Privātuma politika

Pēdējo reizi atjaunināts: 08.10.2021.

ĪSĀ VERSIJA

Uzņēmumā AS Drogas mēs privātumu uztveram nopietni.

Mūsu apstrādājamo personas datu loks (kategorijas) ir atkarīgs no tā, kā Jūs izmantojat mūsu pakalpojumus. Mēs izmantojam Jūsu personas datus savu tiešsaistes pakalpojumu nodrošināšanai saskaņā ar Jūsu vēlmēm, lai apstrādātu Jūsu pieprasījumus, sazinātos ar Jums par tām precēm un pakalpojumiem, kuri varētu Jūs interesēt, piedāvātu balvu izlozes, spēles un konkursus vai sniegtu atbilstošus administratīvos pakalpojumus. Visu personas datu apstrāde notiek atbilstoši piemērojamiem tiesību aktiem par datu aizsardzību.

Mēs atklājam Jūsu personas datus tikai tām trešajām pusēm, kuras palīdz mums nodrošināt Jums pakalpojumu sniegšanu , un, ja esat sniedzis mums tiešu atļauju - mūsu saistītajiem uzņēmumiem klientu attiecību pārvaldības, analīzes un mārketinga nolūkā.

Ar Jūsu piekrišanu mēs arī izmantojam sīkfailus mārketinga, sniegto pakalpojumu darbības uzlabošanas un statistikas nolūkos.

Mēs piedāvājam Jums kā mūsu augstu vērtētam klientam dažādus veidus, kā kontrolēt savu personas datu lietošanu. Piemēram, ja vēlaties atjaunināt savus „Sīkfailu iestatījumus”, noklikšķiniet uz Sīkfailu lietošanas rīka, kas atrodas mūsu Vietnes apakšējā labajā stūrī.

Turklāt, ja Jums ir izveidots profils (vietnē vai mobilajā lietotnē), Jūs varat atjaunināt savu kontaktinformāciju un mārketinga sūtījumu saņemšanas iestatījumus sadaļā „Mans profils”. Jūs varat arī sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas nodaļas darbiniekiem: https://www.drogas.lv/lv/contact

Ja vēlaties saņemt plašāku informāciju par mūsu veikto Jūsu personas datu apstrādi un mūsu lietotajiem sīkfailiem, noklikšķiniet šeit https://www.drogas.lv/lv/privatuma_politika un iepazīstaties ar mūsu Privātuma politiku.

PAPLAŠINĀTĀ VERSIJA

Mūsu privātuma principi

Mēs uztveram Jūsu privātumu nopietni. Zemāk Jūs varat iepazīties ar pieciem mūsu privātumu saistītiem solījumiem Jums.

 1. Mēs VIENMĒR nodrošināsim Jūsu personas datu izmantošanu atbilstoši piemērojamiem tiesību aktiem par datu aizsardzību.
 2. Mēs VIENMĒR nodrošināsim Jums pārredzamību par to, kā mēs izmantojam Jūsu personas datus. Mēs tostarp informēsim Jūs par mūsu apkopoto informāciju, par mūsu darbībām ar šo informāciju, personām, kurām mēs šo informāciju atklāsim un ar kurām Jums jāsazinās, ja Jums rodas kādas šaubas.
 3. Mēs VIENMĒR nodrošināsim Jums vienkāršas iespējas, kā pateikt „STOP”, ja vairs nebūsiet apmierināts ar mūsu mārketinga sūtījumiem.
 4. Mēs VIENMĒR veiksim visus pamatotos pasākumus Jūsu personas datu aizsardzībai un nodrošināsim, lai šiem datiem nevarētu piekļūt nepilnvarotas personas.
 5. Mēs VIENMĒR bez nepamatotas kavēšanās atbildēsim uz visiem jautājumiem par Jūsu personas datu apstrādi.

Mūsu Privātuma politika

Mēs esam apņēmušies aizsargāt Jūsu tiesības uz privātumu un nodrošināt Jūsu personas datu aizsardzību.

Šajā Privātuma politikā ir paskaidroti visu mūsu apkopoto personas datu veidi, kā arī šo datu apstrādes un aizsardzības principi saistībā ar mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem. Tas attiecas uz informāciju, kas apkopota bezsaistē mūsu veikalos vai ar klientu apkalpošanas daļas starpniecību, un informāciju, kas iegūta tiešsaistē mūsu tīmekļa vietnēs, lietotnēs (tostarp mobilajās lietotnēs) un trešo pušu platformās (turpmāk — „Vietnes”).

Šī Privātuma politika attiecas arī uz mūsu mērķtiecīgo saturu, tai skaitā tiešsaistes piedāvājumiem un tādu preču un pakalpojumu reklāmām, ko varat redzēt trešo pušu tīmekļa vietnēs, platformās un lietotnēs (turpmāk — „Trešo pušu vietnes” ), ņemot vērā Jūsu aktivitāti tiešsaistē. Šajās Trešo pušu vietnēs var būt atšķirīga privātuma politika un noteikumi. Mēs mudinām Jūs tos izlasīt pirms šo Trešo pušu vietņu lietošanas.

