DARI GUDRĀK – rūpējies par planētu!

Dari gudrāk – rūpējies par planētu!

Mēs katrs varam sniegt ieguldījumu mūsu planētas nākotnē. Tiesa, dažreiz vides pārmaiņas šķiet tik lieli procesi, ka sajūtamies niecīgi to priekšā un rodas šaubas, vai varam kaut ko ietekmēt. Tomēr, ja katrs spersim kaut nelielu soli, ieviesīsim kaut nelielas izmaiņas savā ikdienā, kopējais efekts būs ievērojams. Tādēļ aicinām Jūs pievienoties “Dari gudrāk. Rūpējies par planētu.” iniciatīvai, un uzzināt, kā, sperot pavisam nelielus soļus, varam kopā palīdzēt mūsu planētai visā skaistumkopšanas produktu lietošanas ciklā! #kopamusuplanetai

Pirmais solis – izpēti iepakojumu!

Jau pirkuma brīdī Tu vari izdarīt videi un mūsu planētai draudzīgāku izvēli, pievēršot uzmanību marķējumam uz preces iepakojuma. Mūsu planētas nākotne rūp gan Tev, gan mums – uzņēmumam Drogas, gan arī mūsu veikalos nopērkamo preču ražotājiem. Daudzi no tiem aktīvi strādā pie produktu sastāva un iepakojuma uzlabošanas, lai padarītu to ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku.

Kā atpazīt šos produktus? 

Par produktu ilgtspējību liecina dažādas ikonas un atzīmes uz iepakojuma. Zemāk esam apkopojuši izplatītākās, pievienojot īsu informāciju par to nozīmi.  Aicinām pievērst tām uzmanību, nākamreiz veikalā izvēloties skaistumkopšanas produktus!

“Cosmos” ir vienotais Eiropas dabīgās kosmētikas sertifikācijas standarts. Bieži to var redzēt kombinācijā ar citiem sertifikācijas zīmogiem, jo standartam ir pievienojušās vairākas dabīgās kosmētikas sertifikācijas organizācijas. Neatkarīgi no tā, ar kuru zīmogu kopā redzi atsauci uz Cosmos standartu, izvēloties produktus ar šo marķējumu, vari būt droša, ka produkts atbilst stingrām prasībām par kosmētikas sastāvdaļu dabiskumu (vismaz 95% dabiskas izcelsmes sastāvdaļu) un nav testēts uz dzīvniekiem; produkta formula un iepakojums atbilst ilgtspējības prasībām, un tā ražošanā ievēroti dabai draudzīgāki vides pārvaldības principi.

Dažreiz pamanīsi, ka, lai gan produkts nav Cosmos sertificēts, tas tik un tā satur lielu daļu dabiskas izcelsmes sastāvdaļu (angliski – “naturally derived ingredients”, procentuālā daļa var mainīties atkarībā no produkta). Pēc lietošanas nonākot notekūdeņos un atpakaļ vidē, šīs sastāvdaļas parasti radīs mazāku slodzi uz vidi.

Ražotāji arvien biežāk iepakojumos izmanto pārstrādātu plastmasu. Šādas un līdzīgas ikonas norāda, kuras iepakojuma daļas satur pārstrādāto plastmasu un cik lielā daudzumā. Izvēloties šādus produktus, Tu vari palīdzēt videi divējādi – veicinot plastmasas pārstrādi, kā arī taupot resursus, kas nepieciešami iepakojuma izgatavošanai. Piemēram, vienas pārstrādātas plastmasas pudeles izgatavošanai nepieciešams līdz pat 87% mazāk enerģijas resursu nekā jaunas plastmasas pudeles izgatavošanai.

Ar savu pirkumu Tu vari arī atbalstīt dažādas organizācijas un iniciatīvas, kas rūpējas par dabas resursu atbildīgu iegūšanu un apsaimniekošanu, atkritumu samazināšanu un pārstrādāšanu, vienlīdzīgām iespējām planētas iedzīvotājiem un citām iniciatīvām labākai planētas nākotnei.

Uz papīra un kartona iepakojumiem vari atrast šādu vai līdzīgu atzīmi. FSC ir organizācija, kas veicina ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu. Atzīme uz iepakojuma liecina, ka papīrs iegūts no atbildīgi apsaimniekota meža – saskaņā ar likumdošanu, ar atbildību un rūpēm par vietējo ekosistēmu, dzīvnieku pasauli, sabiedrību un, protams, meža saglabāšanu tālākām paaudzēm.

Uz plastmasas iepakojumiem vari atrast “Social plastic” atzīmi. Tā pieder organizācijai “Plastic Bank”, kas cīnās pret plastmasas atkritumiem pludmalēs un iekšzemē, vienlaikus uzlabojot daudzu nabadzīgo pasaules iedzīvotāju dzīves apstākļus, it īpaši valstīs bez atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras. Speciālos pieņemšanas punktos vietējie iedzīvotāji var nodot dabā savāktos plastmasas atkritumus, pretī saņemot samaksu, produktus vai pakalpojumus. Šī plastmasa tiek tālāk pārstrādāta un nonāk produktu iepakojumos, uz kuriem atrodama “Social Plastic” atzīme.

Vēl viena iniciatīva ir “Solidaridad” – starptautiska organizācija, kas atbalsta mazos lauksaimniekus vairāk nekā 40 valstīs, nodrošinot stabilu darbu un apmācības, uzlabojot sadzīves apstākļus, lai nošinātu ilgtspējīgu dabas resursu ieguvi. Atbalstot šo organizāciju, arī Tu veicini dabas resursu atbildīgu apsaimniekošanu, nenoplicinot mūsu planētas daudzveidību.

Otrais solis – lieto gudrāk!

Ieskaties šeit jau pavisam drīz un uzzini, kā nelielas izmaiņas ikdienas paradumos var Tev palīdzēt samazināt savu ietekmi uz vidi!

Trešais solis – izvēlies šķirot!

Ieskaties šeit jau pavisam drīz un uzzini, kam pievērst uzmanību, lai izlietotais iepakojums tiktu pareizi sašķirots un, iespējams, pārtaptu jaunā iepakojumā!

.

.

.

Showing > of results