06.05.2020

AS Drogas ziedo roku higiēnas līdzekļus Latvijas pansionātiem

Sniedzot atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā, AS Drogas dāvina roku dezinfekcijas, mazgāšanas un kopšanas līdzekļus 80 Latvijas pansionātiem un sociālās aprūpes centriem. Produkti, kas patlaban ir tik ļoti nepieciešami šo iestāžu ikdienas darbā, paredzēti pansionātu darbinieku vajadzībām, netieši sargājot no inficēšanās arī galvenās riska grupas pārstāvjus – pansionātu iemītniekus.

Roku mazgāšana un dezinfekcija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā cīnīties pret Covid-19 izplatību, tādēļ Drogas sagatavojis 80 kastes ar produktu komplektiem, kas šonedēļ tiks piegādāti pansionātiem un ilgstošas sociālās aprūpes centriem visā Latvijā. Katrā ziedojuma komplektā ir roku dezinfekcijas līdzekļi, šķidrās ziepes, vienreiz lietojamie roku dvieļi un roku krēmi sausas, noslogotas ādas kopšanai.

“Kā liecina pasaules pieredze, saslimšana ar Covid-19 vissmagāk noris tieši gados veciem cilvēkiem. Patlaban apmeklētāji pansionātos netiek ielaisti, taču vīrusu tajos var ienest darbinieki. Nodrošinot viņus ar nepieciešamajiem roku higiēnas līdzekļiem, vēlamies parūpēties par cilvēkiem, kuru ikdienas darbs ir rūpēties par citiem, un vienlaikus sargāt no inficēšanās vecos ļaudis,” norāda AS Drogas mārketinga un sabiedrisko attiecību direktore Ilze Kirstuka-Ščeglova.

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību, aizsardzības pasākumi ieviesti arī visos Drogas veikalos. Darbiniekiem nodrošināti speciāli sejas vairogi; kases zona norobežota ar aizsargstikliem; veikalos izvietoti klientiem brīvi pieejami dezinfekcijas līdzekļi; vairākas reizes dienā tiek dezinficētas virsmas, ar kurām notiek biežākā saskare; no kosmētikas produktu plauktiem izņemti testeri; par drošības pasākumu ievērošanu klientiem atgādina grīdas uzlīmes, plakāti, video un audio džingli.

Savukārt Drogas sociālās atbildības projekta “Mazgā rokas pareizi!” mājaslapā www.mazgarokas.lv pieejami dažādi informatīvie, krāsojamie, video u.c. materiāli latviešu un krievu valodā, kas šajā periodā būs īpaši noderīgi izglītojošam darbam ģimenēs, mācību un medicīnas iestādēs.

03.02.2020

Give a Smile – svarīgs atbalsts bērniem visā pasaulē

Give a Smile

AS Drogas mātes uzņēmums A.S. Watson Group turpina savu pirmo globālo korporatīvās sociālās atbildības kampaņu Give a Smile, kuras mērķis ir dāvāt cilvēkiem smaidu – ne vien uzņēmuma klientiem, bet arī tiem, kuriem īpaši nepieciešama palīdzīga roka. Kopš kampaņas sākuma 2018. gadā sadarbībā ar organizāciju Operation Smile savāktie līdzekļi nodrošinājuši koriģējošas operācijas vairāk nekā 1500 bērniem ar lūpas vai aukslēju šķeltni visā pasaulē, sniedzot viņiem jaunu smaidu un cerību uz gaišāku nākotni.

Drogas kā viens no A.S. Watsons mazumtirdzniecības zīmoliem pievienojas šai kampaņai, ziedojot un radot iespēju bērniem, kuri piedzimuši ar lūpas vai aukslēju šķeltni, pirmo reizi smaidīt. Šim mērķim tiek novirzīti Drogas iekšējos labdarības tirdziņos savāktie līdzekļi.

Arī Tev ir iespēja dāvāt smaidu, ziedojot šeit - www.operationsmile.org #GIVEASMILE

Par Operation Smile

Operation Smile ir starptautiska labdarības organizācija, kas dibināta 1982. gadā un jaunattīstības valstīs ir nodrošinājusi vairāk nekā 270 000 bezmaksas operāciju bērniem un jauniešiem, kuri dzimuši ar lūpas vai aukslēju šķeltni vai citām sejas deformācijām. Kā viena no lielākajām uz brīvprātīgo darbu balstītajām organizācijām Operation Smile ir apvienojusi tūkstošiem visdažādāko specialitāšu medicīnas jomas brīvprātīgo darbinieku no vairāk nekā 80 valstīm.