1
KAS IR ATBILDĪGS PAR TO, KAS NOTIEK AR JŪSU DATIEM?

 

AS Drogas(turpmāk — „Drogas vai „mēs”, “mūsu”, “mums”) ir atbildīgs par Jūsu personas datu apstrādi mūsu Vietnēs.

Drogas ietilpst AS Watson uzņēmumu grupā (turpmāk — „ASW Group”), kas ir daļa no starptautiska konglomerāta CK Hutchison Holdings Limited (turpmāk — „CK Hutchison”).

2
KĀ ES VARU SAZINĀTIES AR DATU AIZSARDZĪBAS INSPEKTORU?

 

Ja Jums ir jautājumi par to, kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus, Jūs varat sazināties ar mūsu datu aizsardzības inspektoru, nosūtot e-pasta ziņu uz adresi privacy@drogas.lv vai vēstuli uz adresi AS Drogas, Dzirnavu iela 57, Rīga, LV 1010.

3
KAS IR PERSONAS DATI?

 

Personas dati ir informācija, kas var Jūs tieši vai netieši identificēt (turpmāk — „Personas dati”). Parasti tie ietver tādu informāciju kā Jūsu vārds, uzvārds, adrese, e-pasta adrese un tālruņa numurs, tomēr šie dati var ietvert arī citu informāciju, piemēram, Jūsu IP adresi, ar iepirkšanos saistītos paradumus, informāciju par veselības, skaistumkopšanas un saimniecības precēm, dzīvesveidu un vēlmēm, piemēram, saistībā ar hobijiem un interesēm. Informācija par veselību tiek dēvēta par „Īpašu personas datu kategoriju”, jo tās sensitivitātes dēļ ir nepieciešama īpaša aizsardzība.

4
KAS NOTIEK, KAD JŪS SNIEDZAT MUMS SAVUS PERSONAS DATUS VAI KAD MĒS KĀDĀ CITĀ VEIDĀ SAŅEMAM JŪSU PERSONAS DATUS?

 

Mēs tieši apkopojam Jūsu Personas datus vairākos veidos, piemēram, kad Jūs sniedzat mums savu informāciju, reģistrējoties kā klients mūsu Vietnē vai kā dalībnieks mūsu Drogas Pastāvīgo klientu lojalitātes programmā, reģistrējoties balvu izlozēm, spēlēm vai konkursiem, , saņemot informāciju vai mārketinga sūtījumus, izmantojot mūsu lietotnes, iegādājoties no mums kādu produktu vai pakalpojumu, aizpildot aptaujas anketu, aizpildot skaistumkopšanas diagnostikas testu, iesniedzot komentāru vai pieprasījumu vai sazinoties ar mūsu klientu apkalpošanas daļu.

Kad Jūs sniedzat mums savus Personas datus, mēs apstrādājam tos saskaņā ar šo Privātuma politiku. Ja nevēlaties, lai mēs šādā veidā apstrādājam Jūsu Personas datus, lūdzu, nesniedziet mums savu personīgo informāciju.

Mēs varam pasīvi saņemt Jūsu Personas datus arī no citiem avotiem, tai skaitā publiski pieejamu informāciju, kā arī izmantot trešo pušu sniegtu informāciju. Ja nevēlaties, lai mēs saņemam Jūsu Personas datus no citiem avotiem, lūdzu, noteikti to paziņojiet tiem avotiem, kuru rīcībā ir Jūsu Personas dati..

Mēs apstrādājam Jūsu Personas datus ar nolūku sniegt Jums mūsu pakalpojumus, kas izklāstīti zemāk. Noteiktos gadījumos mēs apstrādājam Jūsu Personas datus tikai tad, ja esat sniedzis mums šādu atļauju, piemēram, vairumā gadījumu mēs to darām, apstrādājot Personas datus mārketinga nolūkos, izmantojot sīkfailus vai atrašanās vietas datus un apstrādājot Jūsu sensitīvos Personas datus. Citos gadījumos mēs varam balstīties uz citu Jūsu Personas datu apstrādes juridisko pamatojumu, piemēram, ar Jums noslēgta līguma izpildi vai likumīgās interesēs, piemēram, prettiesisku darbību novēršanas nolūkā.

Ja esat kļuvis par Drogas Pastāvīgo klientu programmas dalībnieku, mēs secinam— ka vēlaties, lai mēs apstrādājam Jūsu Personas datus mārketinga nolūkos. Jūs vienmēr varat atteikties no mārketinga sūtījumiem uz Jūsu e-pastu, nekaitējot savas Drogas kartes nodrošinātajām priekšrocībām.

Kad mēs apstrādājam Jūsu Personas datus, pamatojoties uz tiešu Jūsu sniegto piekrišanu, mēs lūdzam Jūsu piekrišanu tikai šim konkrētajam mērķim. Tāpat mēs lūgsim Jūsu papildu piekrišanu, ja mums būs jāizmanto Jūsu Personas dati kādiem citiem nolūkiem, kuri nav norādīti šajā Privātuma politikā.

