#skincycling – jaunā ādas kopšanas rutīna

KAS IR JAUNĀ ĀDAS KOPŠANA RUTĪNA, PAR KURU RUNĀ VISI? #SKINCYCLING

Retinols, C vitamīns, AHA un BHA skābes, niacinamīds… Mūsu kosmētikas maciņos sastopami ādas kopšanas produkti ar dažādām aktīvajām sastāvdaļām, un katra no tām ir pieejama dažāda veida krēmos, serumos un tonikos.

Taču kā rīkoties, ja no plašā produktu klāsta nevari izvēlēties un atrast savai ādai nepieciešamo? Ko darīt, ja plašā izvēle un aktīvo sastāvdaļu apvienošana šķiet pārāk sarežģīta un nezini kā tās iekļaut savā ādas kopšanas rutīnā?

Palīgā nāk jaunā tendence tieši no Tik Tok zem mirkļbirkas #skincycling, kas iekarojusi ādas kopšanas ekspertu sirdis. Iepazīsties ar jauno ādas kopšanas rutīnu, kura, iespējams, tev iepatiksies un iederēsies arī tavā ikdienā!

AR KO SĀKT?

#SKINCYCLING ādas kopšanas rutīna sastāv no dažādu ādas kopšanas līdzekļu lietošanas secībā, kas atkarīga no tajos sastopamajām aktīvajām sastāvdaļām. Šai rutīnai nav nepieciešams liels daudzums ādas kopšanas līdzekļu un tā prasa mazāk laika, nekā varētu šķist. Tajā pašā laikā tā ļauj maksimāli izmantot dažādu aktīvo sastāvdaļu labvēlīgās īpašības, neapdraudot ādas aizsargbarjeru.

#skincycling ādas kopšanas rutīna sastāv no 4 dienu perioda, kas ietver 4 atšķirīgas vakara ādas kopšanas rutīnas un nemainīgu rīta rutīnu. Šis periods ietver 4 posmus: pīlingu, retinoīda izmantošanu un 2 ādu atjaunojošus posmus.

VAKARĀ

Sāc jauno ādas kopšanas rutīnu, nosakot ādas stāvokli. Ja līdz šim neesi lietojusi skābes vai retinolu saturošus līdzekļus, sāc piesardzīgi. Savā ādas kopšanas ciklā iekļauj produktus ar zemu vai vidēju aktīvo sastāvdaļu koncentrāciju, tādējādi pakāpeniski veidojot toleranci. Tāpat atceries, ka pīlinga līdzekļi jālieto vakarā. Ir vērts arī lietot ādas kopšanas produktus, kuros papildus ir sastāvdaļas, kas nomierina un atjauno ādas līdzsvaru, piemēram, niacinamīds. Šādu kombināciju atradīsi Garnier Pure Active melnajā serumā, kas, pateicoties 4% aktīvo vielu koncentrācijai [niacinamīds + AHA un  BHA skābes], nodrošina vieglu pīlinga iedarbību un palīdz samazināt ādas nepilnības (melnos punktiņus, pūtītes, nevienmērīgu tekstūru), kas sastopamas uz ādas neatkarīgi no vecuma.

Vakars ir arī laiks, kas piemērots retionīdus saturošiem produktiem. Un ja neesi pārliecināta, vai vari izmantot produktus, kuru sastāvā ir gan skābes, gan retinols, atbilde ir JĀ! #SKINCYCLING ādas kopšanas rutīna iekļauj dažādu aktīvo sastāvdaļu lietošanu dienu pēc dienas, nevis vienlaikus. Retinols ir spēcīga un efektīva sastāvdaļa, kura serumā var būt īpaši koncentrēta, tāpēc nepiešami vien pāris pilieni. Tīrs retinols ir A vitamīna atvasinājums, kas pieejams L’Oreal Paris Revitalift Laser Pure Retinol nakts serumā. Tas palīdz samazināt grumbas, nevienmērīgu ādas tekstūru un pigmentāciju. Vakarā pirms krēma lietošanas uzklāj 3-4 pilnienus uz tīras, sausas sejas ādas un no rīta neaizmirsti lietot krēmu ar SPF!

