Kā izvēlēties savam mazulim piemērotākās autiņbiksītes?

Ģimenē ienākot mazulim, mainās ne tikai dzīves ritms, bet gan arī pirkuma groza sastāvs, kurā nepārprotami sāk dominēt autiņbiksītes. Tām ir sevišķa nozīme mazuļa kopšanā, jo autiņbiksītes nonāk tieša kontaktā ar bērna ādu un tiek izmantotas pietiekami ilgu laiku mazuļa dzīves posmā. Autiņbiksītēm ir liela nozīme tajā, lai mazulis justos laimīgs un vesels. Tālab būtu labi noskaidrot jau laicīgi, kādas ir piemērotākās autiņbiksītes tieši Jūsu bērnam. Piedāvājam iepazīties ar būtiskiem aspektiem, kas palīdzēs izvēlēties atvasei piemērotākās autiņbiksītes.

Augsta absorbētspēja un sausuma sajūta – galvenais autiņbiksīšu kritērijs

Autiņbiksīšu izvēlēs procesā tieši absorbētspēja ir svarīgākais faktors. To nosaka, pārbaudot, cik sausa ir mazuļa āda autiņbiksītēs. Lai būtu vieglāk orientēties, autiņbiksīšu ražotāji mēdz norādīt uz iepakojuma vai produkta aprakstā to, cik ilgi autiņbiksītes spēj saglabāt sausumu.

Piemēram, Babydream autiņbiksītes gan jaundzimušajiem, gan lielākiem mazuļiem ir nodrošinātas ar ieliktni, kas garantē drošību līdz pat 12 stundām. Tieši īpašā šķiedrmateriālu ieliktņa kārta palīdz ātrāk novadīt mitrumu autiņbiksītēs, savukārt uzsūcošās lodītes mitrumu uzņem un droši to uzglabā gan dienā, gan naktī.

Svarīgākais mazulim – komforts

Ne mazāk svarīgs punkts mazuļa kopšanā – spēja piemeklēt tādas autiņbiksītes, kurās mazulis jutīsies komfortabli. Pirmkārt, svarīgi pārliecināties, ka autiņbiksītes ir izgatavotas no materiāliem, kas ir ērti bērna maigajai un jūtīgajai ādai. Vecākiem noteikti ir mierīgāka sirds, ja ir pārliecība, ka autiņbiksītes ir gan dermatoloģiski apstiprinātas, gan ražotas no ekoloģiskiem materiāliem. Lieliska izvēle, kas atbilst šiem kritērijiem, ir zīmola Babydream autiņbiksītes – dermatoloģiski apstiprināta panesamība ādai, elpojošs un ādai patīkams materiāls, kā arī pats produkts – videi draudzīgs.

Otrkārt, jālūko, lai autiņbiksītes mazulim sniegtu optimālu kustību brīvību un būtu pēc iespējas precīzāk pielāgojamas ķermeņa formai.

Babydream rūpējas par mazuļa maksimālu komfortu, ražojot savas autiņbiksītes ar elastīgām sānu aizdarēm un iespēju tās ērti uzvilkt kā biksītes.

Starp citu, vecākiem, kuru mazuļi jau ir sākuši patstāvīgi pārvietoties un rāpot, jābūt gataviem, ka drīzumā nāksies nomainīt parastās autiņbiksītes uz uzvelkamajām biksītēm. Tieši biksītes mazulim nodrošina nepieciešamo kustību brīvību, un ļauj tās nomainīt, īpaši neiztraucējot bērna rotaļāšanos. Lai nomainītu uzvelkamās biksītes, nepieciešams vien noplēst sānu maliņas.

Pareizais autiņbiksīšu izmērs ir garants mazuļa labsajūtai

Autiņbiksīšu izmēra pamatā tiek ņemts mazuļa svars – tieši pēc tā vadoties, iespējams izvēlēties mazulim piemērotāko autiņbiksīšu izmēru. Svaram paredzētais izmērs tiek norādīts uz autiņbiksīšu iepakojuma.