27.03.2019

Dāvājam smaidus!

Give a Smile labdarības projektā AS Drogas iepriecina Stomatoloģijas institūta mazos pacientus

Pasaulē ik pēc trīs minūtēm piedzimst bērns ar lūpu, aukslēju vai cita veida sejas deformāciju. Lai līdz 2019.gada beigām finansētu operācijas aptuveni 1000 bērniem ar lūpas vai aukslēju šķeltni, sniedzot iespēju no sirds smaidīt, AS Drogas mātes uzņēmums A.S. Watson Group iesaistījies labdarības akcijā Give a Smile sadarbībā ar labdarības organizāciju Operation Smile.

Akcijas laikā grupas uzņēmumi Āzijā un Eiropā vāks ziedojumus bērnu operācijām un informēs iedzīvotājus par šo veselības problēmu.

Savukārt Latvijā, kur ik gadu piedzimst 30-50 bērni ar aukslēju un/vai lūpas šķeltni, AS Drogas sadarbībā ar Colgate organizē akciju Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta mazo pacientu atbalstam. Tās laikā no šī gada marta līdz 2020. gada pavasarim bērni saņems dāvanas – mutes kopšanas līdzekļus un krāsojamās grāmatas, lai atveseļošanās būtu emocionāli vieglāka.

“Lūpu un aukslēju šķeltnes ir iedzimta deformācija - gan estētisks, gan funkcionāls traucējums, kas būtiski ietekmē cilvēka dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā. Drošs un atvērts smaids, prieks un pārliecība par sevi ir tas, ko vēlamies sasniegt ārstēšanas rezultātā. Lai ceļš uz to būtu vieglāks, mazajiem pacientiem ir ļoti svarīgs atbalstošs "plecs" - no ģimenes, draugiem, kā arī no labvēļiem, kuri prot pārsteigt ar noderīgām dāvanām. Paldies par to, jo smaids rada smaidu, bet pārliecība - pārliecību. Tā mēs, sabiedrība, kopā kļūstam laimīgāki!" saka Ilze Akota, RSU Stomatoloģijas institūta Lūpu, aukslēju un sejas šķeltņu centra vadītāja.

Šķeltnes veidojas embrija attīstības laikā. To ārstēšana notiek no bērna dzimšanas līdz pat 18-21 gadu vecumam. Ārstēšana ir kompleksa un multidisciplināra, tajā iesaistīti mutes, sejas un žokļu ķirurgi, ortodonti, logopēdi, ģenētiķi, pediatri, Bērnu dzirdes centra speciālisti un citi mediķi. Svarīgi, ka Latvijā visi ārstēšanas izdevumi ir valsts apmaksāti.

 

 

28.02.2019

Mūsu nostāja par mikroplastmasas izmantošanu kosmētiskajos līdzekļos

Lai vēl labāk īstenotu savas saistības pret apkārtējo vidi, AS Drogas ir izlēmusi paplašināt aizliegumu uz mikroplastmasas lietošanu.

Mikroplastmasa - cietas sintētiskā polimēra (plastmasas) daļiņas, kas nešķīst ūdenī. Ņemot vērā to mazo izmēru (<5 mm), tās bieži šķērso notekūdeņu filtrēšanas sistēmas un var piesārņot gruntsūdeņus; mikroplastmasa ietekmē pārtikas ķēdi, jo pastāv risks, ka tās var uzņemt jūras organismi. Kosmētika / personīgās higiēnas preces veido 2% no mikroplastmasas piesārņojuma okeānā *.

Attīstoties tiesiskajam regulējumam, AS Drogas ir veikuši pozitīvu soli vides aizsardzības jomā un kopš 2014. gada “Tikai Drogās” pieejamajos noskalojāmās kosmētikas / personīgās higiēnas līdzekļos (skruberos) ražošanā netiek izmantota mikroplastmasa.

Lai vēl vairāk izpildītu mūsu apņemšanos rūpēs par apkārtējo vidi, AS Drogas ir pieņēmuši lēmumu līdz 2019. gada beigām pilnībā atteikties no kosmētikas / personīgās higiēnas līdzekļiem, kas satur mikroplastmasu.

