Iemīļotie Dzintars saules aizsargkrēmi Jūrmala un SOS balzams atkal pieejami

15. maijā visā Latvijā tika oficiāli atklāta peldsezona, kas nozīmē, ka arī vasaras laiskās dienas pludmalē un aktīvā atpūta uz ūdens un pie dabas ir gluži tepat aiz stūra. Taču kā katru gadu siltajā vasaras sezonā ir svarīgi atcerēties un padomāt par ādas aizsardzību pret tiešajiem un netiešajiem saules stariem.

Kosmētikas zīmola DZINTARS trīs dažādu aizsardzības līmeņu balzami pasargās ādu no saules nelabvēlīgās ietekmes, bet pēc sauļošanās ādu nomierinās, mitrinās un atjaunos SOS balzams, kas vienlaikus palīdzēs saglabāt iedegumu ilgāk.

Sērijas JŪRMALA aizargbalzamu sastāvā ir saules aizsargfiltri un antioksidanti, kas nodrošina vidēju, augstu vai ļoti augstu aizsardzību pret saules apdegumiem un ādas priekšlaicīgu novecošanos, ko izraisa uzturēšanās saulē. Aizsargbalzamu un SOS balzama sastāvā ir pantenols un alveja, kas veicina ādas atjaunošanos, kā arī antioksidants dietons, kas novērš brīvo radikāļu kaitējumu ādai. SOS līdzekļa sastāvā ir arī kakao sviests, kokosa un smiltsērkšķu eļļas, E vitamīns. Šīs vielas intensīvi bagātina un baro ādu, sniedz efektīvu palīdzību pēc pārmērīgas saules iedarbības. SOS balzams palīdzēs ātri nomierināt ādu, mitrināt to un saglabās dabīgo iedegumu ilgāk.

Aizsargbalzami ir bagātīgi jāuzklāj uz ādas apmēram 15-20 minūtes pirms sauļošanās sākuma, tos ir jāatjauno pēc katras peldēšanās. Savukārt, SOS krēms ir bagātīgi jāuzklāj uz apsārtušām ādas zonām pēc sauļošanās.

Sērija JŪRMALA:

Vidējas aizsardzības sauļošanās aizsargbalzams SPF 15 UVA+UVB, 125 ml

Augsta aizsardzības sauļošanās aizsargbalzams SPF 30 UVA+UVB, 125 ml

Ļoti augstas aizsardzības sauļošanās aizsargbalzams SPF 50+ UVA+UVB 125 ml

Nomierinošs SOS balzams pēc sauļošanās, 125 ml

DZINTARS kosmētikas ražotājs H.A.Brieger kopā ar ādas eksperti, dermatoloģi dr. med. Kristīni Azarjanu apkopojis vairākas atziņas par to, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas, atrodoties saulē, kas mūsu ādai nepatīk un nenāk par labu.

IZPLATĪTĀKĀS KĻŪDAS SAULĒ IR:

NEATJAUNOT SAULES AIZSARGLĪDZEKĻUS

Sargājot ādu no saules, ir jāievēro viens pamatprincips – atjaunot aizsardzību ik pēc 2 stundām un pēc peldēšanās. Šis ir princips, par kuru dr. Azarjana vēlas atgādināt atkal un atkal: “Cilvēki bieži aizmirst atjaunot saules aizsargkrēmu ik pēc 2 stundām. Pat ja neesam pludmalē, mēs svīstam un ikviena krēma efektivitāte mazinās.”

Saules aizsarglīdzekļi neiedarbojas uzreiz – tos nepieciešams uzklāt vismaz pusstundu pirms iziešanas saulē. Tāpat svarīgi neklāt saules aizsargkrēmu virs pūdera, pūderkrēma vai citas dekoratīvās kosmētikas. Pat ja tiek lietota dekoratīvā kosmētika, SPF filtri ir svarīgi, tādēļ šādiem gadījumiem ir radīti īpaši spreji, kas ir viegli un kurus var lietot virs kosmētikas.

LIETOT NEPAREIZUS FILTRUS

Izvēloties saules aizsarglīdzekļus, nepieciešams pievērst uzmanību, lai tas ietver aizsardzību pret abu veidu stariem – ultravioletajiem stariem A un ultravioletajiem stariem B. A stari rada ādas novecošanās problēmas, bet B stari var radīt mutācijas un izraisīt ādas vēzi. Tāpat jāvērtē, kāda veida ekstrakti ir pievienoti un piemēroti Jūsu ādas tipam un stāvoklim. Piemēram, alveja, pantenols, kokoseļļa, smiltsērkšķu eļļa mitrina un labvēlīgi iedarbojas uz ādu.

