīgi izberzētu un izgrieztu matus ar dvieli, izmanto savas rokas, lai maigi izspiestu papildu ūdeni un tad atkārto to pašu ar dvieli. Likums – spied un nosusini.

Kļūda nr. 4 – tu neievēro produktu derīguma termiņus. Arī kosmētikai ir derīguma termiņi, kuri jāievēro! Pārvari vēlmi saglabāt lūpu krāsu, ko uzklāji pirmajā randiņā, vai produktus, kuru iegādei esi iztērējusi lielas naudas summas. To lietošana pēc derīguma termiņa beigām var nodarīt kaitējumu tavai ādai, izraisot izsitumus un iekaisumu. Ievēro – pūderveida produkti jāizmet pēc 2 gadu lietošanas, skropstu tušu pēc 3 mēnešiem, lūpu krāsas un spīdumus vari lietot līdz 1 gadam, savukārt konsīleri, tonālo krēmu un acu laineri sūti pelnītā atvaļinājumā pēc 6 mēnešu lietošanas.

Kļūda nr. 5 – uzacis neietilpst tavā ikdienas grimā. Uzacis vienā mirklī var palīdzēt ierāmēt seju un izcelt tās vaibstus. Dabīgam rezultātam izvēlies uzacu želeju. Tā piešķirs ne tikai krāsu, bet arī nofiksēs uzacis. Intensīvākai krāsai izmanto matētas acu ēnas, kuru tonis atbilst tavu uzacu vai matu sakņu krāsai. Lai radītu pilnīgāku uzacu ilūziju, velc īsas, matiņiem līdzīgas līnijas un gatavo rezultātu nofiksē ar uzacu želeju.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/titulbilde_skaistumkopsanas_kludas.jpg

5 ikdienas skaistumkopšanas kļūdas

Iepazīsties ar 5 populārām skaistumkopšanas kļūdām, ko, iespējams, pieļauj katru dienu un uzzini, kā tās novērst.

26.04.2018 Atvērt

Aromterapija ikdienā – kuras smaržas uzmundrina, bet kuras nomierina?

09.04.2018

Ēterisko eļļu dziedinošais spēks un ietekme uz cilvēka veselību ir zināma jau gadsimtiem ilgi. Tās tika izmantotas senajās kultūrās Indijā, Ēģiptē, Ķīnā un Dienvideiropā. Mūsdienās, izvēloties aizvien dabiskākus līdzekļus veselības uzlabošanai, ēteriskās eļļas piedzīvo jaunu popularitātes vilni.

Aromterapijas pamatā ir ēterisko eļļu izmantošana, lai līdzsvarotu un dziedinātu cilvēka fizisko un garīgo ķermeni. Kopumā pasaulē ir vairāk nekā 200 dažādas ēteriskās eļļas un katrai no tām piemīt dažādas spējas, kas var sniegt enerģiju, relaksāciju, veselību un labsajūtu. Pareizi lietotas tās var pozitīvi ietekmēt garastāvokli un arī fizisko veselību. Lai iegūtu vislabāko efektu, vienu un to pašu ēterisko eļļu nav ieteicams lietot ilgāk par 10 dienām pēc kārtas.

Vispirms būtu jāiegaumē, ka ēteriskās eļļas netiek lietotas iekšķīgi. Tās cilvēka ķermenī nonāk caur masāžu, inhalāciju, ierīvēšanu, aromātiskām peldēm vai kompresēm, kā arī izmantojot kosmētiskos līdzekļus, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas.

Ja viena no pirmajām domām pamostoties ir „kaut vēl dažas stundiņas varētu pagulēt”, nogurums un bezspēks ir tev pazīstams. Tā vietā, lai paļautos uz rīta kafijas krūzi, izmēģini ēteriskās eļļas, kas palīdzēs justies svaigai, enerģiskai un paaugstinās produktivitāti. Citrusaugļu eļļas, piemēram, apelsīnu, citronu un greipfrūtu eļļa, vienmēr ir bijušas lielisks tūlītējas enerģijas lādiņš. Svaigie citrusaugļu aromāti lieliski palīdz pret depresiju un stresu, kas var būt arī noguruma un nespēka cēloņi.

Tāpat tūlītēju enerģiju saņemsi izmantojot piparmētru un krūzmētru eļļu. Bazilika eļļa palīdzēs stimulēt virsnieru dziedzerus, kas ir nozīmīgi garīgā noguruma samazināšanā. Cīņā pret stresu un satraukumu izmanto rozmarīna eļļu, kas palīdzēs uzlabot garastāvokli un enerģijas daudzumu.

Turpretī, ja radušās problēmas iemigt, izmanto nomierinošo lavandas eļļu. Ne velti šī eļļa tiek uzskatīta par visnomierinošāko un ieguvusi milzu popularitāti. Tā ne vien palīdz atbrīvoties, bet arī mazina galvassāpes. Cīņā ar bezmiegu izmanto arī vaniļas, anīsa un ilang-ilang eļļu, kas radīs līdzsvaru, harmoniju un eiforiskas sajūtas.