Lūdzu, iepazīstieties ar informāciju par mūsu potenciāli apkopoto datu dažādajiem veidiem, to apkopošanas nolūkiem un šīs apstrādes juridisko pamatojumu tabulā, kas ietverta 6. punktā.

5
KAS NOTIEK, JA MŪSU KLIENTS IR BĒRNS?

 

Mūsu Vietnes ir paredzētas pieaugušajiem, tomēr iespējami gadījumi, kad daži klienti, kas ir jaunāki par 13 gadiem, mūsu Vietnēs aplūko vai iegādājas preces. Ja mēs zinām, ka klients ir jaunāks par 13 gadiem, mēs neizmantojam šī klienta Personas datus tirgvedības nolūkiem, ja vien nav saņemta vecāku piekrišana.

Ja vēlaties, lai kāds no vecākiem vai aizbildnis sniedz vecāku piekrišanu mārketinga paziņojumu saņemšanai, palūdziet viņu piezvanīt vai nosūtīt vēstuli, izmantojot mūsu Vietnē norādīto Drogas kontaktinformāciju https://www.drogas.lv/lv/contact (tas attiecas tikai uz tiešsaistes profila lietotājiem).

Mēs paturam tiesības nosūtīt bērnam mārketinga sūtījumus pirms atbilstoša vecuma sasniegšanas ar nosacījumu, ja saņemsim atbilstošu vecāku vai aizbildņa piekrišanu.

Tomēr ņemiet vērā, ka piekļuve zināmām mūsu Vietņu daļām un/vai tiesības saņemt balvas, paraugus vai cita veida atlīdzību var būt ierobežotas un attiekties tikai uz lietotājiem, kuri ir sasnieguši noteiktu vecumu. Mēs varam izmantot Personas datus vecuma pārbaudēm un noteikt ar vecumu saistītus ierobežojumus.

6
KĀDIEM NOLŪKIEM MĒS APSTRĀDĀJAM PERSONAS DATUS?

 

6.1 Mēs apstrādājam zemāk norādīto Personas datu kategorijas šādiem nolūkiem:
Browsing on our sites
Mūsu Vietņu pārlūkošana
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Informācija par mūsu Vietņu apmeklēšanai lietotās pārlūkprogrammas tipu, jūsu IP un ierīces adrese, hipersaites, uz kurām esat noklikšķinājis, tīmekļa vietnes, kuras esat apmeklējis pirms nonākšanas mūsu Vietnēs, un informācija, kas apkopota, izmantojot sīkfailus vai līdzīgas izsekošanas ierīces. Jūsu lietotājvārds, profila attēls, dzimums, tīkli un jebkura cita informācija, ko vēlaties kopīgot, izmantojot Trešo pušu vietnes (piemēram, izmantojot opciju „Patīk” vietnē Facebook).

Kāds ir apstrādes nolūks?

Mēs (un trešo pušu pakalpojumu sniedzēji, kas rīkojas mūsu vārdā) lietojam sīkfailus un līdzīgas tehnoloģijas, lai apstrādātu datus par Jums, kad apmeklējat mūsu Vietnes. Mēs vēlamies zināt, vai esat agrāk apmeklējis mūsu Vietnes un kādas ir Jūsu vēlmes, lai mēs varētu Jums nodrošināt pielāgotu informāciju mūsu Vietnēs.

Papildinformāciju par sīkfailiem skatiet 6.2. punktā.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Lūdzu, apskatiet Sīkfailu lietošanas rīku, lai uzzinātu katra sīkfaila veida uzglabāšanas ilgumu.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Jūs sniedzat piekrišanu, noklikšķinot uz „piekrist un turpināt” mūsu Sīkfailu lietošanas rīkā mūsu Vietnēs. Dažos gadījumos, kad to atļauj tiesību akti, mēs no Jūsu darbībām secinām, ka piekrītat sīkfailu lietošanai. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mums ir jāapstrādā noteikti tīklklejošanas pamatdati, lai mēs varētu nodrošināt tādas Vietņu pamatfunkcijas kā drošu pieteikšanos vai atcerēšanos, kurā pasūtījuma veikšanas posmā Jūs esat.

Jūs vienmēr varat pārskatīt savus ar sīkfailiem saistītos iestatījumus mūsu Sīkfailu lietošanas rīkā vai mainot savus pārlūka iestatījumus.

 
Purchase/ Agreeing to a Service ›
Iegāde / piekrišana pakalpojumam
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas tālruņa numurs, mobilā tālruņa numurs, Drogas kartes numurs, paroles, pasūtījumu vēsture, maksājumu vēsture, maksājumu dati (t. i., bankas vai maksājumu kartes dati), pasūtījumu vēsture / vēlmju saraksts, vecums / dzimšanas datums, informācija par pieprasījuma apstrādi (tai skaitā informācija par jūsu pasūtītajām skaistumkopšanas precēm) un citi personas dati, ko esat brīvprātīgi mums sniedzis.

Kāds ir apstrādes nolūks?