* Avots: Boucher, J. and Friot D. (2017). Primary Microplasticsin the Oceans: A Global Evaluation of Sources

19.10.2018

A.S. Watson Group sadarbībā ar „Operation Smile” īsteno globālu medicīnas labdarības kampaņu „Dāvā smaidu”

AS Drogas mātes uzņēmums A.S. Watson Group uzsāk globālu ilgtermiņa partnerību ar labdarības organizāciju „Operation Smile”, kas nodrošina koriģējošas operācijas bērniem, kas piedzimuši ar aukslēju vai lūpas šķeltni. Kampaņas „Dāvā smaidu” mērķis ir līdz 2019. gada beigām finansēt operācijas aptuveni 1000 bērniem ar aukslēju vai lūpas šķeltni, sniedzot viņiem jaunu smaidu un cerību par gaišāku nākotni. Šī globālā korporatīvās sociālās atbildības kampaņa turpina uzņēmumu grupas gadiem ilgo labdarības tradīciju, jo uzņēmums aizsākās pirms 177 gadiem kā neliela aptieka, kas nodrošināja trūcīgos ar bezmaksas medikamentiem.

Uzņēmuma grupas galvenā izpilddirektore un globālās korporatīvās sociālās atbildības komitejas dalībniece Malina Ngai teic: „Uzņēmuma grupas A.S. Watson Group misija ir likt cilvēkiem smaidīt - ne tikai mūsu klientiem, bet arī tiem, kam nepieciešama izpalīdzīga roka. Mums ir prieks strādāt tik daudzās pasaules vietās un tādējādi atbalstīt organizāciju „Operation Smile”, kopā dodot iespēju bērniem ar aukslēju vai lūpas šķeltni pirmo reizi smaidīt.”

Uzņēmumu grupa A.S. Watson Group ar aizrautību pozitīvi ietekmē cilvēku dzīves ar mērķi „redzēt smaidu klientu sejās”. Līdzīgi domā arī organizācija „Operation Smile”, un abas apvienības tic, ka, strādājot kopā, tās var padarīt smaidīšanu iespējamu visiem; tāpēc tika izveidota ilgtermiņa partnerība, kas nodrošina atbalstu organizācijas „Operation Smile” darbam tās darbības tirgos visā pasaulē.

Kā pasaulē lielākajam starptautiskajam veselības un skaistumkopšanas preču mazumtirgotājam, A.S Watson Group pieder vairāk nekā 14 400 veikalu 24 tirgos. Izmantojot šo attīstīto un plašo tīklu, mazumtirgotāju grupa nodrošina globālu atbalstu vietējām cilvēku vajadzībām dažādos tirgos.

Latvijā aukslēju un lūpas šķeltnes operācijas notiek pēc valsts apmaksātas programmas, bet tas neliedz arī AS Drogas veikt aktivitātes šī projekta ietvaros. 2019. gada laikā mēs veiksim kampaņu Latvijas Stomatoliģijas institūtā iepriecinot ar dāvanām bērnus, kas pārcietuši aukslēju un lūpas šķeltnes operāciju. Vairosim smaidus kopā!

26.01.2018

Drogas 2017.gadā „izglāba” 118 kokus

Jau vairākus gadus Drogas otrreizējai pārstrādei nodot izlietoto papīru, kartonu, reklāmas un mārketinga materiālus un citus papīra izstrādājumus. Esam apkopojuši, ka 2017. gadā pārstrādei nodotas 6 tonnas jeb 6335 kg nevajadzīgās makulatūras (no tiem 3224 kg ir savākti birojā). Savukārt 2016. gadā – 2329 kg.

Makulatūru nododam uzņēmumam SIA Šrēdereja, kuri specializējas dokumentu iznīcināšanā. Reizi mēnesī Drogas biroju apmeklē mobilā šrēdereja – speciāla mašīna, lai turpat pie durvīm sasmalcinātu dokumentus, papīrus un datu nesējus.

No 1 tonnas makulatūras var iegūt 800 – 1000 kg jauna papīra, kas nozīmē, ka pagājušajā gadā no mūsu uzņēmumā nodotās makulatūras vien var saražot 6000 kg otrreiz pārstrādājama papīra, klades, veidlapas vai pat grāmatas.

Izmantojot http://makulatura.lv/ maģisko kalkulatoru, 2017. gadā esam “izglābuši” 118 kokus, ietaupījuši 28 507,5 litrus ūdens un 181181 kWh elektrības.

 

15.10.2018

Jau 5.gadu Drogas īsteno projektu Mazgā rokas

Par godu Vispasaules Roku mazgāšanas dienai, kas tiek atzīmēta 15. oktobrī, veikalu tīkls Drogas jau piekto gadu Mazgā Rokas projekta ietvaros viesojas slimnīcās un bērnu dārzos, tiekoties ar bērniem, ar Ziepju Burbulītes un Negantā mikroba tēliem stāstot par roku mazgāšanas nozīmi.

Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, bērnudārzos audzinātājas un slimnīcās medicīnas personāls saskaras ar dažādām situācijām – daudzi bērni ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet pat nevēlas to darīt. Taču mediķi ir pierādījuši, ka netīras rokas bieži vien ir vairāku slimību cēlonis, kas īpaši aktuāli ir rudenī.

Lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un iemācītu pareizas roku mazgāšanas iemaņas, AS Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekta ietvaros ir izstrādājusi īpašu tematisku mājas lapu www.mazgarokas.lv, kā arī jau piekto gadu organizē dažādas aktivitātes šīs tēmas izcelšanai Latvijas sabiedrībā.

Šī gada 11.oktobrī kopā ar Drogas darbinieku iemiesotiem tēliem – Ziepju Burbulīti un Neganto Mikrobu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) telpās bērniem saprotamā veidā tika stāstīts par roku mazgāšanas svarīgumu. Bērnu slimnīcas rotaļu istabās bērniem būs pieejamas krāsojamās lapas un plakāti ar roku mazgāšanas soļiem, visu oktobri TV ekrānos tiks rādīts mācību video par roku mazgāšanu, ar pediatru palīdzību vecākiem un bērniem tiks izsniegtas 2 500 ziepītes un informācija par roku mazgāšanu.

Vēl 3 000 ziepes ar projektā iesaistīto Drogas brīvprātīgo darbinieku palīdzību tiks nogādātas arī uz daudziem Latvijas bērnudārziem. Kopš 2014. gada Vispasaules roku mazgāšanas diena ir „izaugusi” par roku mazgāšanas mēnesi, kura laikā vismaz 80% Drogas darbinieku visā Latvijā visdažādākos veidos iesaistās projekta iedzīvināšanā – iejūtoties tēlu lomās, ciemojoties bērnudārzos un slimnīcās, palīdzot pasākumu organizēšanā, gatavojot paciņas ar materiāliem un līmējot uzlīmes, kļūstot par projekta vēstnešiem, kuri informāciju par roku mazgāšanu izplata darbā, mājās, ģimenei un draugiem. Ziepītes šogad nodrošināja zīmoli Fa un Palmolive.

Mājaslapā www.mazgarokas.lv Konkurss sadaļā bērniem ar vecāku palīdzību līdz 28.oktobrim ir iespējams pieteities zīmēšanas konkursam, kur mēneša beigās divi mazie mākslinieki tiks pie lieliska bērnu komplekta matu, sejas un ķermeņa ādas kopšanai.

Par projektu

Drogas korporatīvās sociālās atbildības (KSA) projekts „Vispasaules Roku mazgāšanas diena” sākts 2014.gadā ar mērķi aktualizēt roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā mācīt pareizas un regulāras roku mazgāšanas nozīmīgumu. Šim nolūkam radīti speciāli tēli Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs, kuri atraktīvā un viegli uztveramā veidā ar vizualizāciju un priekšnesumu māca, kāpēc, kad un kā ir jāmazgā rokas.

Lai roku mazgāšanas svarīgums bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas labāk un ilgāk, izstrādāti dažādi izglītojoši materiāli – plakāts ar 8 roku mazgāšanas soļiem, informatīvas uzlīmes uz ziepēm, dažādi krāsojamie zīmējumi un uzlīmes.

2015.gadā radīts noderīgs mācību video un mājas lapa www.mazgarokas.lv, kurā pieejami visi projekta materiāli, tai skaitā, roku mazgāšanas dziesma un tās vārdi. Visi materiāli ir pieejami latviešu un krievu valodā.

2016.gadā tika organizēts konkurss visiem Latvijas bērnudārziem ar aicinājumu iesūtīt foto, kā tiek apgūta roku mazgāšana. Saņemtas vairāk nekā 1 000 fotogrāfijas no 645 pieteikumiem. Produktu komplektu veselam gadam (šķidrās ziepes, papīra dvieļi, tualetes papīrs un mitrās salvetes) laimēja Saldus novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde „Sienāzītis”.

2017.gadā Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā (BKUS) tika atklāta īpaši apgleznota siena, kas katru dienu apmeklētājiem atgādina par roku mazgāšanas svarīgumu. Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs viesojās Rīgas un Latvijas reģionu slimnīcās un bērnudārzos.