Lai efektīvi pasargātu savu ādu, jāizprot SPF filtru darbība. Ja izvēlas saules aizsargkrēmu ar filtru 15, tas pasargā ādu no saules staru iedarbības par 93%, ja 30 – 97%, bet ja 50 – 98%.

Īpaša uzmanība ir jāpievērš bērnu ādai. Saules aizsargkrēmu parasti var lietot bērni no 3 gadu vecuma un bērniem noteikti ir jāizvēlas visaugstākās aizsardzības filtrs. Līdz 6 mēnešu vecumam zīdainim atklātā saulē nevajadzētu uzturēties vispār.

Saules aizsargkrēmi ar SPF filtru 50, ir obligāti cilvēkiem ar ādas pigmentāciju. Pigmentāciju var izraisīt un ietekmēt dažādi faktori – vecums, hormonālas izmaiņas, dažādas ādas procedūras, medikamentu lietošana, traumas, ķirurģiskas manipulācijas u.c. Lai konstatētu, kāda veida pigmentācija ir vērojama uz ādas, ir nepieciešams apmeklēt dermatologu un veikt pārbaudes. Tomēr, neskatoties uz pigmentācijas veidu, ja cilvēks ārstē pigmentāciju, tad sauļoties nedrīkst. Tas nozīmē, ka, arī ejot uz darbu un no darba uz mājām, vai citās ikdienas gaitās, nedrīkst iziet bez saules aizsargkrēma, kura filtrs ir vismaz 50. Arī pigmentācijas profilaksei ir jālieto aizsargkrēms ar SPF 50.

ATTEIKTIES NO SAULES AIZSARGLĪDZEKĻIEM D VITAMĪNA DĒĻ

Dr. Arzjana norāda: “Man nereti nākas uzklausīt viedokli par to, ka āda saulē netiek aizsargāta, jo saules aizsarglīdzekļi ir barjera, kas neļauj uzņemt D vitamīnu ar sauļošanas palīdzību. Tas ir mīts, jo pētījumos ir pierādīts – ja mēs trīs reizes nedēļā 10 minūtes atrodamies saulē, saules neaktīvajā periodā, tad šīs 3 reizes nedēļā nodrošina pietiekamu D vitamīna sintēzi. No veselības viedokļa vairāk jāuztraucas par vēža risku, jo D vitamīnu ir iespējams uzņemt arī iekšķīgi.”

PĀRSTĀT LIETOT SAULES AIZSARGKRĒMUS, KAD IEGŪTS PIRMAIS IEDEGUMS

Pat ja āda jau ir apradusi ar sauli un ieguvusi pirmo iedegumu, tā tāpat ir jāturpina aizsargāt gan no vēža riskiem, gan fotonovecošanās procesiem. Var apsvērt iespēju par SPF filtra samazināšanu, tomēr pilnībā atteikties no saules aizsarglīdzekļiem nav pareizi.

SAUĻOTIES NEPIEMĒROTĀ LAIKĀ

Visdrošākā formula ir nesauļoties no 10 rītā līdz 4 pēcpusdienā, bet izmantot rīta stundas un vēlas pēcpusdienas, kā arī izmantot saules aizsargkrēmu, kuru atkārtoti uzklāt ik pēc 2 stundām.

Dr. Azarjana norāda: “Dodoties sauļoties vai vienkārši saulē, cilvēkiem ir jāapzinās, ka pat mākoņainā laikā ir jāievēro vairāki pamatprincipi ādas kopšanā un aizsardzībā. Pirmkārt, pareiza saules aizsardzības kosmētikas izvēle. Otrkārt, pareiza rīcība ar to. Piemēram, DZINTARS saules līnijas produktos tiek izmantots antioksidants dietons, kas nāk no medicīnas, bet kosmētikā tiek izmantots reti. To izgudroja latviešu ķīmiķis, habilitēts ķīmijas doktors, profesors Gunārs Duburs, tas tika patentēts kā ļoti aktīvs antioksidants, radioprotektors, ādas aizsardzībai profilaktiski un ārstējoši pret Rtg starojumu, veselo audu aizsardzību apstarošanas procesos, pret UV starojumu ozona slāņa sarukšanas dēļ, pret termiskiem apdegumiem. DZINTARS produkti ir vieni no retajiem kosmētikas tirgū, kas sekmīgi un ilgstoši izmanto dietonu ādas aizsardzībai. Turklāt ar kosmētikas  lietošanu vien nepietiek – ir arī jārīkojas atbildīgi. Mani novērojumi liecina, ka kļūdas, kuras cilvēki pieļauj, atkārtojas atkal un atkal un ir diezgan līdzīgas, tāpēc aicinu ikvienu šovasar atbildīgi izturēties pret savas ādas labsajūtu un veselību.”