Mēs apstrādājam Personas datus ar nolūku nodrošināt Jūsu pieprasītās preces iegādi un pakalpojumus, tai skaitā nosūtot Jums šīs pasūtītās preces vai paraugus.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Tikmēr, kamēr Jūs pie mums iepirksieties. Ja trīs gadus neveiksiet nekādus darījumus, mēs izdzēsīsim vai padarīsim anonīmus Jūsu personas datus, ja vien atbilstoši likumam mums tie nav jāuzglabā ilgāk.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Mums ir nepieciešama šī informācija, lai varētu apstrādāt Jūsu pasūtījumu vai jebkuru citu Jūsu pieprasīto pakalpojumu (izpildīt līgumu). Ja mums par Jums ir nepieciešama informācija, kas uzskatāma par sensitīvu (piem., informācija par Jūsu veselību saistībā ar ārstniecības līdzekļiem), mēs Jums saprotami paskaidrosim savus juridiskos pienākumus apstrādāt šādus personas datus.

 
Customer Service
Klientu apkalpošanas nodaļa
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas tālruņa numurs, mobilā tālruņa numurs, Drogas kartes numurs, paroles, pasūtījumu vēsture, maksājumu vēsture, maksājumu dati (t. i., bankas vai maksājumu kartes dati), pasūtījumu vēsture / vēlmju saraksts, vecums / dzimšanas datums, informācija par jautājuma apstrādi, ieraksti un cits saturs, ko esat publicējis mūsu Vietnēs, un papildinformācija, ko esat iesniedzis saistībā ar pirkuma vai pakalpojuma pieprasījumu vai citu jautājumu (tai skaitā sensitīvi personas dati).

Kāds ir apstrādes nolūks?

Mēs apstrādājam Jūsu Personas datus vienmēr, kad ar mums sazināties un kad mēs atbildam uz Jūsu jautājumiem un komentāriem.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Vispārīgi jautājumi un komentāri saistībā ar pakalpojumiem, veikala standartiem, krājumu pieejamību utt. trīs gadus pēc mūsu pēdējās saziņas. Saziņu par traumām, nelaimes gadījumiem vai citām ar veselību un drošību saistītām problēmām var būt nepieciešams saglabāt ilgāk, ja iesniegtas oficiālas juridiskas prasības vai veikti norēķini.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Jūsu pieprasījumu, komentāru vai sūdzību (izpildot līgumu vai tiesību aktos noteikto līgumu) apstrādei pēc Jūsu pieprasījuma.

 
Suggesting products & services which may interest you
Jūs potenciāli interesējošu preču un pakalpojumu piedāvāšana
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mobilā tālruņa numurs, Drogas kartes numurs, pasūtījumu vēsture / vēlmju saraksts (tai skaitā pirkumi, kurus esat veicis mūsu Vietnē, mobilajā lietotnē, veikalā), maksājumu vēsture, vecums, dzimšanas datums, produkti, ko esat aplūkojis mūsu Vietnē, iecienītie zīmoli, iecienītais veikals, mūsu tīmekļa vietnē vai mūsu e-pasta ziņu apskatīšanas laikā veiktās darbības, Jūsu sniegtās atbildes uz aptauju vai konkursu jautājumiem, Jūsu iepirkšanās paradumi un preferences, kā arī informācija par Jūsu dzīvesveidu, piemēram, hobijiem un interesēm.

Kāds ir apstrādes nolūks?

Tādu pielāgotu (tai skaitā atbilstošu trešo pušu) preču un pakalpojumu piedāvāšana, kas, mūsuprāt, varētu Jūs interesēt, ņemot vērā Jūsu iepirkšanās vēsturi un uzvedību, iestatījumus un mūsu tirgus segmentācijas stratēģijas. Mēs varam to darīt, nosūtot Jums e-pastā informāciju par precēm, pakalpojumiem, īpašajiem piedāvājumiem, reklāmas akcijām un daudz ko citu. Mēs varam ar Jums sazināties arī ar nolūku piedāvāt iespēju piedalīties klientu aptaujās, reklāmas akcijās, balvu izlozēs un konkursos. Ja Jums ir mūsu vietnes profils vai piedalāties Drogas Pastāvīgo klientu programmā, varat saņemt arī izdevīgus piedāvājumus pirkumiem veikalā (piemēram, īpašus kuponus).

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Tikmēr, kamēr Jūs pie mums iepirksieties. Ja jums ir Drogas karte un trīs gadus neesat veicis nekādus darījumus, mēs izdzēsīsim vai padarīsim anonīmus Jūsu personas datus, ja vien atbilstoši tiesību aktiem mums nav tie jāuzglabā ilgāk. Ja veiksiet pirkumu tiešsaistē, maksājot kā viesis, mēs saglabāsim Jūsu datus vienu gadu no darījuma datuma.
Ja esat reģistrējies kāda mūsu informatīvā biļetena saņemšanai, mēs saglabāsim Jūsu datus līdz brīdim, kad anulēsiet šo abonementu.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Jūs varat mūs pilnvarot to darīt, ja kļūstat par Drogas kartes lietotāju, pie nosacījuma ja Jūs noteiki neesat paziņojuši mums savu izvēli nesaņemt šādu informāciju (likumīgā interese).