Trešo un ceturto dienu atvēli ādas aizsargbarjeras stiprināšanai un atjaunošanai. Miega laikā ādas atjaunošanās process notiek visstraujāk un intensīvāk, tāpēc nepieciešams ādu pabarot ar atjaunojošu un mitrinošu serumu vai krēmu. Izvēloties atjaunojošus ādas kopšanas līdzekļus, apskati etiķeti un pārliecinies, ka to sastāvā ir keramīdi, B5 vitamīns vai hialuronskābe. Šādu kombināciju atradīsi zīmola Mixa Hyalurogel līnijas produktos – Hyalurogel Rich Cream barojošajā krēmā un Hyalurogel serumā. Hialuronskābe, kas sastopama arī šajos produktos, spēj piesaistīt 1000 reizes vairāk ūdens nekā tā pati sver, nodrošinot intensīvu un ilgstošu ādas mitrināšanu.

KATRU DIENU NO RĪTA

Rīta rutīnā iekļauj antioksidantus saturošus līdzekļus, kas pasargā ādu no apkārtējās vides negatīvās ietekmes, piemēram, smoga vai piesārņojuma. Šāds antioksidants ir, piemēram, C vitamīns, kuru var lietot katru dienu un kas ir piemērots visiem ādas tipiem. Mūsdienās sastopami daudz un dažādi ādas kopšanas līdzekļi, kuru sastāvā sastopams C vitamīns dažādās koncentrācijās. Tomēr atceries, ka tās efektivitāti pierāda ne tikai šīs sastāvdaļas satura procentuālais daudzums, bet galvenokārt tās veids. C vitamīns sastopams dažādās formās, taču svarīga tā stabilizācija, lai tas neoksidētos un darbotos vienlīdz efektīvi visā produkta lietošanas laikā. Ja meklē produktu, kura sastāvā ir stabils C vitamīns, izvēlies Garnier Anti Dark Spot Vitamin C serumu. Kā jau liecina nosaukums – tas samazina tumšos pigmentācijas plankumus, piešķir ādai mirdzumu un palīdz izlīdzināt ādas toni. Tas ātri iesūcas un ir piemērots arī lietošanai pirms dekoratīvās kosmētikas. Svarīgi, ka vienlaicīga C vitamīna un SPF lietošana ne tikai samazina pigmentācijas plankumus, bet arī novērš to veidošanos, tāpēc neaizmirsti atvēlēt dažas papildu sekundes gan seruma, gan saules aizsargkrēma uzklāšanai rīta ādas kopšanas rutīnā.

Rīta ādas kopšanas rituālā vienmēr būtu nepieciešams iekļaut līdzekli ar SPF filtru, piemēram, krēmu, fluīdu vai izsmidzināmu spreju. Tas nodrošina aizsardzību pret UV / UVA stariem, kas var nodarīt kaitējumu mūsu ādai pat apmākušos laika apstākļos un izraisīt priekšlaicīgu ādas novecošanās pazīmju parādīšanos. L’Oreal Paris Revitalift Filler dienas krēms ar SPF 50 nodrošina pretgrumbu efektu vienlaikus mitrinot ādu pasargājot to no saules staru nelabvēlīgās ietekmes.

Dažādu aktīvo sastāvdaļu lietošana vienlaicīgi, var izraisīt ādas aizsargbarjeras bojājumus un veicināt ādas nepilnību parādīšanos. Taču #SKINCYCLING ādas kopšanas cikls atrisina šo problēmu un dod iespēju izmantot dažādas aktīvās sastāvdaļas un pārbaudīt to efektivitāti, neriskējot ar ādas līdzsvara izjaukšanu. Tā kā šī rutīna ir elastīga, pielāgo to savām ādas vajadzībām un velmēm. Atceries tikai šo 4 posmu pamatprincipu un izveido savu perfekto ādas kopšanas rutīnu!

Showing > of results