Sagatavo matus pavasara/vasaras sezonai!

Skaistu un veselīgu matu izskats sākas ar pareizu galvas ādas attīrīšanu un matu kopšanu atbilstoši to vajadzībām un tipam. Izvēloties matu kopšanas produktus, jāņem vērā vairāki kritēriji – piemēram, vai galvas ādai ir kāda īpaša vajadzība, kā arī jāsaprot, ka ķīmiski apstrādātu un dabīgu matu kopšana var atšķirties.

Friziere Sintija Dambrāne ir apkopojusi vairākus ieteikumus, kā pēc ziemas un apkures sezonas veiksmīgāk atjaunot matu stāvokli un kādus produktus ieteicams izmantot matu mitrināšanai un aizsardzībai.  

Galvas ādas attīrīšana

Izvēloties šampūnu, vienmēr ņem vērā, kādas ir galvas ādas prasības – sausa, jutīga, vairāk taukaina utml. Piemēram, taukainai galvas ādai piemērots būs attīrošs šampūns vai tāds, kas paredzēts ikdienas lietošanai, sausai – mitrinošs vai barojošs.

Kā papildu soli galvas ādas labākai attīrīšanai ieteicams 1 reizi mēnesī  izmantot pīlingu. Pīlings palīdzēs regulēt ādas pH līmeni, attīrīs matu saknes no netīrumiem, palīdzēs ādai atbrīvoties no atmirušajām šūnām, kā arī veicinās asinsrites pieplūdumu, kas stimulēs jaunu matu augšanu.

Matu garuma kopšana

Mazgājot galvas ādu, matus visā to garumā mazgāt nav nepieciešams, jo tas var veicināt pārlieku lielu matu garuma sausināšanu, īpaši krāsotiem, balinātiem vai porainiem matiem. Šampūns, kas uzlikts uz matu saknēm, līdz ar tā noskalošanu notecēs visā matu garumā, un ar to būs pietiekami, lai no garuma nomazgātu visu nevajadzīgo. Matu garumam vissvarīgākais solis ir kondicioniera izmantošana katru mazgāšanas reizi, kā arī matu maskas izmantošana katru 3. mazgāšanas reizi. Vislabāk, ja matu maskas ir vairākas un tās tiek kombinētas, piemēram, viena – dziļi atjaunojoša, otra – nogludinoša matu spīdumam.

Produkti, kas nav jāizskalo

Lai vēl vairāk parūpētos par mitruma līmeni matu garumā un mazinātu matu lūšanu, friziere iesaka ikdienā izmantot izsmidzināmus produktus vai krēmveida intensīvos kopšanas līdzekļus. Šādi produkti palīdzēs atvieglot matu ķemmēšanu, mazinās matu elektrizēšanos un papildus noslēgs matu kutikulāro slāni, lai mati būtu gludi. Īpaši siltajās sezonās, kad ārā sāk spīdēt saule, vēlams matus bagātīgi mitrināt ar izsmidzināmajiem kondicionieriem un aizsargāt ar SPF. Ja mati ir izteikti sausi, tad labāk izvēlēties krēmveida neskalojamos produktus, jo tiem sastāvā būs arī eļļas un silikoni, kas palīdzēs mazināt matu pūkošanos.

Aizsardzība no saules

Saules radītie stari vistiešākajā veidā ietekmē mūsu matu kvalitāti, tāpēc siltajā sezonā jāizmanto SPF līdzekļi matiem. Kā arī, ja Tev patīk ilgstoši uzturēties pie jūras, kur gaiss ir mitrs un sāļš, mati pēc tam ir jāizmazgā ar produktiem no SUN protect līnijas vai tiem jāiedod intensīva barošana un mitrināšana ar kādu ‘’treknu’’ matu masku, lai novērstu matu sausumu. Visērtāk izmantojamie produkti, ko lietot pirms uzturēšanās saulē, ir izsmidzināmie spreji ar SPF aizsardzību. Tos vari nēsāt līdzi somā un izsmidzināt visas dienas garumā, lai atjaunotu aizsardzību.

Regulāri stimulē matu augšanu

Rudens un pavasaris ir tās sezonas, kad mums intensīvāk izkrīt un mainās mati. Tāpēc friziere iesaka šajā laikā matu kopšanu papildināt ar matu augšanu stimulējošiem produktiem un rituāliem.

Šeit noderēs ampulas ar placentas ekstraktu. Iepakojumā ir 12 ampulas, pietiks 3 mēnešiem, ja lietosi vienu reizi nedēļā. Ampulu lieto mitros matos uz matu saknēm pirms žāvēšanas ar fēnu.  

Matu augšanas aktivizēšanai vari izmantot galvas masāžas birsti. Ievies to kā atslābinošu rituālu, mazgājot matus ar šampūnu. Galvas masāžas birsti vari lietot arī kopā ar placentas ampulām.

Vienmēr žāvē matus ar fēnu

Nav īsti pareizi ilgstoši turēt matus un galvas ādu mitrumā, īpaši, ja tie ir balināti un krāsoti. Izņēmums varētu būt dabīgi mati, kuriem nav bijusi saskare ar ķīmisku apstrādi, tomēr arī šajā gadījumā vismaz galvas ādu labāk izžāvēt uzreiz pēc mazgāšanas. Noteikti neej gulēt ar slapjiem matiem – mitrā un tumšā vidē rodas baktērijas, kas pēc tam var rosināt ādas problēmas.

Kāpēc jāžāvē? Pirmkārt, tāpēc, ka ilgstoši mitra galvas āda zaudē savas aizsargspējas. Otrkārt, fēna siltais gaiss palīdz matu virsējam slānim noslēgties un ‘’iekapsulēt’’ visu vērtīgo, ko mati saņem ar matu maskām, serumiem, krēmiem utt. Mati ir jāžāvē no saknēm uz galiem, nevis haotiski. Vienmēr izmanto termo aizsardzību, fēnam izvēlies vidēji siltu gaisa temperatūru. Šajā solī vari apvienot visus neizskalojamos produktus – ampula, krēms matiem, izsmidzināms kondicionieris, termo aizsardzība – tieši šādā secībā. Pēc žāvēšanas izmanto eļļu gan matu garumā, gan galos.