Matu kopšana rudens un ziemas sezonā

Par matu skaistumu un veselību nepieciešams rūpēties neatkarīgi no sezonas. Ja vasaras sezonā mati tiek pakļauti saules un jūras ūdens ietekmei, tad rudenī un ziemā tos novājina aukstums un apkure.

Friziere Sintija Dambrāne ir apkopojusi vērtīgus ieteikumus matu kopšanai rudens un ziemas sezonā, rūpīgi piemeklējot arī noderīgus matu kopšanas līdzekļus, ko ir vērts iekļaut savā ikdienas rutīnā.  

Uzlabo matu elastību!

Izvēlies šampūnu un kondicionieri, kam sastāvā ir taukskābes/lipīdi/eļļas. Rudens un ziemas periodā ārā ir mitrs, bet telpās ir silts un sauss gaiss – eļļas palīdzēs uzturēt matos mitruma līmeni un uzlabos matu elastību, novēršot matu šķelšanos un pūkošanos.

Attīri galvas ādu!

Sezonā, kad nēsājam cepures, uz galvas ādas var uzkrāties baktērijas, sviedri un atmirušās ādas šūnas, kā rezultātā matu saknes pieplok pie galvas ādas. Tāpēc būtu vērtīgi reizi mēnesī izmantot pīlingu vai skrubi galvas ādai, lai to rūpīgāk attīrītu. Šāda veida produkti ir ar skābāku pH līmeni, kas balansē galvas ādas aizsargspējas un rūpējas par matu folikulu veselību.

Mazini matu elektrizēšanos!

Sausajā iekštelpu gaisā matiem bieži vien parādās tendence elektrizēties. Lai to mazinātu, ikdienas matu kopšanas rutīnu papildini ar produktiem, kurus nav nepieciešams izskalot – izsmidzināmi kondicionieri, krēmiem un eļļām ar silikoniem sastāvā, kā arī zīda proteīniem.

Stimulē matu augšanu un atjaunošanos!

Rudenī notiek dabiskais process, kad mati izkrīt vairāk. Lai stimulētu matu augšanu un atjaunošanos, pēc matu mazgāšanas ieteicams izmantot ampulas ar placentas ekstraktu vai izsmidzināmu līdzekli galvas ādai.

Mazini matu šķelšanos!

Vēsāka klimata sezonās pastiprinās matu galu šķelšanās, jo mati ir pakļauti krasām temperatūras izmaiņām – no auksta, mitra līdz sausam un siltam gaisam. Lai to novērstu, ieteicams izmantot serumu vai eļļu matu galiem, ko var uzklāt atkārtoti uz sausiem matu galiem vai pie matu ķemmēšanas.

Pabaro matus ar masku!

Lai Tavi mati būtu skaisti un kopti, būtiski parūpēties par to veselību. Atceries regulāri matus pabarot ar matu masku. Izvēlies tādu, kuras sastāvā ir proteīns (olbaltumvielas, keratīns), keramīdi vai bonding komplekss – šīs aktīvās sastāvdaļas rūpēsies par matu struktūras restaurēšanu.