Kā regulāri uzturēt kārtību savā kosmētikas maciņā?

Bloga ieraksts tapis sadarbībā ar kārtošanas konsultanti Dairu Biti

Kosmētikas maciņi atšķiras no savas funkcijas, ko tie pilda, proti, tas var būt gan kosmētikas maciņš, kas tiek ņemts līdzi, gan kosmētikas maciņš, kurš atrodas mājās un tiek izmantots mājās. Ērtāk, ja ir šie divi atsevišķie maciņi, netērējot laiku lietu pārlikšanai no viena maciņa otrā. Kā arī ērtāk noteikti, ja maciņos tiek turēta tikai tā kosmētika, kura tiek izmantota ikdienā. Nevajadzētu pārbāzt maciņu ar visu, kas ir pieejams, jo mazāk arī šajā gadījumā ir vairāk. Izvērtē, kas patiesi ir nepieciešams. Ja lietu būs pārāk daudz, būs ļoti grūti uzturēt maciņā kārtību.

Ko ir svarīgi ievērot, lai kosmētikas maciņā būtu kārtība? Svarīgi jau sākt ar to, ka jāizvēlas atbilstoša izmēra kosmētikas maciņš. Ja ikdienā lietojamās kosmētikas ir pietiekoši daudz, tad attiecīgi varētu būt svarīgi, ka kosmētikas maciņš ir ar vairākiem nodalījumiem. Tāpat, kas nav mazsvarīgi, ja iespējams, izvēlies gan tādu maciņu, kas tev vizuāli šķiet pievilcīgs, gan tādu, ko būs viegli kopt un uzturēt tīru. Gadījumā, ja tev ir vairākas lietas no vienas kategorijas, lai vieglāk orientēties, vari tās sasiet kopā ar gumiju.

Nākamais solis ir regulāri iztukšot kosmētikas maciņu, izmanto iespēju to iztīrīt/izmazgāt. Ievies to par  regulāru darbu, vismaz reizi nedēļā. Vienlaikus, kad maciņš ir pilnībā iztukšots, pārliecinies, ka produktiem nav beidzies derīguma termiņš. Lai to būtu vieglāk ievērot, uzlīmē uz katra datumu, kad ir atvērts konkrētais produkts vai arī ievies sarakstu, kurā pieraksti katru savu kosmētikas produktu un datumu, kurā tas tika atvērts.

Vari izmantot arī šo nelielo špikeri par optimālajiem produktu izmantošanas termiņiem kopš to atvēršanas brīža populārākajiem standartkosmētikas produktiem:

  • Lūpu balzams: 1 gads
  • Šķidrais acu zīmulis: 3 mēneši
  • Acu kontūrzīmulis: 2 gadi
  • Birstošais pūderis: 2 gadi
  • Krēmveida pūderis: 1 gads
  • Konsīleris: 1 gads
  • Skropstu tuša: 3 mēneši
  • Lūpu krāsa: 2 gadi
  • Šķidrā lūpu krāsa: 1 gads
  • Acu ēnas: 1 gads

Vienlaikus seko līdzi arī tam, lai taviem kosmētikas produktiem nav mainījusies smarža vai izskats, kas arī var liecināt par produkta sabojāšanos. Atbrīvojies no produkta, ja tam ir beidzies termiņš vai saredzi, ka tas vairs nav izmantojams. Tāpat ievēro, piemēram, otiņu tīrīšanas ieteikumus.

Parūpējies, lai tavā kosmētikas maciņā nav ne tikai produktu, kuru lietošanas termiņš ir beidzies, bet arī vizuāli un no higiēnas viedokļa netīru produktu. Kosmētikas maciņa kārtības uzturēšanai galvenais ir regulāras pārbaudes un maciņa iztukšošana pilnībā.