Leģendāru sieviešu grims un skaistuma noslēpumi!

Ir sievietes, kuru tēls un grims ir tik ikonisks, ka paliek mūsu atmiņā vēl paaudzēm ilgi. Odrija Hepberna, Merilina Monro, Greisa Kellija – tās ir tikai dažas no sievietēm, kuru skaistums mūs apbur vēl šodien. Lasi tālāk un uzzini, šo leģendāro sieviešu skaistuma noslēpumus.

Odrija Hepberna ir izcils klasiskā skaistuma piemērs. Tā kā aktrises sejas āda bija teju nevainojama, savu grimu Odrija bija iecienījusi veidot neitrālu, izvairoties no ļoti sedzošām pūderu kārtām. Lai uzturētu sejas ādu mirdzošu un gludu, aktrise to attīrīja izmantojot ūdens tvaikus. Viena no Odrijas raksturīgākajām izskata iezīmēm viennozīmīgi bija viņas izteiksmīgais acu skatiens. Biezas, labi veidotas uzacis un skropstas, kuras tika krāsotas uzklājot vairākas kārtas, un pēc tam, izmantojot adatu, rūpīgi atdalītas viena no otras – tā radās Odrijas, par Bembiju sauktais, acu skatiens. Tāpat aktrises izskats šķistu nepabeigts bez melna lainera kaķacs formā. Lai izceltu savas lūpas un padarītu tās pilnīgākas, veidojot lūpu formu, aktrise tas apvilka ārpus to dabīgās lūpu līnijas. Reiz, kad aktrisei tika uzdots jautājums par to, kāds ir viņas skaistuma noslēpums, Odrija atbildēja: „Pievilcīgam lūpām – runā laipni, skaistām acīm – meklē citos labo…”

Merilina Monro ir pasaules slavenākā blondīne, seksapīla ikona un iedvesmas avots daudzām sievietēm. Sarkanās lūpas nenoliedzami ir raksturīgākā aktrises grima iezīme. Pateicoties tieši Merilinai Monro, sarkanā lūpu krāsa ieguva milzu popularitāti un kļuva iemīļota daudzu sieviešu vidū. Lai padarītu lūpas pilnīgākas, Merilinas grima meistars izmantoja piecas dažādu toņu sarkanās lupu krāsas un spīdumus, radot dimensiju – tumšākās krāsojot uz lūpu ārējiem kaktiņiem, gaišākās vidū. Merilinai patika izcelt acis. Kaķacis un mākslīgās skropstas veidoja aktrisei raksturīgo vilinošo acu skatienu. Lai izceltu acu krāsu un padarītu tās lielākas, Merilina vienmēr izmantoja baltu acu zīmuli uz apakšējās acu līnijas. Aktrise regulāri un bagātīgi mitrināja ķermeņa adu izmantojot olīveļļu. Lai iegūtu mirdzošu izskatu, Merilina pirms grima uzklāšanas sejas ādu iesmērēja ar vazelīnu. Aktrise neuzskatīja, ka nosauļota ada ir pievilcīga un priekšroku deva gaišai ādas krāsai. Nav noslēpums – uz jautājumu par to, ko aktrise velk ejot gulēt, Merilina esot atbildējusi – piecus pilienus Chanel Nr.5.

Greisa Kellija asociējas ar šarmantas un skaistas sievietes tēlu – neapšaubāmi Monako princeses cienīgu. Iespējams, aktrises graciozo tēlu palīdzējusi veidot baleta dejošana jaunībā. Savu grimu Monako princese veidoja pēc principa – mazāk ir labāk. Princeses raksturīgākā grima iezīme bija tā, ka Greisa bija iecienījusi izcelt sejas vaibstus, izmantojot divu toņu vaigu sārtumus. Gaišāko klājot uz vaigu kauliem, ar tumšāko, ietonējot zem tiem (šodien šādu tehniku sauc par sejas konturēšanu). Aktrise uzskatīja, ka rokas ir tās, kas nodod sievietes patieso vecumu, tādēļ ļoti rūpējās tieši par roku ādu un lietoja mitrinošus krēmus vairākas reizes dienā. Lai uzturētu sevi formā, Greisa bija iecienījusi peldēšanu un došanos garās pastaigās. Aktrise reiz teikusi: „Man patīk pastaigas mežā, gar pludmalēm, man patīk būt daļai no dabas. Tā ir terapija. Laiku pa laikam ir nepieciešams būt vienai, lai uzlādētu savas baterijas”.

Sofija Lorena – itāliešu kinodīva, kura joprojām izskatās lieliski, un kā vienu no saviem galvenajiem skaistuma noslēpumiem vairakkārt ir minējusi olīveļļu, kas lieliski mitrina un baro ķermeņa ādu. Aktrise uzsver, ka tieši olīveļļa saglabā ādu gludu un mirdzošu. Atšķirībā no Merilinas Monro, Sofija labprāt gozējās saules staros, uzskatot, ka neliels, veselīgs iedegums izceļ dabīgo skaistumu un samazina nepieciešamību pēc grima lietošanas. Lai uzturētu sevi formā, aktrise ievēroja īpašus ēšanas paradumus – ēst mazas porcijas un ievērot Vidusjūras diētu. Tā ir pazīstama ar dažādiem veselīgiem pārtikas produktiem, piemēram, augļiem, dārzeņiem, pākšaugiem, pilngraudiem, jūras veltēm un, protams, olīveļļu. Sofijas auguma noslēpums – pasta. Aktrise uzsver, ka tieši pasta palīdz iegūt sievišķīgas formas. Aktrise iecienījusi arī pastaigas dabā, kas nāk par labu gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai.

Bridžitas Bordo skaistums ir ikonisks, rotaļīgs un juteklisks, un kā jau visām skaistuma ikonām, arī Bridžitai bija savas raksturīgākās izskata iezīmes – pilnīgas lūpas, izteiksmīgas kaķacis un blondas matu cirtas. Bridžitas sejas āda bija nevainojamā stāvoklī, un franču skaistule izskatījās lieliski arī bez grima, nepieciešamības gadījumā izmantojot vien viegli sedzošu krēmu matētam ādas izskatam. Aktrise bija dabīga brunete, kura vairāk par visu velējusies būt blondīne, un nav šaubu, blondās, brīvi krītošās, šķietami nevērīgi veidotās matu cirtas tikai paspilgtināja aktrises seksapīlo tēlu. Lai iegūtu perfektu pludmales meitenes tēlu, Bridžita sev mēdza uzzīmēt vasaras raibumus. Lūpas aktrise visbiežāk krāsoja bēšos vai persiku rozā toņos. Bez raksturīgajām kaķacim, Bridžitas tēls nebūtu pilnīgs. Gara, bieza, melna lainera līnija un dūmakaini veidots acu grims bija Bridžitas grima pamatā.