Ja neesat Drogas Pastāvīgo klientu programmas dalībnieks, Jūs pilnvarojat mūs, reģistrējoties mūsu mārketinga sūtījumu saņemšanai.

Ja esat veicis pirkumu tiešsaistē, maksājot kā viesis, mēs sazināsimies ar Jums, izmantojot Jūsu norādīto e-pasta adresi,par saistītajiem piedāvājumiem, pamatojoties uz likumīgu interesi un vienmēr tiesību aktu, tai skaitā tiesību aktu par surogātpasta izplatīšanu, atļautajās robežās.

Jūs vienmēr varat atteikties no mūsu mārketinga sūtījumiem sava profila (ja jums tāds ir) sadaļā „Privātuma iestatījumi” sadaļā vai arī tieši atsakoties saņemtajā mārketinga sūtījumā.

 
Competitions and prize draws
Konkursi un spēles
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas tālruņa numurs vai mobilā tālruņa numurs, vecums, dzimšanas datums, dzimums, lietotāja ģenerētais saturs vai jebkuri citi Jūsu iesniegtie Personas dati, kas nepieciešami konkursam vai spēlei.

Kāds ir apstrādes nolūks?

To balvu izložu, spēļu vai konkursu, kuros esat nolēmis piedalīties, nodrošināšana, uzvarētāju noteikšana un laimētās balvas izsniegšana.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Trīs mēnešus pēc konkursa vai spēles beigām, ja vien atbilstoši tiesību aktiem mums tie nav jāuzglabā ilgāk.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Šī informācija mums var būt nepieciešama identificēšanai un, ja piemērojams, balvas izsniegšanai (līguma izpildei). Ja mēs plānosim izmantot Jūsu personas datus mārketinga nolūkiem, mēs skaidri informēsim Jūs pirms Jūsu personas datu apkopošanas un lūgsim Jūsu piekrišanu.

 
Online Shopping
Iepirkšanās tiešsaistē
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas vai mobilā tālruņa numurs, informācija par Jūsu pasūtītajām precēm (tai skaitā veselības precēm vai medikamentiem, ja esat veicis pasūtījumu mūsu tiešsaistes veikalā), pasūtījumu vēsture, dati par Jūsu pirkumu, maksājumu vēsture un vecums.

Kāds ir apstrādes nolūks?

Jūsu tiešsaistes pirkumu apstrāde un preces piegāde atbilstoši pasūtījumam. Ar Jūsu maksājumu saistītos personas datus var pārsūtīt maksājumu pakalpojumu sniedzējiem Jūsu maksājumu apstrādei.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Tikmēr, kamēr Jūs pie mums iepirksieties. Ja trīs gadus neveiksiet nekādus darījumus, mēs izdzēsīsim vai padarīsim anonīmus Jūsu personas datus, ja vien atbilstoši likumam mums tie nav jāuzglabā ilgāk.
Ja veiksiet pirkumu kā viesis, mēs saglabāsim Jūsu datus vienu gadu no darījuma datuma.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Mums ir nepieciešama šī informācija, lai mēs varētu izpildīt savas līgumsaistības — nordošināt Jūsu tiešsaistē veikto pasūtījumu; lai mēs varētu apstrādāt informāciju par veselību vai skaistumkopšanu vai diagnostikas datus, mums nepieciešama Jūsu piekrišana.

 
Health & Beautycard Loyalty Programme
Drogas Pastāvīgo klientu programma
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas tālruņa numurs vai mobilā tālruņa numurs, informācija par mūsu Pastāvīgo Klientu programmas ietvaros pasūtītajiem produktiem, ar Pastāvīgo klientu programmu saistītie darījumi, konta statuss un informācija par piešķirtajiem un iztērētajiem punktiem, maksājumu dati (t. i., bankas dati), maksājumu vēsture un vecums.

Kāds ir apstrādes nolūks?

Visu pakalpojumu nodrošināšana Pastāvīgo Klientu programmas ietvaros, tai skaitā ekskluzīvu piedāvājumu un punktu piešķiršanas nodrošināšana.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Tikmēr, kamēr piedalāties mūsu Pastāvīgo klientu programmā. Ja trīs gadus neveiksiet nekādus darījumus, mēs izdzēsīsim vai padarīsim anonīmus Jūsu personas datus, ja vien atbilstoši likumam mums tie nav jāuzglabā ilgāk.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Reģistrējoties mūsu Pastāvīgo klientu programmai, Jūs pilnvarojat mūs apstrādāt savus personas datus, lai mēs varētu sniegt Jums visus pakalpojumus Pastāvīgo klientu programmas ietvaros (izpildīt līgumu).

 
Fraud prevention and other administrative services, such as registration
Prettiesisku darbību novēršana un atklāšana citi administratīvie pakalpojumi, piemēram, reģistrācija
 

Kādus Personas datus mēs varam apkopot?

Vārds, uzvārds, uzruna, pasta adrese, e-pasta adrese, mājas tālruņa numurs vai mobilā tālruņa numurs, informācija par veselību vai diagnostikas dati, , maksājumu dati (t. i., bankas dati), maksājumu vēsture un vecums.

Kāds ir apstrādes nolūks?