Relaksējošam efektam izmanto kumelīšu eļļu, kas palīdz mazināt trauksmi, panikas sajūtu un ļaus atbrīvoties no aizvainojuma un dusmām. Nomierinošas īpašības piemīt arī ciedru koka eļļai. Tās siltais meža aromāts iedarbojas uz dziedzeri, kas atbildīgs par miega hormona – melatonīna, izdalīšanos organismā.

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/shutterstock_687658822.jpg Eksperts: Drogas

Aromterapija ikdienā – kuras smaržas uzmundrina, bet kuras nomierina?

Mūsdienās, izvēloties aizvien dabiskākus līdzekļus veselības uzlabošanai, ēteriskās eļļas piedzīvo jaunu popularitātes vilni.

09.04.2018 Atvērt

Pavasara grima tendences

09.04.2018

Kāds šajā pavasarī ir modīgs grims, manikīrs vai matu sakārtojums? Lasi tālāk dzīvesstila blogeres Maijas Armaņevas un Drogas pavasara akcijas "Piedzīvo košumu!" vēstneses ieteikumus!

Lūpu krāsas

Šajā sezonā mūsu lūpas pārklās metālisks spīdums – sākot ar neitrāliem un maigiem toņiem, kas saturēs tūkstošiem mirdzošu metālisku daļiņu, līdz pat koši sarkanām un tumšām lūpu krāsām, kas būs izteikti glancētas. Lielisks veids, kā padarīt lūpas vēl pilnīgākas, ir neizmantot lūpu zīmuli, bet ļaut lūpu krāsai vai lūpu spīdumam dabiski noslīdēt pāri lūpu kontūrai. Vēl valdzinošākām lūpām var izmantot savu iemīļoto izgaismotāju, tādējādi izceļot līniju virs paša amora loka.

Arī matētie lūpu toņi nezaudē savas līdera pozīcijas. Šeit gan noderēs noturīgs lūpu zīmulis, kuru jāizpludina ar otiņu, lai matētais efekts turētos maksimāli ilgi.

Acu ēnas

Zaļā gaisma tiek dota visa veida krāsainajām acu ēnām – spilgtām, metāliskām un pat pasteļkrāsas. Kad vēl, ja ne pavasarī spēlēties ar krāsu paletēm un ļauties jaunām idejām! Daudz interesantāk būs tad, ja izmantosi un eksperimentēsi ar vairākām krāsu gammām. 

Lai kādu acu ēnu toni padarītu vēl spilgtāku un košāku, vispirms uzliec baltas ēnas un tad zilās, zaļās vai dzeltenās. Tādā veidā iegūsi 2018. gada aktuālo spilgtumu!

Nagu lakas

Nagi šajā sezonā runās tavā vietā – burtiskā nozīmē. Uz tiem varēs zīmēt ne tikai ziedlapiņas, punktus un līnijas, bet arī burtus, tādējādi pasakot nepasacīto. Galvenais atcerēties zelta likumu – jo mazāk, jo labāk. Jo vienkāršāks zīmējums, jo vēl labāk. Ideāli piemērotas būs nagu lakas ar tievām otiņām, lai precīzāk un skaistāk izpildītu visvienkāršāko zīmējumu. 

Tāpat ļoti aktuāla tendence ir izmantot vienas krāsas dažādu toņu lakas un katru nagu krāsot tās gaišākā un tumšākā niansē. Droši iedvesmojies no makarūnu skaistajiem toņiem, kas lieliski iederēsies jaunajā pavasara / vasaras sezonā.

Make-up aksesuāri

Dūmakaino acu efektu var viegli un ātri izveidot ar labu un ērtu otiņu, kas lieliski izpludinās acu ēnas virs plakstiņa. Vislabāk izvēlēties mīkstu un apaļīgu otiņu (ne plakanu) ar vidēji gariem sariņiem, lai acu ēnu robeža pludinātos kvalitatīvāk.

Tonālā krēma uzklāšanai noderēs speciāls apaļais sūklītis ar spicāku galu. Pirms lietošanas to ieteicams nedaudz samitrināt – tad tonālais krēms klāsies labāk un vienmērīgāk, kā arī izskatīsies ļoti dabiski. Ar to var ne tikai uzklāt tonālo krēmu, bet arī izpludināt kontūras ar tumšāku toni un izgaismot gaišākas vietas.

 Acu līnijas (laineri)

Šovasar noteikti pievērs uzmanību citas krāsas laineriem, ne tikai melniem. Gandrīz katram zīmolam ir brūnas krāsas acu lainers, kas drošo līniju padarīs maigāku un vieglāku. Sezonas must-have ir arī pamanāmāks laineris, piemēram, spilgti zils, oranžs, rozā un zaļš. Viena līnija ar spilgtās krāsas laineri un tu būsi šīs sezonas aktuālāko grima tendenču virsotnē! Ja tomēr tādas krāsas nav pa rokai, esi radoša – sajauc vēlamā toņa lūpu krāsu ar gaišām acu ēnām.

