Kā dzīvot ilgtspējīgāk – soli pa solim ar Eviju Fogeli – Vaļenieci

Ilgtspējīga dzīvošana ir atslēga uz labāku nākotni ikvienam no mums. Šobrīd mēs izmantojam vairāk dabas resursu kā tie pieejami uz planētas. Šodien mums ir nepieciešamas aptuveni 1,75 planētas, lai nodrošinātu resursus mūsu patēriņam un neitralizētu mūsu atkritumus. Prognozē, ka līdz 2030. gadam būs nepieciešamas jau divas planētas, bet mums ir tikai viena!

Taču ir arī laba ziņa! Mums katram ir iespēja to mainīt – veicot nelielas izmaiņas savā ikdienas dzīvē, mēs kopīgiem spēkiem varam panākt pozitīvas pārmaiņas un pasargāt mūsu planētu. Atceries, ka ikkatram no mums ir sava loma ilgtspējīgākas un skaistākas pasaules veidošanā. Ar maziem soļiem lielam mērķim!

Iesaistoties Henkel rīkotajā akcijā “Tas sākas ar mums”, vēlos dalīties ar saviem ikdienas mazajiem ilgtspējas soļiem un, iespējams, iedvesmot arī Tevi piedalīties šajā kustībā!

 1. Dažreiz vairāk ir mazāk!
  Savā ikdienā piekopju ļoti noderīgu ieradumu – lai mazinātu ūdens patēriņu, veļu mazgāju tikai tad, ja veļasmašīna ir pilna, kā arī vienmēr izmantoju K2r krāsu ķērāju, kas ļauj mazgāt krāsainas drēbes kopā!

 2. Izvēlos ar sirdi!
  Kad iepērkos, vienmēr skatos, no kura materiāla ir ražots iepakojums. Piemēram, viens no manis iemīļotajiem produktiem ir Nature Box dušas želeja, kura labi rūpējas par ādu, dievišķīgi smaržo un tās iepakojums ir ne tikai pārstrādājams, bet arī ražots no “Social Plastic™”! Tā ir atkārtoti pārstrādāta plastmasa, kas tiek iegūta, attīrot okeānus un pludmales no plastmasas atkritumiem. Izvēloties produktus, kuru iepakojumi ir ražoti no “Social Plastic™”, man ir prieks būt mazai daļiņai no okeānu glābšanas misijas.

 3. Dodu priekšroku ECO!
  Mana ikdiena ir notikumiem pilna, un bieži vien nepaliek laiks pat tādiem sīkiem mājas darbiem kā trauku mazgāšana, tāpēc traukus izvēlos mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā un mazgāšanai lietoju Somat produktus, jo tie ļauj pagriezt uz ECO režīmu un patērēt daudz mazāk ūdens un elektroenerģijas!

 4. Precīzi zinu nepieciešamo!
  Vai zināji, ka vienā minūtē, kas pavadīta dušā, tiek izmantoti 8 l ūdens un pie jaudīgas plūsmas veseli 15 l ūdens?! Tāds karstā ūdens patēriņš rada tikpat daudz izmešu, kā 1-2 km brauciens ar mašīnu. Tīrot zobus vai uzklājot intensīvo matu masku, tās iedarbības laikā es izslēdzu ūdens padevi, tādējādi ietaupot līdz pat 45 l ūdens. Iedomājies, ja tā darītu vēl 999 cilvēki? Vienā zobu tīrīšanas reizē mēs kopā ietaupītu 45 000 l ūdens! Vēlos arī padalīties ar savu TOP atklājumu – Gliss 7sec tūlītēji atjaunojošais līdzeklis matiem. Tas ir tikpat efektīvs matu atjaunošanā kā matu maska vien 7 sekundēs! Izvēloties šo līdzekli maskas vietā, es ietaupu 23,07 l ūdens vienā lietošanas reizē! Un mani mati joprojām ir tikpat veselīgi un skaisti!

 5. Iepērkos ilgtspējīgi!
  Iepērkoties, pievēršu uzmanību arī produkta sastāvam. Man ir svarīgi, lai produkti būtu draudzīgāki videi. Tādus ir diezgan viegli atrast pārtikas produktu klāstā un pat starp skaistumkopšanas produktiem. Toties veļas mazgāšanas līdzekļiem nodrošināt videi draudzīgu produkta formulu ir daudz grūtāk. Tāpēc es biju ļoti pārsteigta, uzzinot, ka Silan veļas mīkstinātāji ir bioloģiski noārdāmi, kas nozīmē, ka tie nepiesārņo vidi, ja nonāk augsnē. Tāda īpašība ir tiešām ļoti reta, tāpēc, lai rīkotos ilgtspējīgi, šādos segmentos izvēlos produktus pārstrādātā un pārstrādājamā iepakojumā. Tā ir laba sajūta, kad pērku produktu iepakojumā, kas patērējis līdz pat 88% mazāk enerģijas nekā pilnībā no jaunas plastmasas izgatavots iepakojums un kas var tikt tālāk pārstrādāts, paturot plastmasu apritē!

Ceru, ka man sanāca iedvesmot arī jūs! Dalies Instagram storijos ar ikdienišķiem ilgtspējas knifiņiem, atzīmējot @evijafo un @drogaslatvija. Parādīsim viens otram, kā kļūt vēl ilgtspējīgākiem!

Tas ir tikai sākums! Ejam kopā – ilgtspējīgai pasaulei!