Projekts un tā materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar Veselības inspekciju un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

Vairāk par projektu mājas lapā www.mazgarokas.lv

Mācību video par roku mazgāšanu https://goo.gl/4Kz33Q

 

12.01.2018

Drogas svētku eglītes „iesaistās” labdarībā

Korporatīvi sociālo atbildību var praktizēt dažādos veidos un mūsdienās rodas aizvien jaunas iespējas. Vienu no tām janvāra sākumā piedāvāja biedrība „Eglīšu debesis”, aicinot pēc svētkiem tās nodot kurjeram ceļā uz „eglīšu debesīm” un tādējādi ziedojot Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centram „Ziemeļi”.

Arī Drogas birojā izvietotās eglītes tika izmantotas labam mērķim – kurjera darba apmaksas summa ziedota jauniešu centra multifunkcionālā sporta laukuma izveidei. Centrā dzīvo 72 bez vecāku gādības palikuši bērni vecumā no 2-18 gadiem.

Biedrības „Eglīšu debesis” mērķis ir ar speciālo pasākumu palīdzību veicināt sabiedrības iesaisti mazāk aizsargātu grupu dzīves kvalitātes uzlabošanā, bērnunamu vai maznodrošinātu ģimeņu apkārtesošās vides un teritorijas labiekārtošanā, bērnu ar īpašām vajadzībām, smagi slimu bērnu dzīves kvalitātes uzlabošanā.

 

05.05.2017

Par mikroplastmasas lietošanu

Lai vēl labāk īstenotu savas saistības pret apkārtējo vidi, AS Drogas ir izlēmusi paplašināt aizliegumu un attiecināt to uz visiem noskalošanai paredzētajiem kosmētikas / personīgās higiēnas produktiem, kas satur mikroplastmasu, ar mērķi pārtraukt šādu produktu pārdošanu līdz 2019. gada beigām.

Mikroplastmasa ir sintētiskas polimēra (plastmasas) cietdaļiņas, kas nešķīst ūdenī. Tās ir ļoti mazas (5 mm), tāpēc bieži iziet caur notekūdeņu filtrēšanas sistēmām un var piesārņot ūdensceļus. Mikroplastmasa ietekmē barības ķēdi, jo to var uzņemt ūdens organismi. Kosmētikas / personīgās higiēnas produkti veido 2% no mikroplastmasas piesārņojuma okeānā*. 

 

*Avots: Boucher J. un Friot D. (2017). Primary Microplastics in the Oceans: A Global Evaluation of Sources. 

 

18.04.2016

Atvērto durvju nedēļa Drogās

Šogad jau astoto gadu notika Atvērto durvju nedēļa, kuras ietvaros pirmo reizi arī Drogas uzņēma ciemos 30 audzēkņus no Valmieras tehnikuma un Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas. 14. un 16. aprīlī jauniešiem tika dota iespēja padziļināti uzzināt par pārdošanas un loģistikas procesiem Drogās un biroja ikdienu, kā arī iepazīties ar veikala Drogas vadītāju Aļonu Kudrjavcevu, kura pastāstīja, kādi ir personāla pienākumi, kā norit darba diena veikalā un kādas ir karjeras izaugsmes iespējas uzņēmumā.

Cerams, ka Atvērto durvju nedēļā uzzinātais palīdzēs saprast, ar kādu profesiju vai nozari jaunieši vēlas saistīt savu nākotni. Drogas arī turpmāk plāno piedalīties šajā un citās izglītojošās kampaņās, kā arī aicina topošos profesionāļus pārbaudīt savas spējas vasaras darbā.

 

   

   

 

16.02.2016

Ēnu diena veikalu tīklā Drogas

10. februārī Drogās ciemojās 20 „ēnas”, kuras sekoja darba gaitām Drogas birojā un veikalos.

Esam gandarīti, ka korporatīvās sociālās atbildības aktivitāšu ietvaros Drogās aicinājām ciemos ēnas, kuras viesojās Drogas birojā,  ar iespēju iepazīties ar uzņēmuma vēsturi, uzbūvi un galvenajiem nodaļu uzdevumiem, kā arī korporatīvās sociālās atbildības projektu „Roku mazgāšanas diena Latvijā”. „Ēnas” uzzināja, kā notiek personāla atlase un apmācība, kā arī ielūkojās Personāla un komunikāciju direktores, Personāla un Personāla attīstības speciālistes, Iekšējās komunikācijas un Sabiedrisko attiecību speciālistes darba pienākumos.

