Vērtīgi padomi mirdzošam smaidam kopā ar Prokudent

Mirdzošs smaids ir ikviena cilvēka skaistākā rota, tāpēc pareizai zobu kopšanai noteikti jākļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Ievērojot dažus būtiskus padomus un pareizas darbības, zobu bojāšanās noteikti kļūs retāka vai arī tiks novērsta pilnībā.

1. Labas mutes higiēnas rituāls ir zobu tīrīšana divreiz dienā un zobu diegošana vakaros, fluorīdu saturošu zobu kopšanas produktu lietošana, kā arī sabalansēts uzturs un uzkodu ierobežošana starp maltītēm.

2. Zobu suku jāmaina, kad parādās nolietojuma pazīmes, bet ne retāk kā ik pēc 3 mēnešiem.  Pēc zobu tīrīšanas tā rūpīgi jāizmazgā un jānovieto zobu sukas turētājā ar galviņu uz augšu.

3. Pareizi zobus būtu jātīra 2–3 minūtes jeb jāveic 10 kustības vienā vietā.  Zobu suka jātur aptuveni 45 grādu leņķī pret smaganām.

4. Mutes higiēnas uzturēšanu daudz ērtāku var padarīt elektriskās zobu sukas, kurām ir maza galviņa un mīksti, apaļi sariņi. Arī elektriskajām zobu sukām ik pēc trim mēnešiem jāmaina uzgaļi.

5. Starpzobu birstītes lieliski noņem aplikumu grūti aizsniedzamās vietās, piemēram, zobu starpās vai zobu rindu galos. Tām ir dažādi izmēri, tāpēc tās ieteicams izvēlēties, konsultējoties ar zobu higiēnistu.

6. Zobu dabisko krāsu ietekmē vairāki faktori – dabiskais novecošanās process, tabakas lietošana, kafijas un tējas dzeršana, kā ar pigmentu saturošas pārtikas lietošana – ķirši, mellenes u.c. faktori.

Iepazīsties ar plašo mutes kopšanas līdzekļu klāstu no Prokudent

Zobu sukas – pieejami dažādi veidi efektīvai zobu kopšanai un aizsardzībai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Izvēlies saviem zobiem piemērotāko zobu suku, konsultējoties ar zobārstu vai zobu higiēnistu!

Elektriskās zobu sukas un uzgaļi – ērtākai mutes higiēnai izvēlies elektriskās zobu sukas, kas uzlabo smaganu veselību un efektīvi noņem aplikumu. Pieejamas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Zobu pastas – izvēlēties kvalitatīvu un piemērotu zobu pastu no plašā klāsta gan sev, gan savam mazulim.

Starpzobu birstes un zobu diegi, mēles tīrītāji – lielisks papildinājums ikdienas rūpēm par jūsu smaidu! Starpzobu birstītes ir paredzētas tīrīšanai starp zobiem, kur manuālās zobu birstes nevar piekļūt.

Mutes skalojamie līdzekļi – mutes skalojamais līdzeklis palīdz izšķīdināt aplikumu, līdz ar to, pēc tam to ir vieglāk notīrīt ar zobu birsti.

Protēžu kopšanas līdzekļi – pareiza zobu protēžu kopšana paildzina to mūžu un rada lielāku komfortu nēsāšanas laikā.

Mini produkti – ērti paņemt līdzi ceļojumā vai izmantot ikdienā.

Lai rūpētos par zobu un mutes dobuma veselību, noteikti jāņem vērā zobārsta ieteikumi, kā arī regulāri ieteicams veikt zobu higiēnu!