Ieteikumi zobu pastas izvēlē no sertificētas zobu higiēnistes

Dr. Beatrise Lase, sertificēts zobu higiēnists ar vienpadsmit gadu pieredzi stomatoloģijā. Specializējas mutes dobuma profilaksē un bērnu zobu higiēnā. Lasījusi lekcijas stomatologiem un zobu higiēnistiem Rīgas Stradiņa universitātē mutes dobuma veselības profilaksē. Piedalījusies zinātniskos pētījumos par zobu tīrīšanu un tehniku.

Kāpēc regulāri jānotīra zobu aplikums?

Cilvēki ikdienā ar pārtiku uzņem miltus, cukurus un cietes. Mutes dobumā dzīvojošās baktērijas arī labprāt pārstrādā šīs barības vielas un izražo zobu aplikumu, kas ir PH skāba, bakteriāla vide. Smaganu kabatās pievienojās arī anaerobas baktērijas, kam piemīt savs specifisks aromāts, kas rada nepatīkamu elpu un smaganu asiņošanu. Ilgstoši atrodoties uz zobu virsmām, aplikumam no siekalām pievienojas sāļi un minerāļi. Līdzīgi kā tējkannai sildelements apaug ar kaļķakmeni, kas atrodams ūdens sastāvā, šādu ūdeni mēs dzeram un šie minerāļi sistēmiski nonāk organismā, izdaloties caur siekalu dziedzeriem. Īpaši mineralizēti ir zemmēles siekalu dziedzeri, tādēļ apakšzobi no mēles puses visātrāk apaug ar zobakmeni.

Kāpēc zobakmeni nav iespējams notīrīt mājas apstākļos?

Mutes dobuma kopšanas līdzekļiem kategoriski nebūtu vēlams pievienot spēcīgas skābes, dēļ mīkstajiem audiem un perio saitītēm, kas notur smaganu pie zoba, bet paaugstinātas skābes ietekmē atraujas un smaganas var sākt atkāpties. Tādēļ ir regulāri mehāniski jānotīra aplikums, lai tas nepaspēj mineralizēties – sacietēt, un neveidojas smaganu kabatas. Ja cilvēks divas reizes dienā pareizām kustībām notīrīs zobu aplikumu un izdiegos zobu starpas, tad zobakmens nepaspēs izveidoties, kā arī neveidosies kariess, jo nebūs skābes, kas demineralizētu zobu emalju. Ir ļoti būtiski pievērst uzmanību fluorīdiem, kas atrodami zobu pastas sastāvā. Fluorīdus apzīmē ar ppm un kopējais vēlamais daudzums būtu 1450 ppm.   

Kur var redzēt fluorīdu daudzumu zobupastas sastāvā?      

Tūbiņas aizmugurē, lasot sastāvu, pievēršam uzmanību ppm vienībām. Nereti var tikt kombinēti divi dažādi fluorīdi, piemēram, alvas fluorīds un nātrija fluorīds. Fluorīdu loma mutes dobuma kopšanā ir ļoti nozīmīga, jo, fluorīdu joniem piesaistoties emaljas kristāliem, zobi tik ātri nespēs demineralizēties skābju ietekmē un būs pasargāti no kariesa.     

Kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties zobu pastu?

Izvēloties zobu kopšanas līdzekļus, plašā klāsta dēļ nereti pacienti apjūk. Der zināt trīs pamata lietas sastāvā, kam jāpievērš uzmanība:

  1. fluorīdiem, lai mineralizētu emalju un pasargātu no skābju radītās ietekmes;
  2. putojošajai vielai – laurilsulfātam, kas palīdz fluorīdus nogādāt grūti aizsniedzamās virsmās;
  3. nelielam abrazīvam, lai mehāniski būtu ērtāk notīrīt aplikumu. Tas var būt nātrija bikarbonāts, sodas abrazīvās daļiņas, ogles daļiņas uc.

Oral-B zobu pastas tiek izgatavotas daudzkārtēju klīnisko pētījumu rezultātā, laboratorijās, kas gadiem analizē zinātniskos pierādījumus par efektīvu zobu kopšanu un mutes dobuma profilaksi. Šos pētījumus var apskatīt www.cocranelibrary.com un rast atbildes jebkuram jautājumam, kurš radies saistībā ar zobu kopšanas līdzekļu sastāvu. Pateicoties šiem ilggadējiem pētījumiem, Oral-B sastāvs ir rūpīgi izveidots, lai visefektīvāk apkarotu aplikuma veidošanos un rūpētos gan par mutes dobuma mīkstajiem, gan cietajiem audiem. Oral-B zobu pastas:

🦷 Lieliski palīdz noņemt virsmas pigmentāciju

🦷 Novērš smaganu asiņošanu

🦷 Notīra mīksto zobu aplikumu

🦷 Novērš smaganu kabatu veidošanos   

🦷 Pasargā no kariesa veidošanās

🦷 Pasargā no nepatīkamas elpas

Ilgstoša Oral-B Pro-Expert zobu pastas lietošana

Ilgstoši lietojot zobu pastu, kas ir piemērota tieši pacienta vajadzībām, zobu emalja remineralizējas, atbrīvojas no zobu krāsainā aplikuma, pateicoties nelielai abrazivitātei, samazinās smaganu kabatas un zoba starpās un grūti pieejamās virsmās tiek nogādāti fluorīdi, neļaujot veidoties kariesam. Tiek nodrošināta zobu aizsardzība un mineralizācija visas dienas garumā. 

Ja nebūs aplikums, nebūs skābes, zobu emalja nedemineralizēsies un neveidosies kariess. Nebūs nepieciešamības invazīvai zobārstniecībai un pietiks ar mutes dobuma profilaksi. Nav aplikuma – nav zobgraužu!

Pacientiem, kuri pareizi piemeklē zobu kopšanas līdzekļus un pielieto korektu tīrīšanas tehniku, neveidojas zemsmaganu aplikums, neveidojas smaganu kabatas, gingivīts un nav problēmu ar nepatīkamu elpu.

Izvēlies savu Oral-B Pro-Expert zobu pastu:

Showing > of results