Lai uzzinātu jauniešu viedokli par veikalu tīklu Drogas, dienas noslēgumā tika rīkota fokusa grupa. Tajā „ēnas” izstāstīja savu iepirkšanās pieredzi veikalos, dalījās iespaidos par Drogas mārketinga aktivitātēm un korporatīvās sociālās atbildības nozīmi uzņēmumā.

Savukārt veikalos Drogas Rīgā, Saldū, Kuldīgā un Liepājā „ēnām” bija iespēja ielūkoties veikala vadītāja darba pienākumos, iepazīties ar plašo veikala sortimentu un apkalpošanas standartiem, un pat nedaudz palīdzēt.

Drogas piedalās Ēnu dienā jau vairākus gadus un priecājas pastāstīt jauniešiem, kas ir Drogas un kā tiek veikti darbi, kuri nodrošina uzņēmuma augsto servisu, izaugsmi un tirgus līdera pozīciju. Ceram, ka šī pieredze noderēs, pieņemot lēmumu par nākotnes darbības virziena un profesijas izvēli, un, attiecīgi, arī augstākās mācību iestādes izvēli.


Par Ēnu dienu

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē sevis izvēlētu darba vietu vai uzņēmumu un vairāku stundu vai visas dienas garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

 

      

 

09.12.2015

Darba aizsardzības konkursā tapuši 6 video izmantošanai apmācībā

No šā gada jūlija līdz oktobrim uzņēmumā norisinājās konkurss „rāDAm Drogās” par darba aizsardzības video uzņemšanu. Konkursa mērķis bija veicināt darbinieku līdzdalību darba aizsardzības jautājumos, radot pašu veidotus mācību materiālus, lai radošā un atraktīvā veidā sniegtu kolēģiem zināšanas par darba aizsardzību.

Kopā tika sagatavoti seši mācību video – par elektrodrošību, ugunsdrošību, pirmās palīdzības sniegšanu nelaimes gadījumos, darba aizsardzības instruktāžu darba vietā, darba aizsardzības ievadapmācību un paškontroles sistēmu darba vietā.

Konkurss norisinājās vairākās kārtās ar lielākām un mazākām balvām iesaistītajiem kolektīviem. Lielo fināla balvu – piecu dienu ceļojumu uz Ungāriju – saņēma veikala Drogas kolektīvs Ventspilī, Kuldīgas ielā 21, par savu radīto mācību filmu “Darba aizsardzības instruktāža darba vietā”. No 14. novembra līdz 18. novembrim Ventspils veikala kolektīvs izbaudīja Ungārijas viesmīlību, iepazīstot austrumnieciskos Egeras vaibstus, Budapeštas tiltiņus Donavas līkločos un Seceņu termālo minerālūdeņu baseinus.

Uzņēmums saka paldies visiem uzņēmuma darbiniekiem par iesaistīšanos konkursā, kas bija unikāla pieredze, jo pirmo reizi tika filmēti mācību materiāli, iesaistot pārdevējus – konsultantus, vecākos pārdevējus – konsultantus un veikala vadītājus. 

 

 

01.10.2015

Veikalos Drogas Lietuvā pieejami Dr.Klauna sarkanie deguni

Realizējot korporatīvi sociālās atbildības vērtības uzņēmumā, no septembra veikalos Drogas Lietuvā pārdošanā pieejams HUMORINAS – smieklu un prieka deva paciņā, kas uzlabo veselību un palīdz atslābināties.

Smejoties iespējams aizmirst problēmas un sāpes, turklāt tā ir lieliska masāža, jo tiek atslābinātas aptuveni 80 muskuļu grupas. Paciņā pieejams uzliekams klauna deguns un jautra lietošanas instrukcija. Šis klauna deguns ir simbols cilvēkiem, kuri labprātīgi kļūst par dakteriem – klauniem, turklāt tas ir pozitīvu emociju instruments.

Sarkanos degunus sagatavojusi organizācija „Sarkano degunu ārsti-klauni” un veikalu tīkls Drogas Lietuvā piedāvā tos iegādāties visos savos veikalos. Akcijas mērķis ir iegūt līdzekļus ārstu-klaunu vizītēm slimnīcās. Viens sarkanā deguna iepakojums maksā 1,5 eur un to iegādājoties katrs pircējs kļūst par daļu no dakteru-klaunu prieka misijas. Tādā veidā sarkano degunu ideja tiek izplatīta ne tikai slimnīcās, bet arī sabiedrībā kopumā.

Kā radās HUMORINAS?

