Veļas mašīnas tīrīšana

Veļas mašīnas tīrīšana veiktspējas uzturēšanai un tās kalpošanas laika pagarināšanai. Uzzini, kā un ar ko tīrīt savu veļas mašīnu mūsu bloga rakstā!

Veļas mašīnas tīrīšana

Kāpēc nepieciešama veļas mašīnas tīrīšana? Veļas mašīna ir neaizstājama sadzīves tehnika, kas ievērojami atvieglo mūsu dzīvi, ļaujot ātri un efektīvi izmazgāt veļu. Tomēr, lai jūsu veļas mašīna kalpotu ilgi, ir nepieciešama tās regulāra tīrīšana un apkope. Kāpēc veļas mašīnas tīrīšana ir svarīga un kā to darīt pareizi?

Veļas mašīnas tīrīšana ierīces veiktspējas uzturēšanai

Veicot regulāru veļas mašīnas tīrīšanu, jūs uzlabosiet gan pašas veļas mazgāšanas kvalitāti, gan arī ierīces kalpošanas laiku. Laika gaitā veļas mašīnas iekšpusē var uzkrāties mazgāšanas līdzekļi, nogulsnes, putekļi un baktērijas. Tas var ne tikai radīt nepatīkamu aromātu jūsu veļā, bet arī pasliktināt veļas mašīnas darbību.

Veļas mašīnas tīrīšanas process

Veļas mašīnas tīrīšanas procesa mērķis ir noņemt nogulsnes, kaļķakmeni, veļas mazgāšanas līdzekļa atlikumus un baktērijas, kas mazgāšanas procesa laikā var uzkrāties ierīces iekšpusē. Veļas mašīnas tīrīšanas procesa galvenās darbības:

1. Pārliecinieties, vai veļas mašīnā nav veļas. Varat arī noņemt un iztīrīt veļas mazgājamās mašīnas filtru, ja tāds ir pieejams.

2. Izvēlieties savai veļas mašīnai piemērotu tīrīšanas līdzekli – specializētu tīrīšanas pulveri, želeju, tabletes vai citu veļas mašīnas tīrīšanas līdzekli.

3. Saskaņā ar instrukcijām uz tīrīšanas līdzekļa iepakojuma pievienojiet nepieciešamo produkta daudzumu veļas mašīnā. Dažos gadījumos veļas mašīnas tīrīšanas līdzekli var pievienot tieši iekārtas tvertnē, savukārt citos gadījumos to pievieno pulvera nodalījumā (nepieciešams iepazīties ar konkrētā produkta lietošanas noteikumiem).

4. Ieslēdziet jebkuru režīmu, kurā ūdens sasilst vismaz līdz 60°C un ir iespēja neizmantot centrifūgas ciklu, vai atbilstoši konkrētā produkta ražotāja ieteikumiem. Vēlams ieslēgt papildu skalošanas funkciju, lai produkts būtu pilnībā izskalots.

5. Pēc mazgāšanas cikla beigām noslaukiet iekārtas iekšpusi ar sausu drānu un pārliecinieties, ka ir noņemti visi produkta atlikumi un kaļķakmens.

Ar ko tīrīt veļas mašīnu?

Lai veļas mašīnas tīrīšana būtu efektīva, nepieciešams izmantot īpašus līdzekļus, kas palīdz izvairīties no nosēdumu, baktēriju un nepatīkamu smaku uzkrāšanās veļas mašīnas iekšpusē. Šādi veļas mašīnas tīrīšanas līdzekļi satur sastāvdaļas, kas palīdz attīrīt tvertni, caurules un cilindru no mazgāšanas līdzekļa atlikumiem un netīrumiem. Turklāt, lai cīnītos ar nepatīkamām smakām mašīnas iekšienē, iespējams izmantot aromātiskus tīrīšanas līdzekļus, kas pēc mazgāšanas jūsu veļas mašīnai un drēbēm piešķirs svaigu aromātu, vai speciālus veļas mašīnu nepatīkamo smaku noņēmējus. Ir svarīgi atcerēties, ka veļas mašīnas regulāra tīrīšana ne tikai pagarina tās kalpošanas laiku, bet arī nodrošina kvalitatīvu mazgāšanu un drēbju tīrību!

Cik bieži jāizmanto veļas mašīnu tīrīšanas līdzekļi?

Tas, cik bieži jāizmanto veļas mašīnas tīrīšanas līdzekļi, var būt atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, veļas mazgāšanas biežuma, ūdens cietības un veļas mazgājamās mašīnas ražotāja norādījumiem. Parasti veļas mašīnu ieteicams tīrīt aptuveni reizi mēnesī vai ik pēc 30-40 mazgāšanas reizēm, lai novērstu nosēdumu, baktēriju un nepatīkamu smaku uzkrāšanos iekārtas iekšpusē.

Tomēr, ja pamanāt, ka jūsu krāna ūdens ir ciets vai jūsu iekārtai ir problēmas, piemēram, nepatīkams aromāts vai slikta veiktspēja, iespējams, būs nepieciešams veikt veļas mašīnas tīrīšanas procesu biežāk. Tāpat svarīgi ievērot veļas mašīnas tīrīšanas līdzekļa ražotāja norādījumus produkta izmantošanā, ko var izlasīt uz iepakojuma vai preces aprakstā, piemēram, iegādājoties veļas mašīnas tīrīšanas līdzekļus interneta veikalā Drogas.

Veļas mašīnas atkaļķošana

Lai nodrošinātu jūsu veļas mašīnas labāku veiktspēju, tikpat svarīga ir arī veļas mašīnas atkaļķošana. Kaļķakmens var uzkrāties veļas mazgājamās mašīnas iekšpusē cietā ūdens dēļ, kas rezultātā var pasliktināt veļas mašīnas veiktspēju un nepatīkamu aromātu veidošanos. Tāpēc ir svarīgi izmantot līdzekļus ūdens mīkstināšanai, ko lieto veļas mazgāšanas laikā, pievienojot līdzekli tieši mazgāšanas līdzekļa nodalījumā vai trumulī, vai atbilstoši produkta ražotāja norādījumiem.