Mazgā rokas pareizi!

Nr. 1 projekts par roku mazgāšanu šogad svin jau 10 gadu jubileju!

Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, kas bērnam būtu jāapgūst no mazotnes jau ģimenē, diemžēl daudzi bērni ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet pat nevēlas to darīt. Taču mediķi ir pierādījuši, ja regulāri un pareizi netiek mazgātas rokas, cilvēks var saslimt ar neskaitāmām slimībām, tostarp caureju, gripu un hepatītu.

Tādēļ, lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā iemācītu pareizas un regulāras roku mazgāšanas nozīmīgumu, 2014. gada oktobrī AS Drogas pirmie radīja korporatīvās sociālās atbildības projektu Vispasaules roku mazgāšanas dienas aktualizēšanai Latvijā, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 15. oktobrī.

Projekta ietvaros radīti īpaši tēli – Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs, kuri atraktīvā veidā bērnus māca apgūt pareizas roku mazgāšanas principus. Projekta desmit gadu pastāvēšanas laikā esam viesojušies neskaitāmos bērnudārzos, dāvinājuši tūkstošiem ziepīšu un radījuši izglītojošus materiālus – gan darba lapas bērniem, gan materiālus pedagogiem un vecākiem, kas ir kā labs palīgs, lai bērnam iemācītu regulārus roku higiēnas paradumus.

Projekts un tā materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar Veselības inspekciju, Slimību profilakses un kontroles centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

Visas šīs aktivitātes nebūtu iespējamas bez Drogas brīvprātīgo atbalsta un palīdzības – projektā ik gadu iesaistās 80% darbinieku no biroja un veikaliem visā Latvijā, organizējot ciemošanos katrā bērnudārzā, gatavojot paciņas ar materiāliem, iejūtoties Burbulītes un Mikroba tēlu lomās, pūšot burbuļus, kļūstot par dīdžejiem un fotogrāfiem.

Projekts ir arī daļa no Drogas mātes kompānijas AS Watson Group filantropijas programmas Project LOL jeb Lots of Love, Lots of Laughs, kas izveidota, lai sabiedrībai sniegtu palīdzību trīs pamatgrupās – veselības aprūpē, izglītībā un sabiedrības aprūpes aktivitātēs. Vairāk informācijas Project LOL mājas lapā.