Kā uzturēt kārtību savā kosmētikas līdzekļu plauktiņā?

Bloga ieraksts tapis sadarbībā ar kārtošanas konsultanti Dairu Biti

Kosmētikas noņēmējs, sejas toniks, acu krēms, roku krēms, sejas maska, iedeguma krēms utt. Kosmētikas līdzekļu ailēs veikalā ir viegli apmulst un apmaldīties, lai izvēlētos īstos. Tomēr, kad ar konsultantu palīdzību, ja tā nepieciešama, ir atrasti īstie produkti un tie ir nonākuši tavās mājās, ir svarīgi uzturēt kārtību arī šajos plauktos.

Kosmētikas līdzekļu plaukti lielākoties ir dāmu pasaule, un vīrieši visbiežāk iztiek ar minimumu, kurā arī attiecīgi kārtību ir viegli uzturēt. Tomēr, ja tā nav, un līdzekļu ir daudz, tad aicinām ievērot galvenos principus, lai kārtība šajā plauktā turētos un būtu viegli uzturama.

Sāksim ar to, ka, jau sākotnēji ieviešot kārtību kosmētikas līdzekļos, dalām tos pa kategorijām un turam vienas kategorijas produktus kopā un nodalīti no citas kategorijas produktiem. Iespējamās kategorijas ir, piemēram, viss matu kopšanai, viss sejas ādas kopšanai, viss kāju kopšanai utt. Kategorijas atkarīgas no tā, cik daudz un kādi produkti ir tieši tavās mājās. Pēc sadalīšanas kategorijās, ieteikums kārtot līdzekļus piemērota izmēra kastītēs un kastēs. Būtiski, ka kosmētikas līdzekļus glabā vertikālā stāvoklī nevis horizontāli.  

Vēl viena ideja, kā var kategorizēt produktus, ir nodalīt arī atsevišķi kastīti katram ģimenes loceklim un attiecīgi kastītes iekšpusē ar kastīšu sadalītājiem nodalīt kategorijas. Proti, tu vari izvēlēties, vai vēlēsies katra ģimenes locekļa kosmētikas produktus turēt atsevišķi vai arī pietiks ar dalījumu pa kosmētikas līdzekļu kategorijām un katrs ģimenes loceklis jau pats zinās, kuri ir viņa produkti. Ja vieta atļauj, tad tas arī ir ļoti efektīvs kārtības ieviešanas variants.

Kad atnes kosmētikas produktus mājās, uzreiz vari atbrīvoties no kartona kastītēm, kurās tie lielākoties ir ievietoti. Atbrīvojoties no kastītēm uzreiz iegūsi arī vairāk vietas. Ja nepieciešams, piefiksē kaut kur lietošanas pamācību, bet lielākoties, ja tās vispār būs nepieciešams, tās varēsi atrast arī tiešsaistē.

Kosmētikas līdzekļi ir viens no tiem produktiem, kuriem ir patiesi svarīgi ievērot derīguma termiņus. Atceries, ka viss, ko liec uz savas ādas, nonāk arī Tavā asinsritē. Visbiežāk kosmētikas līdzekļu produktiem nav norādīts konkrēts derīguma termiņš, bet ir norādīts, ka produkts ir derīgs, piemēram, 6 mēnešus vai 12 mēnešus vai jebkādu citu laiku. Protams, mums šķiet, ka mēs atcerēsimies, kad tieši konkrētais produkts tika atvērts, tomēr tas visbiežāk nenotiek, tāpēc vērtīgi ir izmantot etiķetes un tādā veidā vai arī uz iepakojuma ar, piemēram, marķieri, var uzrakstīt konkrētu datumu, kurā produkts ir atvērts un sākts izmantot. Regulāri pārbaudi, vai nav jau beidzies noteiktais termiņš. Tāpat seko līdzi tam, lai tiek ievēroti produktu uzglabāšanas ieteikumi. Parasti šādiem produktiem tiek ieteikts tos uzglabāt vēsā, sausā un tumšā vietā, tomēr vienmēr izlasi, ko iesaka ražotājs.

Atsevišķa kategorija nereti ir mazie paraudziņi. Arī šiem paraudziņiem ir svarīgi, ka tie netiek uzglabāti pārāk ilgi. Vari ieviest atsevišķu kastīti vai maciņu visiem mazajiem paraudziņiem un censties tos izmantot vispirms. Tāpat mazie paraudziņi lieti noder, dodoties ceļojumos. Tomēr, lai tas notiktu, ir jāatceras par paraudziņu esamību, kad tas nepieciešams, tāpēc ir svarīgi, ka tie ir vienuviet un, ka tu zini, kur tie atrodas.

Vēl atsevišķa kategorija, par kārtību kurā ir jāparūpējas ir vates kociņi, vates spilventiņi un zobu diega kociņi. Šie ir produkti, kuri visbiežāk tiek pārdoti plastmasas iepakojumos, kas vizuāli neizskatās diez ko pievilcīgi un rada vizuālo troksni. Ja iespējams, pārliec šos produktus savos trauciņos. Vari izmantot, piemēram, kādas tukšas maza izmēra burciņas vai arī, protams, vari iegādāties kādus speciālos trauciņus šim nolūkam. Šobrīd tirdzniecība ir pieejami daudz un dažādi varianti un tu noteikti atradīsi arī tādu, kas patiks tieši tev.

Nereti mēs izmantojam atlaides un iegādājāmies kādus produktus, kurus uzreiz neizmantosim, tāpēc var ievies atsevišķu kasti vai kastīti produktiem, kas vēl nav atvērti un tiks izmantoti tad, kad iepriekšējais šī veida produkts tiks izmantots līdz beigām. Šajā kastē vari turēt visus produktus vienkopus un izņemt, kad nepieciešams.

Arī kosmētikas produktu sadaļā ir ļoti būtiski ievērot universālos kārtības noteikumus, proti, katrai lietai ir jābūt savai vietai un katrai lietai ir jānonāk atpakaļ savā vietā pēc izmantošanas. Tik vienkārša lieta, bet strādā vienmēr un visur, bet, ja kāds no šiem punktiem netiek izpildīts, tad arī kārtības uzturēšana var radīt galvas sāpes.