HUMORINAS izstrādāja slepenā klaunu laboratorijā kā laba garastāvokļa lādiņu, jo klauni novēroja, ka cilvēki aizvien mazāk smaida un priecājas. Kā lai dzīvo bez smaidiem? Tas būtu neizturami un arī klauni bez smiekliem pazustu… Lai klaunus nepiemeklētu šāds liktenis, kāds gudrs klauns radīja HUMORINAS.

HUMORINAS ir lieliska dāvana gan sev, gan draugiem jebkurā gada laikā un jebkurā jubilejā. Un visbeidzot – smiekli ir jautrs veids, kā saglabāt labu tonusu, bet smaids izdaiļo katru!

Ko dara ārsti-klauni?

Organizācija „Sarkano degunu ārsti-klauni” slimnīcās apmeklē slimos bērnus, dāvā tiem smaidus un izklaidē, lai šādā veidā tiem uzlabotu garastāvokli un iespējams palīdzētu izārstēties.  Ārsti-klauni ir profesionāli aktieri, kuri šādam darbam ir sagatavoti. Klauni sarunājas ar bērniem, rāda trikus, spēlē mūziku un pantomīmas, radot pozitīvas emocijas un noņemot stresu un saspringumu. Jo biežāk bērns izjūt prieku, jo vieglāk tam ir izveseļoties.

Vairāk informācijas: www.raudonosnosys.lt

 

 

24.07.2015

Drogas birojā šķiro atkritumus

Drogas birojs rūpējas par tīrāku vidi sev apkārt un nodod otrreizējai pārstrādei izlietoto biroja papīru, kartona iepakojumus un kastes, kā arī mārketinga materiālus. Varam lepoties, ka šogad otrreizējai pārstrādei nodoti jau 1000 kg papīra, bet kopumā Drogas biroja darbinieki izglābuši gandrīz trīsdesmit kokus, nododot 2 370.70 kg papīra! 

Sperot nākamo soli vides saudzēšanā, šovasar Drogas birojā ieviestas atkritumu tvertnes papīra un kartona, stikla, plastmasas un sadzīves atkritumu šķirošanai. Šo pašu principu ievēro arī atkritumu apsaimniekošanas kompānija, kura nodrošina atkritumu savākšanu. Lai visiem kolēģiem šķirošana būtu vieglāka un saprotamāka, izveidota arī detalizēta informācija, kādiem kritērijiem atbilst un kurā tvertnē jānonāk ikdienas atkritumiem, materiāliem un iepakojumiem.

Neesi vienaldzīgs, dod papīram otru dzīvu un šķiro atkritumus! 

 

 

17.06.2015

Drogas piedalās Vakanču karuselī

13. jūnijā Vērmanes dārzā Drogas pārstāvji piedalījās biedrības „Sadarbības platforma” rīkotajā pasākumā „Vakanču karuselis”, kura gaitā visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma aktuālajām vakancēm.

Visa pasākuma garumā kādai no vakancēm pieteicās vairāki desmiti cilvēku un par uzmanības trūkumu sūdzēties nevarēja. Interese bija liela un pārsvarā interesējās jaunieši, kuri meklē darbu vasarā, kā arī dāmas vecumā pēc 50 gadiem.

„Vakanču karuseli” jau otro gadu rīko biedrības „Jauniešu brīvo interešu biedrība”, „Sadarbības platforma” kopīgi ar Rīgas domes Labklājības departamentu, Nodarbinātības Valsts aģentūru, Rīgas Sociālo dienestu un nevalstiskajām organizācijām.  

 

12.06.2015

Drogas iekļūst Iekārojamāko darba devēju top 10

Pavasara mēnešos speciālistu darba portāls Cvmarket.lv jau ceturto reizi organizēja Iekārojamāko darba devēju aptauju, kurā Drogas ieņēmusi augsto desmito vietu, un visaugstāko vietu no mazumtirdzniecības veikalu uzņēmumiem.

Aptaujā portālos Cvmarket.lv, Delfi, Tvnet, Draugiem.lv un Facebook kopā nosaukti vairāk nekā 250 uzņēmumi, ko darba meklētāji un darbinieki atzinuši par labiem darba devējiem. Būtiski, ka šos uzņēmumus respondentiem bija jānosauc pašiem – bez priekšā dotiem variantiem.

