Kā uzturēt kārtību mājas tīrīšanas līdzekļu plauktā?

Bloga ieraksts tapis sadarbībā ar kārtošanas konsultanti Dairu Biti

Lai kā mums tas patiktu vai nepatiktu, ir skaidrs, ka ik katrā mājvietā ir jāveic mājas tīrīšana, izmantojot dažādus līdzekļus. Tie ir gan līdzekļi spoguļu tīrīšanai, grīdas tīrīšanai, mēbeļu tīrīšanai utt. Ja tava izvēle ir par labu veikalā nopērkamajiem līdzekļiem, tad piedāvājam vairākus praktiskus padomus, kā, pirmkārt, jau ieviest viegli uzturamu kārtību šo līdzekļu uzglabāšanai un, otrkārt, kādus principus ievērot, lai šī kārtība ir uz palikšanu.

Runājot par mājas tīrīšanas līdzekļiem, ja jūsu mājās ir bērni vai arī tie kādreiz ciemojas pie jums, vai arī, ja ir mājdzīvnieki, kuri mēdz ložņāt pa plauktiem un kādreiz pagrauzt kaut ko, kas nav graužams, viens no pamatnoteikumiem ir šos tīrīšanas līdzekļus uzglabāt bērniem un dzīvniekiem neaizsniedzamā vietā. Nereti ir redzēti risinājumi, ka tīrīšanas līdzekļi tiek turēti zem izlietnes, tomēr tā ir vieta, kur vismazākā auguma bērni tiek klāt, kas nav droši. Tāpēc vai nu izvēlies plauktus, kas ir augstu un bērni, mājdzīvnieki tiem netiek klāt vai arī ievies aizsarglīdzekļus, kas pasargā no skapīšu vieglas atvēršanas. Nereti tīrīšanas līdzekļi ir spilgtās, krāsainās pudelēs, kas var piesaistīt interesi, līdz ar to atceries, ka mājinieku drošība pirmajā vietā!

Kad esat atraduši šādu vietu mājās, kur glabāsiet tīrīšanas līdzekļus, ieteiktu tos turēt vienkopus, proti, nevis sadalīt, ka virtuves tīrīšanas līdzekļi stāv virtuvē, vannas istabas vannas istabā utt. Turiet kopā gan visus līdzekļus, gan, visu, kas attiecas uz mājas tīrīšanu, piemēram, tīrīšanas lupatiņas utt.

Vēl viens ieteikums, kā optimizēt mājas tīrīšanas līdzekļu uzglabāšanu, ir izmantot kastes to uzglabāšanai. Nebūs optimāli tīrīšanas līdzekļus turēt vienkārši plauktā vienu aiz otra. Gan jau esat piedzīvojuši situāciju, kad, lai aizsniegtu kaut ko no aizmugures, ir jāizņem visi priekšā esošie līdzekļi. No šīs situācijas ir ļoti viegli izvairīties, pie kārtības ieviešanas, izmantojot kasti vai gadījumā, ja tīrīšanas līdzekļu ir daudz, vairākas kastes. Kastes nodrošina situāciju, ka visi līdzekļi no augšpuses ir pārskatāmi un, lai piekļūtu līdzekļiem, vienkārši izņemam no plaukta visu kasti, viegli ieraugām mums nepieciešamo, izņemam un ieliekam kasti atpakaļ plauktā. Nekāda bardaka un haosa meklējot vajadzīgo līdzekli. Kastēs līdzekļus, ja tie ir vairāki no vienas kategorijas, turam kopā pēc kategorijas, proti, stikla tīrāmos ar stikla tīrāmajiem, mēbeļu tīrāmos ar mēbeļu tīrāmajiem utt. Tāpat arī, cik viegli paņēmām, tik viegli varam visu atgriezt atpakaļ.

Vēl viens ieteikums, kā uzlabot vizuālo izskatu, ir izmantot etiķetes. Lai gan, protams, uz visiem tīrīšanas līdzekļiem ir jau norādīts, kam šis līdzeklis ir domāts, nereti šie uzraksti ir ar maziem burtiem. Lai izvairītos no situācijas, kad kāds no mājiniekiem nevar atrast kādu no līdzekļiem, uz iepakojumiem vari uzlīmēt arī savas, attiecīgi lielāka izmēra, etiķetes, uz kurām vari norādīt īsi un konkrēti, kam līdzeklis domāts un, ja nepieciešams arī atvēršanas datumu. Etiķetes, gadījumos, ja iepakojumi ir dažādi un krāsaini, būs kā vienojošais elements, kas radīs vienotāku koptēlu.

Atsevišķi ir vērts pievērsties arī veļas mazgāšanas līdzekļiem. Uz veļas mazgāšanas līdzekļiem attiecas visi tie paši noteikumi un ieteikumi, kas uz mājas tīrīšanas līdzekļiem, tomēr nereti tieši veļas mazgāšanas līdzekļi ir tie, kurus var izmantot kā interjera elementu telpā, kurā atrodas veļas mazgājamā mašīna. Kā tad to paveikt, kā šos līdzekļus pārvērst par stila elementu telpā?  Ideja ir pavisam vienkārša. Šos līdzekļus nereti iegādājamies lielākos iepakojumos ilgākam laikam un tad nu ir iespēja daļu no tiem pārbērt vienāda stila traukos un novietot redzamā vietā. Piemēram, divās stikla burciņās, viena vai nu veļas pulverim vai veļas mazgāšanas līdzeklim, otra veļas mīkstināšanas līdzeklim. Protams, atkal izmantojam etiķetes, uz kuras norādām, kas tajā atrodas.  Tāpat, ja gadījumā iepakojumi jau ir vienādi, varam noņemt oriģinālās etiķetes un aizstāt ar savām, tādējādi atkal novēršos vizuālo troksni. Vizuāli šāds risinājums izskatās ļoti iederīgi interjerā un līdzekļi ir viegli pieejami. Protams, neaizmirsti par mājinieku drošību un apsver, vai tavās mājās šis veids ir pareizākais.

Pēc tam, kad kārtība ir ieviesta gan mājas tīrīšanas līdzekļu plauktos, gan veļas mazgāšanas līdzekļos, kārtību dienu no dienas uzturēt jau būs pavisam viegli. Kad katrai lietai ir ierādīta sava vieta, mums tikai jāpārliecinās, ka katra lieta tiek atgriezta savā vietā. Tik vienkārši un reizē arī sākumā ne tik vienkārši. Tomēr ar laiku, kad tas jau izveidojies par ieradumu, par kārtību mājas tīrīšanas produktu plauktos vairs nebūs jāraizējas.