Skropstu tušas

Brūnas krāsas tuša padarīs skatienu maigāku un vieglāku, kas dienas grimam ir visatbilstošākais risinājums. Izvēloties sev jaunu tušu, pievērs uzmanību tās birstītei – izmēram jābūt tādam, lai būtu ērti to uzklāt. Jo smalkākas un īsākas skropstas, jo tievākiem jābūt tušas sariņiem.

Uzacis

Uzacīm vislabāk izmantot speciālu otiņu, kurai ir īsi, stingri un diagonāli nošķelti sariņi. Izmantojot uzacu zīmuli vai ēnas, ar šādu otiņu var iegūt visprecīzāko un visdabiskāko efektu. Tām noteikti nav jāizskatās kā ar vienu līniju iezīmētām, bet gan jārada efekts, ka katra skropsta ir redzama atsevišķi.

Tonālie krēmi, korektori

Tonālo krēmu klāsts ir tik plašs, ka aizvien svarīgāk ir atrast sev vispiemērotāko. Tas ir jāpiemeklē pēc sava ādas tipa – ja āda ir taukaina, izvēlies oil-free tonālo krēmu jeb ar matējošo efektu. Ja āda ir sausa, tad var droši izvēlēties mitrinošu tonālo krēmu. Tāpat starp tonālajiem krēmiem ir tādi, kas satur atstarojošās daļiņas, lai ādu padarītu mirdzošāku, kā arī vieglas konsistences, lai tikai viegli atsvaidzinātu sejas toni.

Modelēšana

Kaut arī modē vairs nav Kimas Kardašjanas izteiktā sejas modelēšana, tomēr viegli iezīmējot sejas kontūru pareizajās vietās, rezultāts viennozīmīgi būs perfekts! Modelēšanai var izmantot gan konturēšanas zīmuļus (stick), ko vienmērīgi izpludināt ar sūklīti, gan arī kompakto pūderi un šim nolūkam paredzētu otu. 

Izgaismotāji  

Izgaismotāji (highlighter) joprojām nezaudē savas pozīcijas un tuvojoties pavasara / vasaras sezonai, kļūst arvien pieprasītāki. Arī šie līdzekļi ir pieejami gan pūderveidīgie, gan krēmveidīgie. Galvenais nosacījums ir nepārcensties – ja būs par maz, vienmēr varēs uzlikt vēl nedaudz. 

Pūderi, vaigu sārtumi vai bronzeri

Bronzeri

Ļoti aktuāli ir bronzeri visai sejai, kas radīs viegli iesauļotu efektu. Tāpat bronzerus var izmantot arī atsevišķu sejas daļu izcelšanai, piemēram, uz vaigu kauliem un pieres sānos. 

Vaigu sārtums

Vaigu sārtums vienmēr piešķir jauneklīgāku izskatu un svaiguma efektu, bet esi uzmanīga to lietojot kopā ar bronzeri – tādā gadījumā vaigu sārtums ir jāuzliek pavisam nedaudz un tikai uz pašiem vaigu „āboliem”. 

Matu krāsas

Šajā sezonā visaktuālākais matu tonis ir sarkanais un visi rozā zemtoņi, piemēram, zemeņu blondais (strawberry blonde). Īslaicīgiem eksperimentiem ir pieejamas izsmidzināmās tonējošās krāsas, lai varētu paspēlēties ar krāsu niansēm uz matu galiem, kas pēc dažām mazgāšanas reizēm pazudīs. 

Matu veidošana

Mēs katra sapņojam par kupliem matiem, taču kā tādus iegūt mājas apstākļos? Manai „receptei” ir 2 soļi – vispirms pie saknēm izmantoju izsmidzināmu apjoma līdzekli vai putas un žāvēju matus ar fēnu un apaļo suku. Kad mati ir izžāvēti, paceļu tos uz augšu un uz kādu brīdi ar lielu matu sprādzi („krabi” vai „knaģi”) piespraužu pie saknēm. Tas ļauj nofiksēt matus pie paša galvaskausa un palīdz ilgāk saglabāt apjomu. 

Aromāti

Tuvojoties siltākam laikam, visaktuālākie būs svaigie aromāti ar saldām notīm. Galvenajās notīs varēs sajust citrusu, muskatu, baltos ziedus un pat vīģes. Svarīgi zināt, ka pēc pirmajām 20 minūtēm aromāts mainās un kļūst jau daudz individuālāks, tādā veidā pastiprinās otrās notis, kuras var just vēl 2-3 stundas.

 

Rakstīt komentāru 0
Jautājumi un komentāri:
Nav komentāru.
Pievienot komentāru:
Nosūtīt
ekspertiiesaka/2018/maija.jpg Eksperts: Maija Armaņeva

Pavasara grima tendences

Kas modē šajā pavasarī? Lasi tālāk dzīvesstila blogeres Maijas Armaņevas ieteikumus!

09.04.2018 Atvērt