Administratīvo pakalpojumu sniegšana, tai skaitā jebkuru Jūsu mums iesniegto pieteikumu par pakalpojumu sniegšanu apstrāde ar nolūku novērst un atklāt prettiesiskas darbības vai citus noziegumus, pārbaudot Jūsu identitāti un kredīta/maksājumu statusu, vai norādījumu par maksājumu veikšanu apstrāde. Ar Jūsu maksājumu saistītos Personas datus var nosūtīt maksājumu pakalpojumu sniedzējiem Jūsu maksājumu apstrādei vai policijai, lai novērstu vai atklātu prettiesiskas darbības.

Cik ilgi mēs saglabājam Jūsu Personas datus?

Tikmēr, kamēr Jūs pie mums iepirksieties. Ja trīs gadus neveiksiet nekādus darījumus, mēs izdzēsīsim vai padarīsim anonīmus Jūsu personas datus, ja vien atbilstoši likumam mums tie nav jāuzglabā ilgāk.

Kāds ir šīs datu apstrādes juridiskais pamatojums?

Prettiesisku darbību novēršanai un atklāšanai, lai garantētu Jūsu identitātes un darījumu drošību (interešu līdzsvarošanai ar mūsu interesi novērst un atklāt prettiesiskas darbības un aizsargāt savus klientus).

Mēs sniedzam citus administratīvos pakalpojumus ar nolūku nodrošināt attiecīgos to pamatā esošos pakalpojumus (izpildīt līgumu).

 

6.2 Sīkfaili un līdzīgas tehnoloģijas

Mēs izmantojam sīkfailus un līdzīgas tehnoloģijas (turpmāk — „Sīkfaili”) ar nolūku uzlabot mūsu produktu pārdošanu un Jūsu pieredzi mūsu Vietnēs, apkopojot datus par to, kā Jūs lietojat mūsu Vietnes. Daži no mūsu lietotajiem Sīkfailiem ir nepieciešami Vietnes pamatfunkciju nodrošināšanai, piemēram, lai varētu droši pieteikties vai atcerēties, kurā pasūtījuma veikšanas posmā esat, tomēr mēs izmantojam arī Sīkfailus, kas mums ļauj analizēt vietnes lietojumu (lai mēs varam analizēt un uzlabot vietnes darbību), un reklāmas Sīkfailus, ko reklāmas uzņēmumi lieto Jūsu interesēm atbilstošu reklāmu nodrošināšanai.

Mēs varam arī pielāgot savas Vietnes un produktus Jūsu interesēm un vajadzībām, apkopojot informāciju par Jūsu ierīci un sasaistot to ar Jūsu Personas datiem, lai varētu jums nodrošināt vislabāko tīmekļa lietošanas pieredzi mūsu Vietnēs.

Google Analytics lietošanai mēs esam izveidojuši pakalpojumu Jūsu IP adreses padarīšanai par anonīmu uzreiz pēc datu saņemšanas Analytics Collection Network https://support.google.com/analytics/answer/2763052?hl=en un pirms datu uzglabāšanas un apstrādes. Lai atteiktos no Google Analytics nodrošinātās izsekošanas visās tīmekļa vietnēs, lūdzu, atveriet vietni http://tools.google.com/dlpage/gaoptout..

Jūs varat apskatīt papildinformāciju par mūsu lietotajiem sīkfailiem un mainīt savus iestatījumus Sīfailu lietošanas rīkā mūsu Vietnēs. Lūdzu, ņemiet vērā, ka bez sīkfailiem Jums var nebūt iespējas izmantot visas mūsu Vietņu vai tiešsaistes pakalpojumu funkcijas.

6.3 Tavi dati Drogas aplikācijā

Mūsu lietotnē netiek apkopoti vai uzglabāti ar tālruni uzņemti attēli. Mēs lūgsim iespējot atsevišķas atļaujas, lai mūsu lietotne varētu atvērt Jūsu tālruņa kameru. Ja pārdomāsiet, jebkurā laikā varēsiet tās atsaukt, mainot iestatījumus savā ierīcē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šo atļauju noraidīšana vai izslēgšana ierobežos funkcijas, ko varēsiet izmantot mūsu lietotnē. Mēs izmantojam Jūsu tālrunī jau iekļauto sejas atpazīšanas tehnoloģiju (piemēram, TrueDepth API), lai lietotnē radītu paplašinātās realitātes efektus. Mēs neizpaužam informāciju trešajām personām, neuzglabājam un nekādā citā veidā neapstrādājam datus, kuriem mēs piekļūstam un izmantojam, izmantojot šo tehnoloģiju.

