Ilgtspējīgāka nākotne? Tā sākas ar mums!

Dzīvot ilgtspējīgi ir atslēga uz labāku nākotni ikvienam no mums. Mūsu rīcībai šodien piemīt spēks pozitīvi ietekmēt rītdienas pasauli – un katram no mums ir sava loma tajā, lai veicinātu pārmaiņas mūsu planētas labā.

Ar maziem soļiem lielam mērķim!

Katram atsevišķi veicot nelielas pārmaiņas, mēs kopā varam radīt būtisku un paliekošu ietekmi uz mūsu sabiedrību. Tā var būt izvēle, kas izdarīta par labu produktiem pārstrādātā iepakojumā, vai ūdens patēriņa kontrole – ir daudz veidu, kā varat veikt nelielas izmaiņas savā ikdienā, kas var sniegt pienesumu lielākai ietekmei. Iedomājieties to šādi: ja viens cilvēks saīsina dušā pavadīto laiku tikai par vienu minūti, viņš ietaupa astoņus litrus ūdens. Bet ja to pašu dara 1000 cilvēku? Kopā tas ir 8000 litru ietaupījums. Katram ieguldījumam ir nozīme – un kopējā ietekme ir milzīga!

10 MAZIE SOĻI CEĻĀ UZ ILGTSPĒJĪGĀKU DZĪVI

Mazgājies ar sirdi un dvēseli

Lai noteiktu sev laika limitu, izmanto savu iecienītāko 4 minūšu garu dziesmu. Karsta duša minūtes garumā rada tādu pašu izmešu daudzumu kā 1 km brauciens ar mašīnu. Ir iespēja samazināt šo laiku? Gandrīz tikpat laba sajūta kā dejojot!

Veicini plastmasas pārstrādi

Izvēlies produktus iepakojumā, kas izgatavots no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem. Jo lielāks to īpatsvars iepakojumā, jo labāk. Tā ir laba sajūta, kad pērkam pudeli, kas patērē līdz pat 88% mazāk enerģijas nekā pudele, kas pilnībā izgatavota no jaunas plastmasas.

Dod priekšroku dabiskajam

Aizmirsti par fēnu un ļauj matiem izžūt dabiski. Matu žāvēšana ar fēnu stundas garumā ir līdzvērtīga ieslēgtam TV 40 stundas pēc kārtas. Tā ietaupīsi arī laiku – un  ļausi vaļu savām sprogām!

Nepērc pārmērā

Izmanto tikai tik daudz produkta, cik nepieciešams. Lielākoties pietiek ar šampūnu nelielas monētas lielumā. Ja neizšķērdē produktu, laika gaitā pērc mazāk. Labāk Tev, labāk arī planētai.

Mazāk ir labāk

Ja nemazgā zobus, atrodoties dušā, tiek ietaupīts daudz ūdens. Citādi tas var paildzināt dušā pavadīto laiku līdz pat divām minūtēm. Tie katru reizi ir papildu 12 litri ūdens!

Iepērcies ar sirdi

Pārstrādātas plastmasas iegāde palīdz saglabāt plastmasu apritē. Piemēram, mūsu Schauma pārstrādātās plastmasas iepakojums katru gadu ietaupa 2000 tonnu jaunas plastmasas

Rūpējies par matiem

Lieto sauso šampūnu, lai uzsūktu taukvielas un saglabātu matu svaigumu. Tas ietaupa laiku un padara dušu īsāku. Tas arī nozīmē, ka tērē mazāk naudas produktiem un mazāk laika, veidojot matus no rīta. Ja ietaupīsi piecas minūtes dušā, ietaupīsi arī 30 litrus ūdens

Izlieto līdz pēdējai pilītei
Iegūsti vairāk no katras pudeles, apgriežot to otrādi – vai pat mēģini to pārgriezt! Pudelē paliek 17–25% produkta, kas nonāk atkritumos. Labāk Tev, labāk arī planētai.

Ripo gudri

Paņem velosipēdu un atstāj automašīnu mājās. Braucot ar velosipēdu, nevis ar automašīnu, kas izmanto fosilo degvielu, vienā braucienā var samazināt izmešu apjomu vairāk nekā 30 reizes un aptuveni 10 reizes, ja Tev ir elektroautomobilis. Labi videi – un labi Tavai veselībai.

Izbaudi ūdens plūsmu

Neatkarīgi no tā, vai izmanto parastu dušas galvu vai jaudīgu dušu, Tu patērē no 12 līdz 15 litriem ūdens minūtē. Tas ir daudz ūdens! Mazas plūsmas dušas galva patērē aptuveni sešus litrus minūtē. Tas ir uz pusi mazāks ūdens patēriņš, taču duša joprojām sniedz lielisku sajūtu.

Arī mēs Henkel esam ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni!

Līdz 2030. gadam Henkel esam apņēmušies:

  • ražot, izmantojot 100% zaļo enerģiju
  • nodrošināt, ka dabā nonāk nulle plastmasas atkritumu
  • kļūt klimatam labvēlīgiem savā darbībā
  • nodrošināt, ka 100 % mūsu iepakojuma materiālu ir paredzēti otrreizējai pārstrādei un atkārtotai izmantošanai.

Tas ir tikai sākums. Ejam kopā! Ar maziem soļiem lielam mērķim!