Starp faktoriem, kas nosaka darbinieku vēlmi strādāt konkrētā uzņēmumā, respondenti visbiežāk minējuši uzņēmuma tēlu, reputāciju, stabilitāti un virzību uz attīstību. Daļa aptaujāto uzsvēruši, ka nozīme ir tam, ka uzņēmums ir starptautisks, būtiski konkurētspējīgs Latvijā un godīgs tirgus dalībnieks, ar labu reputāciju un atpazīstamību. Darba meklētāji vēlas strādāt uzņēmumā ar labiem darba apstākļiem un sakārtotu darba vidi. Tāpat aptaujātie augsti vērtē profesionālus, gudrus un cilvēcīgus uzņēmumu vadītājus.

 

15.05.2015

Drogas uzvar Izcila Darba devēja DNS konkursā

14. maijā norisinājās konkursa „Izcila Darba Devēja DNS 2015” fināls, kurā AS Drogas iesniegtais pieteikums vienbalsīgi pasludināts par labāko nominācijā Korporatīvā sociālā atbildība. Šai nominācijai tika iesniegts projekts „Vispasaules Roku mazgāšanas diena”, kas pērnā gada oktobrī vairākos bērnu dārzos visā Latvijā atraktīvā un teatrālā veidā mācīja, kad, kā un kāpēc ir jāmazgā rokas.  

Projekta ietvaros Drogas darbinieki, tai skaitā, īpaši radītie tēli Negantais Mikrobs un Drogas Ziepju Burbulīte, brīvprātīgi visu oktobri viesojās dažādās pirmskolas iestādēs Rīgā un reģionos, lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un jau pirmsskolas vecumā iemācītu pareizus un regulārus roku mazgāšanas ieradumus.

Visas iniciatīvas „Vispasaules Roku mazgāšanas diena” aktivitātes realizētas ar Drogas darbinieku atbalstu un brīvprātīgo darbu. Tā ietvaros darbinieki gan palīdzēja sagatavot pasākumiem nepieciešamos materiālus – aplīmēja ziepītes ar uzlīmēm un šuva tēlu tērpus, gan sazinājās ar bērnu dārziem par viesošanās laikiem un tehniskiem jautājumiem, gan veica citus darbus. Tāpat Drogas brīvprātīgie darbinieki iejutās Drogas Ziepju Burbulītes un Negantā Mikroba lomā. Plecu pie pleca projektā darbojās Drogas biroja darbinieki un augstākās vadības pārstāvji un veikala personāls – veikalu vadītāji un pārdevēji-konsultanti no dažādām Latvijas pilsētām.

Drogas brīvprātīgie darbinieki viesojās pirmskolas izglītības iestādēs Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Bauskā, Iecavā, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Talsos un Ķekavā. Projekts un tā materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un veselības centru, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

Konkursu „Izcila Darba Devēja DNS” jau otro gadu organizē personāla vadības konsultāciju uzņēmums Eiro Personāls un atbalsta korporatīvo komunikāciju konsultāciju uzņēmums Hauska & Partner un iniciatīva LabieDarbi.lv. Konkursa uzvarētāju apbalvošana notika izglītojošā konferencē “Izcila Darba Devēja DNS” par uzņēmuma darba devēja tēla nozīmi un veicināšanu. Konferences ietvaros notika arī meistarklases par uzņēmumu sociālo atbildību, ilgtspējīgu personāla atlases stratēģiju, talantu novērtēšanu un attīstību, kā arī darbinieku iesaisti uzņēmuma kultūras veidošanā, kurās ar savu korporatīvās sociālās atbildības pieredzi dalījās arī AS Drogas pārstāvji.

Finālā Korporatīvās sociālās atbildības nominācijā ar saviem projektiem iekļuva arī starptautiskā lidosta “Rīga” un Schneider Electric. 

 

20.04.2015

Atvērto durvju nedēļa Drogās

Šogad jau astoto gadu notika Atvērto durvju nedēļa, kuras ietvaros pirmo reizi arī Drogas uzņēma ciemos 30 audzēkņus no Valmieras tehnikuma un Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas. 14. un 16. aprīlī jauniešiem tika dota iespēja padziļināti uzzināt par pārdošanas un loģistikas procesiem Drogās un biroja ikdienu, kā arī iepazīties ar veikala Drogas vadītāju Aļonu Kudrjavcevu, kura pastāstīja, kādi ir personāla pienākumi, kā norit darba diena veikalā un kādas ir karjeras izaugsmes iespējas uzņēmumā.

Cerams, ka Atvērto durvju nedēļā uzzinātais palīdzēs saprast, ar kādu profesiju vai nozari jaunieši vēlas saistīt savu nākotni. Drogas arī turpmāk plāno piedalīties šajā un citās izglītojošās kampaņās, kā arī aicina topošos profesionāļus pārbaudīt savas spējas vasaras darbā.