7
AR KO MĒS KOPĪGOJAM JŪSU PERSONAS DATUS?

7.1 Mūsu pakalpojumu sniedzēji
 

Mēs kopīgosim Jūsu Personas datus ar šādiem datu apstrādātājiem (t. i., pakalpojumu sniedzējiem, kuri mums palīdz veikt iepriekš norādītos uzdevumus):

 • ar attiecīgajiem ASW Group uzņēmumiem un CK Hutchison meitasuzņēmumiem, kuri palīdz veikt klientu attiecību pārvaldību un analīzi [it īpaši AS Watson (Health and Beauty UK) Ltd.];
 • ar attiecīgajiem ASW Group uzņēmumiem un uzticamām trešajām pusēm, kuras tieši atbalsta mūsu reklāmas aktivitātes, Vietņu administrēšanu un Pastāvīgo klientu programmu, it īpaši [AS Watson (Health and Beauty Continental Europe) B.V.] saistībā ar IT pārvaldību (viesošanu, uzturēšanu un pārbaudīšanu);
 • ar trešajām pusēm, kuras palīdz mums apstrādāt un analizēt Jūsu Personas datus, sniedzot mums informāciju par ar Jūs potenciāli interesējošu preču un pakalpojumu ieteikšanu saskaņā ar iepriekš norādīto 5.1. punktu;
 • ja pasūtīsiet kādu mūsu preci vai pakalpojumu — ar uzticamām trešajām pusēm, kas nodrošinās maksājuma veikšanu un Jūsu pasūtīto preču un pakalpojumu piegādi. Ja vien nesniegsiet mums šādu piekrišanu, šīm uzticamajām trešajām pusēm nebūs tiesību izmantot jūsu Personas datus nekādā citā veidā, un mums būs jāizmanto atbilstoši tehniskie un organizatoriskie līdzekļi Jūsu Personas datu aizsardzībai.

Šiem apstrādātājiem ir jāievēro stingras prasības saskaņā ar attiecināmajiem tiesību aktiem par datu aizsardzību un jārīkojas ar Jūsu Personas datiem tikai mūsu interesēs un atbilstoši noteiktajiem augstajiem IT drošības standartiem.

7.2 Citi saņēmēji

Mēs kopīgojam Jūsu Personas datus ar tālāk norādītajām trešajām pusēm, kas apstrādā Jūsu datus saviem nolūkiem (t. i., šīs trešās puses nav datu apstrādātāji; tās drīzāk izmanto Jūsu Personas datus savās interesēs vai arī Jūsu sniegtās piekrišanas dēļ):

 • ieinteresētās trešās puses (kas nav ASW Group attiecīgie uzņēmumi un CK Hutchison meitasuzņēmumi), kas nosūtīs Jums mārketinga sūtījumus, bet tikai tad, ja būsiet piekritis tos saņemt;
 • tiesībaizsardzības vai citas iestādes, ja mums tas ir jādara saskaņā ar tiesību aktiem, saņemot atbilstošu pieprasījumu par Jūsu Personas datu atklāšanu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs nekādā gadījumā nekopīgosim Jūsu Personas datus ar sociālo tīklu platformām. Veicot ar apmeklētāju skaita palielināšanu vai atbilstošu klientu atrašanu saistītas darbības tādās sociālo tīklu platformās kā Facebook vai Google, Personas dati pirms pārsūtīšanas vienmēr tiek padarīti anonīmi. Ja nākotnē tiks veiktas kādas izmaiņas un mēs vēlēsimies kopīgot Jūsu Personas datus ar kādu sociālo tīklu platformu, mēs lūgsim Jūsu piekrišanu.

7.3 Jūsu Vietnes lietojuma datu kopīgošana

Ar Jūsu piekrišanu mēs kopīgosim Vietnes lietojuma datus ar uzticamām trešajām pusēm (piem., reklāmdevējiem, reklāmas aģentūrām, reklāmas tīkliem, datu apmaiņas nodrošinātājiem utt.), lai varētu Jums piedāvāt pielāgotu un Jūs interesējošu saturu, pamatojoties uz Jūsu iepriekšējo aktivitāti mūsu Vietnē. Šīs uzticamās trešās puses var iestatīt savus pašu Sīkfailus, tīmekļa bāksignālus un līdzīgas izsekošanas tehnoloģijas Jūsu ierīcē ar nolūku nodrošināt pielāgotu saturu un reklāmu, kad Jūs apmeklējat mūsu attiecīgās Vietnes. Lūdzu, skatiet 6.2. sadaļā papildinformāciju par Sīkfailiem un kā atteikties no tiem.

Jūs varat arī apmeklēt vietni www.youronlinechoices.com un izvēlēties, kuri no uzņēmumiem var nodrošināt pielāgotas reklāmas.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka pat tad, ja atteiksieties, Jūs varat saņemt no mums vispārīgu reklāmu, pamatojoties uz Jūsu Vietnes lietojuma informāciju.

8
UZ KURĀM VALSTĪM MĒS PĀRSŪTĀM JŪSU PERSONAS DATUS?

 

Daudzas mūsu uzticamās trešās puses un grupas uzņēmumi atrodas valstīs, kurās nodrošināts atbilstošs datu aizsardzības līmenis, piemēram, Eiropas Ekonomikas zonā (turpmāk — „EEZ”).

Mēs nosūtām Jūsu datus arī uz Ukrainu (kur notiek mūsu tīmekļa vietņu izstrāde), ASV un Indiju (kur daži mūsu piegādātāji saņem operāciju uzskaites pakalpojumus) un Kanādu (kur atrodas daži mūsu piegādātāji, kuri mums nodrošina datu analīzes un personalizācijas pakalpojumus).