Tomēr daudzas autiņbiksītes tiek klasificētas, ņemot vērā tieši mazuļa kustīgumu. Piemēram, ja mazulis jau aktīvi izzina pasauli – rāpo, staigā vai skraida – tad pastāv opcija piemeklēt tādas autiņbiksītes, kas paredzētas tieši šīm aktivitātēm.

Runājot par autiņbiksīšu izmēra iedalījumu pēc svara – lūk, kategorijas, kādās tiek kvalificēti izmēri:

 • 0 – 0–2,5 kg;
 • 1 – 2–5 kg;
 • 2 – 3–6 kg;
 • 3 – 4–9 kg;
 • 3+ – 5–10 kg;
 • 4 – 7–18 kg;
 • 4+ – 9–20 kg;
 • 5 – 11–25 kg;
 • 5+ – 13–27 kg;
 • 6 – no 16 kg;
 • 6 + – no 17 kg.

Autiņbiksīšu veidi dažādām dzīves situācijām un dzīvesstiliem

Standartā autiņbiksītes ir paredzētas lietošanai katru dienu, tomēr ir arī tādas autiņbiksītes, kas paredzētas konkrētam, specifiskam mērķim:

 • Dienas un nakts autiņbiksītes ir klasiskās autiņbiksītes jaundzimušajiem, ko izmanto līdz brīdim, kad pienāk brīdis pāriet uz citu tipu. Vērts piefiksēt, ka nakts autiņbiksītes izceļas ar labāku mitruma absorbēšanu.
 • Autiņi ir autiņbiksīšu alternatīva – to parasti izvēlas ekoloģiska dzīvesveida praktizētāji. Atšķirība tajā, ka autiņi pēc lietošanas ir mazgājami, nevis metami laukā, un to maiņas intervāli ir īsāki. Viens no galvenajiem autiņu izmantošanas ieguvumiem: materiāla īpatnības ļauj efektīvi neitralizēt aromātu. Tomēr arī klasisko autiņbiksīšu aromāta neitralizēšanai pastāv dažādas alternatīvas, piemēram, aromātiskie maisiņi izlietoto biksīšu utilizēšanai, kas var lieti noderēt, dodoties izbraucienos.
 • Autiņbiksītes peldēšanai – ūdenim paredzētās autiņbiksītes nodrošina daudzpusīgu aizsardzību, izvairoties no noplūdes, materiāla piebriešanas, slapjuma.

Uzticams ražotājs – puse no veiksmes

Meklējot savam mazulim piemērotākās autiņbiksītes, nereti tiek ieteikts ņemt vērā arī ražotāju. Vecāki noteikti jūtas mierīgāk, zinot, ka izmanto tāda uzņēmuma produkciju, kas lieliski pārzina savu darbu un tikpat labi zina, kas nepieciešams mazuļa komfortam.

Tomēr nav noslēpums, ka ar autiņbiksītēm meklējumi vis nebeidzas. Bērna kopšanas piedzīvojumā tikpat svarīgi lūkot pēc piemērotiem:

 • higiēnas produktiem – mitrajām salvetēm, ziepēm, dušas želejām, šampūniem
 • kopjošajiem produktiem – krēmiem, pūderiem, eļļām

Sākot ar autiņbiksītēm un mitrajām salvetēm, beidzot ar pūderi vai īpaši saudzīgu dušas želeju mazuļiem: Babydream produkti palīdz kvalitatīvi rūpēties par mazuli. Zīmola kopšanas līdzekļi tiek pielāgoti dažādiem ādas tipiem, tādēļ ir viegli atrast piemērotāko. Tāpat vērts piebilst, ka visi Babydream produkti tiek ražoti Vācijā, kur zīmols 20 gadu pastāvēšanas laikā ir nopelnījis ne vien tūkstošiem vecāku uzticību, bet gan arī vairākus apbalvojumus par augstāko kvalitātes standartu ievērošanu.