Ja mums ir jāpārsūta Jūsu Personas dati kādai uzticamai trešajai pusei vai grupas uzņēmumam, kas atrodas kādā valstī, kurā tiesību akti par datu aizsardzību nenodrošina tādu pašu aizsardzības līmeni, mēs nodrošinām atbilstošus datu aizsardzības pasākumus, paļaujoties uz tādiem likumīgiem līdzekļiem kā līguma standartklauzulas.

Papildinformāciju par pārsūtīšanas mehānismu var saņemt no mūsu datu aizsardzības inspektora (skatiet kontaktinformāciju 2. punktā).

9
CIK ILGI MĒS APSTRĀDĀSIM JŪSU PERSONAS DATUS?

 

Mēs saglabāsim Jūsu Personas datus tikai līdz brīdim, kad būs izpildīti tie iepriekš minētie nolūki, kuros mēs Jūsu Personas datus esam apkopojuši un saņēmuši, un kad būs beigušās tiesību aktos noteiktās prasības šos ierakstus saglabāt, kā plašāk paskaidrots 6.1. punktā.

10
KĀDAS IR JŪSU TIESĪBAS?

 

Ja ir izpildītas noteiktas prasības, Jums ir tiesības:

 • saņemt no mums informāciju, vai mēs apstrādājam Jūsu Personas datus un, ja piemērojams, piekļūt saviem datiem;
 • izlabot savu Personas datu neprecizitātes;
 • izdzēst Personas datus;
 • iebilst pret Personas datu apstrādi;
 • ierobežot Personas datu apstrādi
 • izmantot Personas datu pārvedamību — saņemt Personas datus, ko esat mums nodrošinājis strukturētā, parasti lietotā un mašīnlasāmā formātā, kā arī pārsūtīt tos citam datu pārzinim.

Vairāk par šīm tiesībām varat uzzināt šeit:http://www.dvi.gov.lv/lv/ .Ja vēlaties izmantot savas tiesības, lūdzu, sazinieties ar datu aizsardzības inspektoru (skatiet kontaktinformāciju 2. punktā) vai sazinieties ar mūsu klientu apkalpošanas nodaļas darbiniekiem, zvanot uz tālruņa numuru +371 80008030

Ņemiet vērā, ka, lai pārtrauktu saņemt mūsu sūtītos mārketinga sūtījumus, Jums nav jāsazinās ar mūsu datu aizsardzības inspektoru. Jūs varat atteikties no šādu sūtījumu saņemšanas, atverot Privātuma iestatījumus sadaļā „Mans profils” (ja Jums tāds ir), atsakoties tieši saņemtajos sūtījumos, vai sazinoties ar klientu apkalpošanas nodaļas darbiniekiem, piezvanot uz tālruņa numuru +371 80008030

11
VAI ES VARU ATSAUKT SAVU PIEKRIŠANU PERSONAS DATU APSTRĀDEI?

 

Ja Jūsu piekrišana ir juridiskais pamatojums Jūsu Personas datu apstrādei, Jūs varat atsaukt savu piekrišanu:

 • mārketinga sūtījumiem: pierakstoties savā profilā un mainot iestatījumus sadaļā „Privātuma iestatījumi” vai izmantojot atteikšanās saiti jebkurā mūsu mārketinga sūtījumā;
 • sīkfailu lietošanai: izmantojot Sīkfailu lietošanai rīku, kas atrodas mūsu Vietņu apakšā;
 • citiem nolūkiem: nosūtot mums e-pastu uz adresi privacy@drogas.lv vai zvanot mūsu Klientu apkalpošanas nodaļas darbiniekeim, kā norādīts 10. punktā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šīs piekrišanas atsaukšana neietekmē pirms šīs atsaukšanas veiktās apstrādes likumību.

12
VAI ES VARU IESNIEGT SŪDZĪBU DATU AIZSARDZĪBAS IESTĀDĒM?

 

Ja domājat, ka mūsu veiktā Personas datu apstrāde pārkāpj tiesību aktos par datu aizsardzību noteiktās prasības, varat iesniegt sūdzību kompetentajai uzraudzības iestādei Jūsu mītnes vai darba vietas valstī vai šī Vispārīgās datu aizsardzības regulas iespējamā pārkāpuma izdarīšanas valstī.

13
KĀ MĒS AIZSARGĀJAM JŪSU PERSONAS DATUS?

 

Mēs uzturam atbilstošus tehniskos un organizatoriskos pasākumus Jūsu sniegto Personas datu aizsardzībai ar nolūku novērst Jūsu Personas datu nelikumīgu iznīcināšanu, pazaudēšanu, mainīšanu vai nesankcionētu izpaušanu un piekļuvi Jūsu Personas datiem.

14
VAI MĒS VARAM MAINĪT SAVU PRIVĀTUMA POLITIKU?

 

Mēs varam laiku pa laikam mainīt šo Privātuma politiku, publicējot tās atjauninātu versiju šeit. Mēs iesakām Jums bieži apmeklēt šo sadaļu, lai Jūs vienmēr būtu informēts.